x-kom hosting

Jak poprawić zasięg WI-FI - Sagecom Orange Funbox

Dieego22
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich,
Potrzebuje pomocy jak w temacie ,czyli jak ogarnąć to WI-FI.
Internet od Orange - Orange światłowód - oferta światłowód do 300 mb/s.
Router - Orange Funbox Sagecom.
Mieszkam w domu dwupiętrowym(parter, 1 piętro, 2 piętro), i zastanawiam się jak to w końcu ogarnąć, bo są ciągle problemy z tym WI-FI.
Router mam na parterze gdzie jest salon i kuchnia - tam działa wszystko OK.
Na 1 piętrze już zaczynają się problemy, na telefonach internet kuleje, z pobieraniem też już są problemy( trzeba znieść laptopa na dół żeby to jakoś normalnie szło :D).
Zakupiłem xboxa i podłączyłem sobie na 1 piętrze pod TV:
Szybkość pobierania - 23,18 mb/s
Szybkość przesyłania - 3,40 mb/s
Opóźnienie - 64ms
Siła sygnału - 80%
No tak się nie da grać :D
Na 2 piętrze to już w ogóle masakra jest, mam tam takie swoje miejsce do ćwiczeń i nawet jest problem żeby muzykę z youtube'a puścić gdy korzystam z WI-FI.
Dochodzi do absurdu, że mamy i płacimy za internet a w większości jedziemy na transmisji w domu bo internetu można wygodnie tylko na parterze użyć...
Jak mogę to ogarnąć?
Czy można sobie samemu wymienić ten router od orange na jakiś lepszy?
 

Na speedteście takie mam wyniki:
Parter WI-FI
Pobieranie - 30,11
Przesyłanie - 3,75
Ping 26ms
1 Piętro
Pobieranie 20,13
Przesyłanie 3,70
Ping 34ms
2 Piętro

Pobieranie 7,80
Przesyłanie 3,68
Ping 46ms


Ogólnie mam wrażenie, że to jest i tak jakoś mało, nawet na parterze.
W drugim mieszkaniu w innej miejscowości mam ten sam pakiet, tylko inny router(pewnie jakiś najnowszy z orange bo internet pół roku temu zakładany) i wyniki są dużo lepsze...
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Edytowane przez Dieego22

Gość
komentarz
komentarz

Kupujesz po jednym access poincie na każde piętro, ciągniesz do każdego z nich kabel i gotowe.

Ja mam w domu takie: https://www.ui.com/unifi/unifi-ap-ac-lite/

Żeby mieć 300 Mbps po WiFi musisz korzystać ze standardu AC zarówno w Access Poincie, jak i w karcie WiFi w laptopie/komputerze/Xboxie (Konsola powinna to wspierać, jeżeli to nowa generacja albo poprzednia). Ponieważ będziesz korzystać z WiFi na częstotliwości 5GHz to musisz uważać na tłumienie sygnału. W pokoju, gdzie będzie AP powinno być OK jeżeli anteny od karty nie są schowane gdzieś pod biurkiem, ale w sąsiednich pokojach może już być gorzej.

Dla samego WiFi można użyć też jakiegoś starego routera, jeżeli masz jakiś pod ręką. Prędkości będą ograniczone do prędkości samego routera, ale zasięg powinien być OK. Stream FullHD potrzebuje ok 10 Mbps wiec praktycznie wszystko powinno wtedy działać. Router też podłączysz kablem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.