x-kom hosting

Drukowanie przez sieć

TheQamillo
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

 

Posiadam drukarkę Samsunga M2070 i windows 10. Wszystkie sterowniki były miesiąc temu aktualizowane więc też powinno być ok. Mam taki problem jak an screenie że nie wykrywa mi drukarki i pokazuje, że ejst w trybie offline. Co mogę zrobić aby wydrukować ten dokument przez sieć? Samo to by w ogołe mi ten manager wykrył drukarkę zajeło trochę jednak po paru próbach i resetach wszystkich urządzeń w końcu mi ją wykrył, jednak teraaz widzę ze porty się nie zgadzają i nie wykrywa mi tej drukarki na obecnym porcie, co powininem zrobic?

Jak widać normalnie kiedy wejdę do sieci to wykrywa mi tę drukarkę z aktualnym adresem a kiedy wejdę w drukowanie i dam manualne wyszukanie drukarki przez sieć nie widzi tam żadnego urzadzenia.

 

Pozdrawiam

gsegsegs.png

gawgawgagg.png

egewhswh.png

afafazzzzz.png

hrdhdrjdkjdrkj.png

Edytowane przez TheQamillo

Gość
komentarz
komentarz

Adresacja sieci jaką masz ustawioną w domu to 192.168.55.0/24? Bo jeżeli nie to strzelam, że łączysz się z hotspotem stworzonym przez drukarkę i pewnie po jakimś czasie jak jest odłączona od prądu, to losuje sobie nowy adres IP (numer portu w tym wypadku).

Przeczytaj w instrukcji, jak dodać taką drukarkę do swojej sieci WiFi, potem zaloguj się na router przypisz drukarce stały adres IP (rezerwacja DHCP) i to powinno sprawić, ze adres się już nie zmieni nawet w sytuacji, kiedy drukarka będzie wyłączona przez dłuższy czas.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.