x-kom hosting

Wirus (svchost.exe)

TheWorper
utworzono
utworzono

Witam mam dosyć duży problem, ogólnie sprawa wygląda tak że od piątku mam problemy z CPU i dyskiem.% skaczą jak nawet do 100% myślałem że pomoże format ale się myliłem. Nie pomógł. Sprawdzałem w necie co może być problemem wymieniłem pastę termoprzewodzaca ale nic nie dało. Zainstalowałem program który sprawdza co tak dużo bierze tych % widziałem wiele svchost.exe czytałem w necie że to proces systemu ale też doczytywalem że są wirus i że są pod właśnie tą nazwą. Scanowalem kompa malwarebytes itp. ale nic nie dał

Pomożecie?

Niebieska
komentarz
komentarz

svchost.exe nie jest wirusem tylko plikiem systemowym, który może zostać zainfekowany przez wirusa.  Podaj specyfikację tego kompa.

TheWorper
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Niebieska napisał:

svchost.exe nie jest wirusem tylko plikiem systemowym, który może zostać zainfekowany przez wirusa.  Podaj specyfikację tego kompa.

Model: Asus x54c

Procek: Intel Pentium B950 2,1Ghz

Ram: 4gb

Grafika: Integra

Niebieska
komentarz
komentarz

Te Siódemka jest oryginalna czy z witaminką?

TheWorper
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Niebieska napisał:

Te Siódemka jest oryginalna czy z witaminką?

Oryginał

Przypomnę tylko że skoki CPU mam od piątku więc raczej jakiś wirus którego nie wiem jak usunąć

Niebieska
komentarz
komentarz

Co zainstalowałeś po formacie? Jakie programy?

Wirus nie powinien przeżyć formatu.

TheWorper
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Niebieska napisał:

Co zainstalowałeś po formacie? Jakie programy?

Wirus nie powinien przeżyć formatu.

No mam skoki mam % co prawie 5 sekund 

Niebieska
komentarz
komentarz

Ale co zainstalowałeś po formacie, jakie programy.

TheWorper
komentarz
komentarz
11 minut temu, Niebieska napisał:

Co zainstalowałeś po formacie? Jakie programy?

Wirus nie powinien przeżyć formatu.

Nic odrazu poszlem pod ustawienia windows pod fps/mniej CPU wcześniej nie miałem takich dużych skoków cpu

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz 4GB RAM a to jest aktualnie mało więc większe używanie dysku może mieć związek z tym, że system używa pamięci wirtualnej stworzonej na dysku twardym. A jak nie wierzysz przeskanuj komputer Malwarebytes i AdwCleanerem, daj do kwarantanny bądź usuń co znajdą.

TheWorper
komentarz
komentarz
20 minut temu, Niebieska napisał:

Masz 4GB RAM a to jest aktualnie mało więc większe używanie dysku może mieć związek z tym, że system używa pamięci wirtualnej stworzonej na dysku twardym. A jak nie wierzysz przeskanuj komputer Malwarebytes i AdwCleanerem, daj do kwarantanny bądź usuń co znajdą.

Ale nie miałem takich skoków CPU do piątku dopiero w piątek coś się odwaliło i podejrzewam wirusa

Niebieska
komentarz
komentarz

No to napisałam Ci co masz zrobić w przypadku wirusa.

TheWorper
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Niebieska napisał:

No to napisałam Ci co masz zrobić w przypadku wirusa.

Nie pomogło dalej skoki do 100% CPU

anioł2009
komentarz
komentarz

Wszystkie sterowniki zainstalowane dobrze ( szczególnie chipset ) ??

Stan dysku CrystalDiskINFO pokaż tutaj.

Temperatury HWInfo - wklej również screeny z niego.

TheWorper
komentarz
komentarz
11 minut temu, anioł2009 napisał:

Wszystkie sterowniki zainstalowane dobrze ( szczególnie chipset ) ??

Stan dysku CrystalDiskINFO pokaż tutaj.

Temperatury HWInfo - wklej również screeny z niego.

Skąd mam pobrać sterowniki do chipseta

I skąd mam wsiąść ten stan?

anioł2009
komentarz
komentarz

Ze strony producenta pobierasz sterowniki do laptopa.

 

Stan dysku programem crystal disk info - przecież napisane wyżej.

Sławomir
komentarz
komentarz

Zapewne jak zwykle, windows updated zżera zasoby..

 

Poradnik, 

 

anioł2009
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Sławomir napisał:

Zapewne jak zwykle, windows updated zżera zasoby..

To jest win7 ... Wątpię że on tam coś pobiera...

TheWorper
komentarz
komentarz
3 godziny temu, anioł2009 napisał:

Ze strony producenta pobierasz sterowniki do laptopa.

 

Stan dysku programem crystal disk info - przecież napisane wyżej.

Jest tylko jeden bład

image.png.bd9e2a88f3400c57cdf05cfde16f7de8.png

image.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk się kończy to widać bo ma realokowane sektory, a jakbyś dał jeszcze dół okna gdzie są C5 i C6 to by było super.

anioł2009
komentarz
komentarz

Dysk jest już spracowany, ponad 25 tysięcy godzin... Dodatkowo już 1 sektor walnięty. Temperatura dysku jak dla hdd nie za wesoła. Prędkość obrotowa talerzy marna...Nic dziwnego że masz 100% użycia dysku...

TheWorper
komentarz
komentarz
Godzinę temu, anioł2009 napisał:

Dysk jest już spracowany, ponad 25 tysięcy godzin... Dodatkowo już 1 sektor walnięty. Temperatura dysku jak dla hdd nie za wesoła. Prędkość obrotowa talerzy marna...Nic dziwnego że masz 100% użycia dysku...

No dobra ale co z CPU skacze mi do 50% kiedy nic nie robię nawet nie ruszam myszką

Teraz, TheWorper napisał:

No dobra ale co z CPU skacze mi do 50% kiedy nic nie robię nawet nie ruszam myszką

Dodam też że chłodzenie rusza głośno i szybko co jakiś czas ale nawet jak robi szybkie obroty to i tak skoki CPU do 100% Jest jakiś powód dlatego tak się dzieje nawet wymienialem pastę termoprzewodzac. W Minecraft miałem max 40% a teraz stałe 100% nawet w tak prostej grze jak Undertale CPU skacze do 80% a nawet do 100% scanowalem system w poszukiwaniu wirusa ale nic nie wykryto powyłączałem nie potrzebne usługi żeby było jak najmniej svchost.exe ale i tak CPU skacze tak z dupy

Niebieska
komentarz
komentarz

Przez, że masz skopany dysk twardy system chodzi niestabilnie i masz takie problemy.

TheWorper
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Niebieska napisał:

Przez, że masz skopany dysk twardy system chodzi niestabilnie i masz takie problemy.

No dobra ale jak wymienię dysk to co z systemem da się go jakoś przenieść?

Sławomir
komentarz
komentarz
7 minut temu, TheWorper napisał:

No dobra ale co z CPU skacze mi do 50% kiedy nic nie robię nawet nie ruszam myszką

Dodam też że chłodzenie rusza głośno i szybko co jakiś czas ale nawet jak robi szybkie obroty to i tak skoki CPU do 100% Jest jakiś powód dlatego tak się dzieje nawet wymienialem pastę termoprzewodzac. W Minecraft miałem max 40% a teraz stałe 100% nawet w tak prostej grze jak Undertale CPU skacze do 80% a nawet do 100% scanowalem system w poszukiwaniu wirusa ale nic nie wykryto powyłączałem nie potrzebne usługi żeby było jak najmniej svchost.exe ale i tak CPU skacze tak z dupy

podałem ci poradnik z rozwiązaniem problemu.

dysk że spracowany to swoją drogą ale takiego wpływu na użycie procesora nie jest wstanie narzucić.

zresztą sam widzisz jaki proces pochłania zasoby.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.