x-kom hosting

Jaki internet na wsi?

mimisinho
utworzono
utworzono

Cześć, mam problemy z internetem na wsi. Lokalizacja to Brzeziny w gminie Rzeczyca (powiat tomaszowski). Mam Internet z Orange (chyba to będzie ta neostrada). W umowie jest do 10 MB/s z tym że w rzeczywistości jest ok. 1 MB/s i internet jest naprawdę wolny. Pobieranie (np. ze steama) wynosi 500 kb/s, ping w grach to około 80-90. Czytałem trochę o innych rodzajach internetu np. radiowy, mobilny, satelitarny itp. Który internet będzie najlepszy dla tej lokalizacji? Ktoś jest w stanie pomóc? Chcę zaznaczyć że światłowodu tutaj nie ma.

Pentium320
komentarz
komentarz

Po pierwsze, rozróżniajmy jednostki Mb (megabity) i MB (megabajty), przelicznik 8:1. Zapewne masz Neostradę do 10Mb/s.

58 minut temu, mimisinho napisał:

Pobieranie (np. ze steama) wynosi 500 kb/s, ping w grach to około 80-90.

No niestety, ale prawdopodobnie niewiele można z tym zrobić z tego względu, że na papierze masz wpisaną prędkość "od-do", z tego co pamiętam, to przy Neostradzie do 10Mb/s, minimalnie może być nawet i 1Mb/s i dalej mieści się to w "widełkach". Podobno użycie własnego, lepszego modemu/routera może delikatnie poprawić rezultaty, ale nie oczekiwałbym rewolucji.

Ping będzie zależał (poza samym łączem internetowym) od tego gdzie znajduje się serwer i jego jakości połączenia. Wybieraj w grach takie, które są blisko ciebie.

Godzinę temu, mimisinho napisał:

Który internet będzie najlepszy dla tej lokalizacji? Ktoś jest w stanie pomóc?

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

Próbuj szczęścia, ale z tego co widzę to po kablu nie ma szans u ciebie na cokolwiek lepszego. Najbliższa rozbudowa o sieć światłowodową w 2021/2022, ale to i tak tylko teoretycznie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.