x-kom hosting

2 rutery zamiast jednego?

Daisy_B
utworzono
utworzono

Mam wielka prosbe bo ja niestety wielkim znawca nie jestem.A nawet wiem,ze nic nie wiem :-)Zrezygnowalam z rutera bo chcialam byc na kablu.Moja mama natomiast ma tylko komorke(tabletu prawie nie uzywa) i do tej pory zawsze miala ruter.Ja jestem za granica i chce jej zdalnie pomoc.Pare lat temu cos jej sie dzialo z ruterem ale nie wiem co(nie miala netu),przyszedl dostawca internetu z nowym ruterem i podlaczyl go do tego starego rutera.I zostawil ja z dwoma ruterami mowiac ,ze tak ma byc.Ale czemu to ja nie wiem.Powiedzial,ze tak bedzie dobrze.Kumpel mi powiedzial,ze nie chcialo mu sie zmieniac ustawien w nowym.Mozecie mi powiedziec czy dostawcy internetu tak wlasnie dzialaja i czy chodzilo tylko o lenistwo?Sorry,ze tak pisze ale ja nie jestem fachowcem.nie znam zasadnosci podlaczania rutera do rutera.Powiedzialam mamie,ze jak przyjda to ma im powiedziec ,ze chce jeden ruter.Co moge mamie przekazac jeszcze?Mama juz jest starsza i chce,zeby byla zadowolona.I bron Boze ,zeby teraz nie miala trzech ruterow.:-)

Kardzio
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od tego jaki masz internet. Ja spotkałem się ze słabym modemem do którego był połączony mocniejszy router. Dzięki niemu prędkość internetu na wifi była lepsza. Najlepiej jest zadzwonić i się spytać o co dokładnie chodzi, dlaczego jest tak a nie inaczej.

Daisy_B
komentarz
komentarz
gavron7
komentarz
komentarz

A czy przypadkiem nie ma tam Twoja mama telewizji jeszcze od nich? Jeśli tak, to pierwszy router obsługuje pewnie VLANy na których jest puszczona TV i rozdziela na dekodery i internet...

Daisy_B
komentarz
komentarz

Nie,telewizja jest osobno.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.