x-kom hosting

Niechciane maile

karolina92
utworzono
utworzono (edytowane)

Od jakiegoś czasu na pocztę na Onecie przychodzą mi dziwne maile. Przykładowo zaczynają się od: "Cześć. Jestem Bianka. Pamiętasz mnie?" albo "Uwaga! Zarabiać 27177 zł dziennie? To możliwe". Są też jakieś maile chyba po rosyjsku. Nie wiem co jest dalej bo oczywiście nie wchodzę na te maile, ale nie mam pojęcia dlaczego mi one przychodzą, bo raczej zawsze z pocztą na onecie nie miałam większego problemu. Ktoś wie jak temu zaradzić?

anioł2009
komentarz
komentarz
10 minut temu, karolina92 napisał:

Od jakiegoś czasu na pocztę na Onecie przychodzą mi dziwne maile. Przykładowo zaczynają się od: "Cześć. Jestem Bianka. Pamiętasz mnie?" albo "Uwaga! Zarabiać 27177 zł dziennie? To możliwe". Są też jakieś maile chyba po rosyjsku. Nie wiem co jest dalej bo oczywiście nie wchodzę na te maile, ale nie mam pojęcia dlaczego mi one przychodzą, bo raczej zawsze z pocztą na onecie nie miałam większego problemu. Ktoś wie jak temu zaradzić?

Mam to samo...A używałaś może maila do rejestracji numeru w Play ??? Ostatnio wyciekły dane klientów w tym właśnie adresy email.

Anawa
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, karolina92 napisał:

Ktoś wie jak temu zaradzić?

Usuwanie albo oznaczanie takich wiadomości jako spam.

karolina92
komentarz
komentarz
Dnia 19.10.2020 o 12:54, anioł2009 napisał:

Mam to samo...A używałaś może maila do rejestracji numeru w Play ??? Ostatnio wyciekły dane klientów w tym właśnie adresy email.

Tak, ten mail był podawany do rejestracji numeru od babci. Mam się martwić tym wyciekiem danych?

anioł2009
komentarz
komentarz
56 minut temu, karolina92 napisał:

Tak, ten mail był podawany do rejestracji numeru od babci. Mam się martwić tym wyciekiem danych?

 

Martwić?  hmmm dobre pytanie. Raczej spodziewać się fali spamu na skrzynce.. Niestety nie ma na to rady jak zmiana totalna adresu mail wszędzie gdzie go użyłaś.

Gość
komentarz
komentarz
Dnia 26.10.2020 o 12:44, anioł2009 napisał:

 

Martwić?  hmmm dobre pytanie. Raczej spodziewać się fali spamu na skrzynce.. Niestety nie ma na to rady jak zmiana totalna adresu mail wszędzie gdzie go użyłaś.

 

jest.. właśnie to co @Anawa pisze. W ten sposób uczymy filtry/AI że to jest spam i na przyszłość nie pojawią się tego typu maile na skrzynce. Zmiana adresu to dość kiepski pomysł.

  • 1 miesiąc później...
k.h.
komentarz
komentarz

Hej! Odświeżam temat i bardzo proszę o odpowiedź. Chciałam usunąć jednego z tych rosyjskich maili i w tym momencie zawiesił mi się telefon, zakończyło się to tak, że niechcący kliknęłam w link z tego maila. Od razu otworzyło się nowe okno i zaczęła pobierać się strona. W tym momencie udało mi się cofnąć. Czy coś złego mogło się stać?

anioł2009
komentarz
komentarz

Raczej nie..przeskanuj telefon apka malwarebytes antimalware.

Gawel
komentarz
komentarz
Dnia 19.10.2020 o 12:54, anioł2009 napisał:

Mam to samo...A używałaś może maila do rejestracji numeru w Play ??? Ostatnio wyciekły dane klientów w tym właśnie adresy email.

Mam identycznie, dwa adresy Onet i na jeden było zatrzęsienie spamu. Do tego numer w Play. Ale ostatnio się trochę uspokoiło 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.