x-kom hosting

VirtualBox - błąd przy uruchamianiu Windows 10 na maszynie wirtualnej

Viroz
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Dziś zainstalowałem system windows 10(.ovh, nie .iso) na mojego virtualbox'a(którego miałem wcześniej), ale podczas uruchamiania systemu na maszynie otrzymuję powiadomienie: https://prnt.sc/von2ka

 

PS. Wszystkie inne maszyny, które posiadam działają normalnie

 

Z góry dziękuję za pomoc

HeasP
komentarz
komentarz

Może przydzieliłeś za mało RAM do swojej maszyny?

Minimalne wymagania Windows 10 to: RAM: 1 GB dla wersji 32-bitowej, lub 2 GB dla wersji 64-bitowej.

 

Youki
komentarz
komentarz

W momencie tworzenia nowej wirtualnej maszyny opcja Enable Nested-VT-X/AMD była zaznaczona czy nie?

Masz włączone Hyper-V? Hyper-V mocno się gryzie z innymi programami do wirtualizacji.

 

Viroz
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 24.11.2020 o 13:23, HeasP napisał:

Może przydzieliłeś za mało RAM do swojej maszyny?

Minimalne wymagania Windows 10 to: RAM: 1 GB dla wersji 32-bitowej, lub 2 GB dla wersji 64-bitowej.

Do maszyny przydzielilem 3 GB RAM (64 bit)

16 godzin temu, Youki napisał:

W momencie tworzenia nowej wirtualnej maszyny opcja Enable Nested-VT-X/AMD była zaznaczona czy nie?

Masz włączone Hyper-V? Hyper-V mocno się gryzie z innymi programami do wirtualizacji.

 

 

Hyper-V jest włączone zarówno w virtual box'ie jak i w BIOSIE, ale na innych maszynach mam te same ustawienia, a wszystko działa

Gość
komentarz
komentarz

Hyper-V to taka technologia wirtualizacji od Microsoftu. Jak masz Windowsa Pro to możesz sobie włączyć zamiast Virtualboxa czy VMware. Ogólnie te systemy wirtualizacji bardzo nie lubią, jak są zainstalowane dwa na raz, bo w obu wypadkach muszą korzystać z pełnego dostępu do sprzętu. Dlatego nie instaluje się kilku na raz.

 

W BIOSie uruchamiasz wsparcie dla VT-x i bez tego nie działały by pozostałe maszyny.

Skoro korzystasz z gotowca to jest spora szansa, że miał on uruchomione funkcje, których twój komputer nie wspiera. i w tym wypadku chodzi o Nested-VT-X/AMD.

Wejdź we właściwości tej maszyny w Virtualboxie, znajdź opcje dotyczące procesora i wyłącz funkcję, która się właśnie tak nazywa:

https://ostechnix.com/how-to-enable-nested-virtualization-in-virtualbox/

 

Viroz
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.