x-kom hosting

B460 vs Z490

Lester
utworzono
utworzono

„Chłopie ty chcesz pomóc jemu czy tu się wymądrzać i ze mną wykłucać?Płyta o której wspomniałem w tej cenie jest dobrą płytą.”

 

Płyta o której wspomniałeś nie jest złą płytą, nikt tak nie twierdzi, tylko kosztem lepszej karty graficznej nie jest specjalnie optymalnym wyborem.

 

„A ram jeśli nie chce bawić się w podkręcanie to za 350zł kupi spokojnie o taktowaniu 3600Mhz.No chyba że ty do płyty za 6 stów wkładasz ram za 1000 (kto biednemu zabroni bogato zyć?)”.

 

Nie rozumiem całkowicie, raz za 350 zł proponujesz 3200 i „skręcać”, żeby potem 3600 bez oc. Przepraszam więc, skoro można wziąć 3200 i skręcać, to czemu nie 3600, skoro też się da kupić i skręcić na 4000?! 
Co jest złego w ramie za 1000 zł z płytą za 600? Jeśli się to wykorzysta jak trzeba, to jaki w ogóle widzisz problem?

Skoro dajesz konkretny model płyty, to czemu z pamięciami tak mieszasz?

 

„Procek na lata nie oznacza że do emerytury ale spokojnie na kilka mu wystarczy”

 

10400 również wystarczy na parę lat, a jak przyjdzie do jego wymiany, to 10600k będzie jednym z najgłupszych pomysłów. Do tego wskaż, jeśli potrafisz, platformę intela od 6th, na której bardziej opłacało się wymieniać i5 x400 na mocniejszy niż brać nową generację razem z płytą...

 

„a 10600k podkręcony nie odbiega wydajnością od 10900,ale to powinieneś wiedzieć,przecież wszystko wiesz.”

 

Rozumiem, że chodziło o 10900k w odniesieniu jedynie do gier, ale akurat tak się składa, że miałem 10600k, a obecnie 10700k i odbiega wydajnością. Po avg fps w grach tego nie widać praktycznie wcale, nawet 10600k miał nieco wyżej, bo chodził mi 200mhz szybciej, ale w spadkach różnica już jest, czasem marginalna, czasem wyraźnie widoczna, więc skąd Ci przyszło do głowy, że te procesory nie odbiegają wydajnością? 
Oczywiście dobierając pod gry lepiej wziąć 10600k z lepszą grafiką, co nie zmienia faktu bzdury teorii na temat wydajności. 

 

„Chłopak ma 4 tyś na zestaw ,więc nie mieszaj mu w głowie.”

 

To lepiej za 4k kupić mniej wydajny zestaw w grach, ale koniecznie na z490... brawo! 

 

„Na yt pełno tych znawców co kompy do gier składają za 1500zł (chyba do grania w pici polo do jednej bramki),a ciemna masa lajkuje i nakręca tego oszołoma do nagrywania kolejnych bzdur o niczym,wmawiając mu przy okazji taki to youtuber z niego hahaha.Zresztą jeśli się orientujesz to wiesz na jakich padakach (kompach) większość gra,ile osób stać (w przypadku Intela) co roku zmieniać procka i płytę?O czym my piszemy?

W Warsaw smog jak cholera ,ale nie spinaj się za mocno jak coś piszesz i złap głęboki oddech następnym razem.”

 

Nawet i tu Ci się przestrzeliło, bo siedzę na pięknej,  spokojnej, kolorowej działce od paru dni bez smaku i węchu, a od prawie dwóch tygodni nie byłem w wawie, więc jeśli był tam jakiś smog, to mi nie zaszkodził... :D 

 

„Każdy ma swoje racje a my mamy komus doradzić,a jeśli nie to lepiej nie udzielać się wcale.”

 

 Każdy się myli, jak sam walnę głupotę, a ktoś zwróci mi uwagę, że nie miałem racji, to jestem zadowolony, że czegoś się nauczyłem.  
Jeżeli ktoś ma swoje racje, to warto je czymś podeprzeć. Jedyne z czym się z Tobą w 100% zgadzam, że czasem lepiej nie udzielać się wcale...

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.