x-kom hosting

Problem po formacie na win7 64bit

spuken94
utworzono
utworzono

Witam,

Laptop Lenovo v110-15IAP wcześniej pracował na win vista, ale z powodu tego, że nie dało się już z niego korzystać w sposób płynny postanowiłem zrobić format.

Same sterowniki nie stanowią problemu , bo wrzuciłbym program który by wszystkie pobrał sobie, lecz problem tkwi w połączeniu z internetem. wgrałem już kilka różnych sterowników i problem dalej jest ten sam, ikonka z komputerem, zmienia się w zasięg przekreślony i nie da się nic  tym zrobić, rozwiązanie problemu mówi o włączeniu wifi przyciskiem z boku laptopa, takowego nie ma, albo o ustawieniu klawiszami funkcyjnymi w których też nic nie ma, sieć w biosie jest włączona. Bios to Phoenix SecureCore Technology Setup ver. 1MCN36WW.  Widzi kabel po włożeniu pali się dioda. Dodam również, że musiałem zmienić boot mode na legacy support a priority na uefi first, żeby system wystartował, bo jak ustawię tak jak było przed formatem na boot mode UEFI (wtedy znika kategoria priority)startuje windows boot manager w którym nie można nic kliknąć. Nie mam sterowników na płytkach i bawię się w nagrywanie czegoś na płyte CD i wrzucanie na kompa, usb również nie funkcjonuje.

126811338_198840391795962_2496813951031480304_n.jpg

126485400_394010385352981_945417911568374243_n.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Przełącznik jest po prawej stronie za napędem optycznym. Laptop ma USB 3.0 i 2.0. Podłącz pendrive do USB 2.0 bo te sterowniki Win7 powinien mieć.

spuken94
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziwne jest to, że ten przelicznik miałby wpływ na komputer, skoro nic nie było z nim robione, przełączę go i zobaczmy będę informował

 

 

Drugie pytanie, czy ktoś mógłby podrzucić mi sterowniki karty sieciowej pod tego laptopa?

Gość
komentarz
komentarz

Na stronie Lenovo są tylko sterowniki do Windowsa 10, nie ma nic o Windowsie 7.

W teorii podają tam dwa sterowniki jeżeli chodzi o WiFi - Intela albo Realteka, ale bez konkretnych modeli kart.

Możesz spróbować te sterowniki Intela zainstalować.

https://downloadcenter.intel.com/download/29421/Intel-PROSet-Wireless-Software-and-Drivers-for-Windows-7-

 

Przełącznik fizycznie odłącza kartę sieciową. Sprawdź, kiedy po przełączeniu go masz widoczne dodatkowe niezidentyfikowane urządzenia w Managerze urządzeń i zostaw w takiej pozycji.

  • 3 tygodnie później...
anduin
komentarz
komentarz

I jak finalnie to wyszło? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.