x-kom hosting

Jak usunąć McAfee AntiVirus?

JohnnyMW
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć

Z powodu małej awarii laptopa (Dell Inspiron 15 5000 Series) musiałem zresetować ustawienia komputera do stanu początkowego. Sprawiło to, że pojawił się u mnie antywirus McAfee, który nie jest mi potrzebny i chciałbym go odinstalować. Problem jest taki, że... nie mogę tego zrobić.

Ani w Panelu sterowania, ani za pomocą CCleaner, ani nawet za pomocą programu McAfee Consumer Product Removal.

W pierwszym przypadku, gdy próbuję odinstalować McAfee pojawia się białe okienko, ale szybko znika. W CCleanerze tak samo. A, program MCPR.exe niby działa, ale zielony pasek dezinstalacji nie uzupełnia się do końca. Jest napisane, że proces może potrwać kilkanaście minut, a ja już czekałem godzinę i nic. Pasek stoi w miejscu gdzieś na poziomie 25%, może mniej.

Czuję się jakbym miał jakiegoś wirusa, zamiast antywirusa... Macie pomysł co zrobić z tym fantem?

 

PS. Używam systemu Windows 10.

Edytowane przez JohnnyMW

Niebieska
komentarz
JohnnyMW
komentarz
komentarz

Problem zażegnany. Udało się odinstalować McAfee z trybu awaryjnego.

Program nie zniknął całkowicie, jednak zadziałało MCPR.exe i koniec końców, tego badziewia nie ma już na moim komputerze :)

Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze doczyścić rejestr za pomocą Eusing Free Registry Cleaner [gdy pojawi się okienko z pytaniem o kod aktywacyjny kliknij Skip albo Przewiń], ja go używam na co dzień i jest bezpieczny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.