x-kom hosting

Dziwne nieznane czarne okno w przeglądarce Opera

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: pawlis11 ,
pawlis11
utworzono
utworzono (edytowane)

Pojawia mi się jakieś nieznane okno po lewej stronie. Zminimalizowane okno i powiększone (załączniki poniżej). Jakieś puste. Klikam prawy, klikam lewym przyciskiem myszy i nic nie widzę. Czyżby szpiegowskie?
Poniżej znajdują się linki:

spacer.png

 

spacer.png

 

Czy to jest wirus?

Proszę o pomoc.
Przeczyszczę ciasteczka i przeskanuję AdwCleanerem i zobaczę, co będzie.

Edytowane przez pawlis11

Niebieska
komentarz
komentarz

Przeskanuj komputer Malwarebytes i AdwCleanerem, usuń bądź daj do kwarantanny co znajdą. 

  • Dziękuję 1
pawlis11
komentarz
komentarz

Wyczyściłem ciasteczka CCleanerem. AdwCleaner nic nie znalazł.

Niebieska
komentarz
komentarz

A Malwarebytes? 

  • Dziękuję 1
anioł2009
komentarz
komentarz

System z aktywatorem typu KMS Pico czy oryginalny ????

  • Dziękuję 1
pawlis11
komentarz
komentarz (edytowane)

System oryginalny. Skanowałem jeszcze Defenderem z aktualną bazą wirusów. Widzę, że zarówno w Firefox, jak i w Operze mam obok Wikipedii, Google, Bing wyszukiwarkę DuckDuckGo..... Tzn. nie mam jako domyślną, tylko w ogóle takie coś, znikąd. Wpisując treści w pasku adresu, wyniki mam już z Google.

To natrętne okienko pokazuje się w Firefoxie. Tzn, jak nie zauważam chwili, gdy się wyświetla. Ona po prostu jest widoczne (jak na obrazkach).

Edytowane przez pawlis11
Niebieska
komentarz
komentarz

A mógłbyś dać pełne okno przeglądarki z tym?

  • Dziękuję 1
pawlis11
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Z Firefoxa usunąłem tę wyszukiwarkę. Z ustawień Opery w trybie zaawansowanym nie widzę opcji usuwania.

 

spacer.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Tu chyba powinny się przydać logi z FRST. Zaraz podrzucę Ci jak je zrobić [zaznacz też Addition i Shortcut] 

 

  • Dziękuję 1
pawlis11
komentarz
komentarz

Dzięki, może kiedyś. Póki co Malwyrebytes  (czyli AdwCleaner) nic nie odszukał.

Niebieska
komentarz
komentarz

Malwarebytes to nie AdwCleaner, ale dwa osobne programy jednego producenta!

  • Dziękuję 1
pawlis11
komentarz
komentarz (edytowane)

Zainstalowałem najnowaszą wersję (z niezbędnika). Mój wyntylator daje czadu od tego skanowania. Wkurzony jestem, że na chama wciskają mi wersję Premium (trialową), a wolałem freeware minimalną. Póki co nic nie widzi....

Napisałem do pomocy tchnicznej Opery po angielsku. Oni pytali, czy w trybie prywatnym też to okno się wyświetla. Sprawdziłem i w trybie prywatnym tego durnego okna nie ma.

Edit: 

Oto wynik

spacer.png

Przepraszam za pisanie posta pod postem. Niestety nie mogę zrobić edycji po większym upływie czasu.

 

Postanowiłem pokazać pasek boczny. Oto co otrzymałem. Napisałem też ponownie do Opery. Ciekawe co odpiszą...

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

 

 

Edytowane przez pawlis11
Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź, jakie rozszerzenia masz zainstalowane w Operze. Może jedno z rozszerzeń powoduje takie działanie.

  • Dziękuję 1
Windowlicker98
komentarz
komentarz (edytowane)

Ewentualnie dodaj rozszerzenie blokujące pop upy i sprawdź w ustawieniach prywatność i bezpieczeństwo > ustawienia witryny > popupy i przekierowania i czy są zablokowane. I może jeszcze jeżeli tego nie zrobiłeś to zablokuj wszystkie witryny w powiadomieniach.

Edytowane przez Windowlicker98
  • Dziękuję 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Zastanawiam się właśnie czy to nie efekt działania jakiego blockera reklam choć skoro tak było na dwóch przeglądarkach to bym jednak zrobiła logi z FRST. 

  • Dziękuję 1
pawlis11
komentarz
komentarz

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Też zobacz czy jakaś podejrzana strona nie jest ustawiona jako startowa (uruchamia się po włączeniu programu).

  • Dziękuję 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Nie masz w Panelu sterowania w Programach [czy jak to się nazywa w 10] jakiś dziwnych programów?

  • Dziękuję 1
  • Rekomendowana odpowiedź
pawlis11
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nowego mi się nie pojawiło. Sprawdzałem na samym początku. To wygląda jak powiadomienie. W pasku nowej karty widać "(1)".

spacer.png

 

Coś takiego znalazłem. Odznaczyłem ostatnią opcję "Wyświetlaj powiadomienia o promocjach". Mimo to żadnej poprawy. Zaznaczałem nawet wyświetlanie strony głównej, ale na starcie i tak jest okno z kafelkami i nic podejrzanego.

Przypomniało mi się za to coś innego. To AliExpress miałem już parę dni temu właśnie w okienku na górze (wtryniło mi się między ważnymi kafelkami). I była to reklama. Już nie pamiętam czcionki. Ale być może od Opery. Napisałem do nich wczoraj, ale oni nic nie odpisują.

Używam zasłużonego "sevena". Pozdrawiam.

 

Edit:

To co miałem na czerwono to odznaczyłem. Wcześniej miałem takie reklamy kafelkowe od Opery po zaktualizowaniu, często od Booking.com. Ale nie zwracałem na to uwagi, tylko ciągle wyrzucałem je do kosza. Czyżbym teraz przy usuwaniu AiExpress coś przeoczył i nie wyłączył skutecznie reklamy. Ciekawe, czy teraz dadzą mi spokój. 

stronasta_qqeexpe.jpg

Edytowane przez pawlis11
Niebieska
komentarz
komentarz

Napisz czy masz spokój.

  • Dziękuję 1
pawlis11
komentarz
komentarz

Tak. Póki co nic się już nie pojawia. Ale pomoc techniczna w ogóle nie odpisuje. Czyżby umywa ręce?

Niebieska
komentarz
komentarz

Albo próbują sami wywalać taki błąd bo nie wiedzą jak Ci pomóc. 

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.