x-kom hosting

Wirus (svchost.exe)

TheWorper
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Sławomir napisał:

podałem ci poradnik z rozwiązaniem problemu.

dysk że spracowany to swoją drogą ale takiego wpływu na użycie procesora nie jest wstanie narzucić.

zresztą sam widzisz jaki proces pochłania zasoby.

Ale z ten poradnik nie pomógł

Sławomir
komentarz
komentarz

chcesz mi powiedzieć że te procesy po zatrzymaniu nadal, wykorzystują sporą część zasobów?

TheWorper
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Sławomir napisał:

chcesz mi powiedzieć że te procesy po zatrzymaniu nadal, wykorzystują sporą część zasobów?

Ta 

Sławomir
komentarz
komentarz

to widocznie robisz coś źle, lub zatrzymujesz nie te procesy..

 

btw. w tym windowsie masz zainstalowane wszystkie service packi?

TheWorper
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Sławomir napisał:

to widocznie robisz coś źle, lub zatrzymujesz nie te procesy..

 

btw. w tym windowsie masz zainstalowane wszystkie service packi?

Jakieś miałem SP2 ale z dupy pojawił się SP1 i nwm jak go odzyskać szukałem po stronach ale nic

Sławomir
komentarz
komentarz

poki nie zainstalujesz aktualizacji bedziesz miec problemy z wydajnoscia.

ewentualnie mozesz wyłączyć windows update

TheWorper
komentarz
komentarz
7 minut temu, Sławomir napisał:

poki nie zainstalujesz aktualizacji bedziesz miec problemy z wydajnoscia.

ewentualnie mozesz wyłączyć windows update

Ale miałem takie skoki CPU przed formatem w piątek więc nwm dodam że chłodzenie się wyłącza i włącza co jakiś czas nwm czego to jest wina

Sławomir
komentarz
komentarz

Raczej chodzi ci o zwiększenie obrotów wentylatora na procesorze, spowodowane skokami użycia procesora, to normalne.

 

wyłącz windows update i zresetuj komputer,

"Aby wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie operacyjnym Windows 7, kliknij w menu Start, następnie Panel sterowania i Windows Update. Następnie wskaż polecenie Zmień ustawienia. Teraz rozwiń menu Aktualizacje ważne i wybierz Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane)"
 

Sprawdź czy proces svchost nadal ma wysokie użycie.

 

TheWorper
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Sławomir napisał:

Raczej chodzi ci o zwiększenie obrotów wentylatora na procesorze, spowodowane skokami użycia procesora, to normalne.

 

wyłącz windows update i zresetuj komputer,

"Aby wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie operacyjnym Windows 7, kliknij w menu Start, następnie Panel sterowania i Windows Update. Następnie wskaż polecenie Zmień ustawienia. Teraz rozwiń menu Aktualizacje ważne i wybierz Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane)"
 

Sprawdź czy proces svchost nadal ma wysokie użycie.

 

Mialem wyłączone w usługach windows update + zrobiłem co napisałeś i dalej mam skoki CPU sprawdziłem czy w dalej w usługach jest wyłączone i dalej mam  problem

Sławomir
komentarz
komentarz

Teraz tak patrzę że ten procesor to tylko 2 gołe rdzenie..

Według mnie powinieneś się cieszyć że w windowsie zżera ci tylko 50%, zwłaszcza że dodatkowo chodzi na integrze.

TheWorper
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 25.11.2020 o 20:33, Sławomir napisał:

Teraz tak patrzę że ten procesor to tylko 2 gołe rdzenie..

Według mnie powinieneś się cieszyć że w windowsie zżera ci tylko 50%, zwłaszcza że dodatkowo chodzi na integrze.

Ale takich problemów nie miałem do piątku (20.11) spokojnie jak spamilem na pulpicie to było max 5% a teraz skacze do 60% a w undertale do 20% max a teraz do 100%

Dnia 25.11.2020 o 20:33, Sławomir napisał:

Teraz tak patrzę że ten procesor to tylko 2 gołe rdzenie..

Według mnie powinieneś się cieszyć że w windowsie zżera ci tylko 50%, zwłaszcza że dodatkowo chodzi na integrze.

Problem rozwiązany! :) Pobralem jakiś sterownik do 2nd generation intel core processor family dram controller 0104 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.