x-kom hosting

Problem ze sterownikiem(?) karty sieciowej.

szymex71
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Niedawno przesiadłem się ze starego sprzętu na I5-10400F postawionym na MSI Z490 A-PRO + 16GB RAM DDR4 3733MHz.

Oczywiście system nowy - po formacie dysku.

Mimo tego, pojawiają się różne, dziwne problemy ze sterownikami. Tu coś nie tak jest z mikrofonem, tu z kamerką, a tu z internetem...

Ale zajmijmy się teraz tym ostatnim. Otóż po uruchomieniu komputera internet działa w prędkości 10Mb/s pobierania i 10Mb/s wysyłania. Prędkość którą powinien osiągać według umowy to 300Mb/s / 20Mb/s. Różnica jest... Ale okazuje się, że jak tylko w ustawieniach karty sieciowej - konfiguracja - zaawansowane - zmienię "szybkość i dupleks" z domyślnego 1.0Gbps na np. 2.5Gbps to karta odzyskuje swoją sprawność. Potem mogę zmienić z powrotem na 1.0 i mam ładne 200-250Mb/s (więcej nie wyciągnę ale to raczej wina gdzieś u mnie niż w komputerze :P, na poprzednim zestawie też więcej nie wyciągał). I tak sobie śmiga aż do restartu kompa czy uruchomienia go kolejnego dnia. Sytuacja się powtarza i znowu muszę po prostu przestawić tą prędkość i wszystko wraca do normy. Pytanie, czemu karta sieciowa, mimo domyślnych ustawień 1.0Gbps (po uruchomieniu komputera takie są) działa spowolniona i łapie całą prędkość dopiero po jej "restarcie"? Jakieś pomysły? Z góry dziękuję ^_^

szymex71
komentarz
komentarz

Ktoś coś?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Sterowniki do karty (sieciowej) pobierałeś ze strony producenta płyty? Musi być jakaś przyczyna że domyślne ustawienie jest 1,0 Gbps a nie automatyczne negocjacje.

szymex71
komentarz
komentarz

Tak, sterownik jest od producenta. Generalnie to nie chodzi o ustawienie, bo te zostaje po restarcie takie jakie ustawiłem wcześniej, tylko o to, że nawet pomimo ustawionych tych 1,0Gbps czy 2,5Gbps to karta startuje z prędkością 10/10Mbps. Dopiero zmiana ustawień (np z 1,0 na 2,5Gbps), czyli jak się domyślam, po prostu jej zrestartowanie, sprawia że działa na pełnej prędkości mojego internetu - czyli w porywach do 300Mbps. Jeżeli zmienię ustawienia tak jak wyżej, to przy ponownym uruchomieniu komputera karta będzie miała ustawione 2,5Gbps, ale prędkość jaką osiąga to znowu max 10/10Mbps. Wtedy zmieniam na 1,0Gbps, karta się restartuje, i prędkość jest już normalna.

szymex71
komentarz
komentarz

?? ...

Czasem startuje dobrze, a wczoraj znowu 10Mb/10Mb/s..

  • 2 tygodnie później...
szymex71
komentarz
komentarz

Rozumiem że na jednym z największych forów komputerowych nikt nic kompletnie nie wie na ten temat i znowu nie można uzyskać żadnej pomocy?

-.-

anioł2009
komentarz
komentarz

Ciężko stwierdzić...A jak inne urządzenia działają z tą siecią ???? Jakiego systemu używasz? oryginał czy aktywator? Próbowałeś starszego sterownika / nowszego ??? Bo skoro nie zapisuje ustawień i po jakimś czasie wraca do starych to coś jest nie teges ze sterownikiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.