x-kom hosting

(500zł) Granie na telewizorze '32 cale

waski12
utworzono
utworzono

Witam wszystkich :) 

Mówiąc krótko, chciałbym pograć w gry starsze i nowsze tytuły nie koniecznie na super ultra grafice. Zamiast monitora mam telewizor OK 32 cale. 

Mój komputer ma:

*i3 3240 

*płyta głowna Gigabyte h61m s2 b3

*zasilacz Qultec 420W (wiem jest z czarnej listy ale już 4 rok działa bez zarzutów) 

*8 Gb ram 1330

 

Zastanawiam się jaka karta graficzna pomoże mi w graniu na tym PC. 

O zmianie zasilacza jestem świadomy. 

Zastanawiałem się nad karta Rx550 lub jakaś używana z OLX tylko problem jest taki, że nigdy nie wiadomo co się kupi.. 

ogólnie chce tylko że tak powiem przeżyć te zimę, gdyż za rok chce juz złożyć potwora do grania (Nowe GTA ❤) 

jakieś sugestie? 

 

lukasin
komentarz
komentarz

Obecnie jakąś grafikę tam masz?

W tym budżecie szukałbym GTX 750Ti + nowego zasilacza. 

waski12
komentarz
komentarz

Teraz mam gt430

A jaki zasilacz potrzebuje w sensie moc dla setapu ta i3 i gtx 750ti? 

I jeszcze jedno gdzie najlepiej kupić taka karta i na co zwracać uwagę przy zakupie używki? 

waski12
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiem Ci tak jaka jest rozdzielczość nie wiem ja jak podłączyłem ten komputer to mam rozdzielczość 1920 na 1200 . 

Nie nie ten zasilacz odpada przy karcie bo on nie ma dodatkowego zasilania a poza tym sam wiesz że to padaka. 

Właśnie apropos procesora.

I5 3550p jest dobry? 

Znajomy ma za 60 zł na sprzedaż 

Czy lepiej ten 3570? 

 

 

Edytowane przez waski12
dominj97
komentarz
komentarz (edytowane)
3 hours ago, waski12 said:

I5 3550p jest dobry? 

Masz tu porównanie w passmarku:

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-3470-vs-Intel-i5-3570-vs-Intel-i5-2400-vs-Intel-i3-3240-vs-Intel-i5-3350P/822vs827vs793vs765vs1476

3570 patrząc na allegro jest zbyt drogi, najbardziej opłacalnie wypada 3470.

Nie ma i5-3550p, jest i5-3550 i i5-3350p. One się przede wszystkim różnią taktowaniem i TDP.

W porównaniu do swojej i3 sporo zyskasz (nawet 2x większą wydajność) więc za te 6 dyszek moim zdaniem możesz brać.

i5-3470 za Smartem na allegro znalazłem za 85zł:

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-3470-3-2ghz-s-1155-9650280708

 

Jest jeszcze jedna kwestia, te procesory mają pastę pod IHS (2 gen ma lutowany), która po tylu latach potrafi wyschnąć i stracić swoje właściwości przez co bardziej się grzeją. Trzeba mieć to na uwadze ale imo i tak lepiej brać trzecią generację, zawsze to trochę lepsza wydajność, lepszy proces (niższe TDP) i PCIe 3.0 jak płyta na to pozwala (Twoja w rewizji 1.1 według strony producenta). No i to zablokowane procki, Twoja płyta też na podkręcanie nie pozwala więc bez przesady :)

Twoja i3 ma 55W TDP, i5-3350P ma 69W. Jeżeli masz to najsłabsze chłodzenie BOX bez żadnej miedzi to może być dosyć ciepło i przede wszystkim głośno. Wystarczyłby jakikolwiek wieżowy cooler jak masz albo w zasadzie cokolwiek lepszego od beznadziejnego boxa intela.

 

3 hours ago, waski12 said:

Powiem Ci tak jaka jest rozdzielczość nie wiem ja jak podłączyłem ten komputer to mam rozdzielczość 1920 na 1200 . 

No to pewnie masz właśnie taką, mało prawdopodobne by system nie ustawił domyślnie natywnej. Masz proporcje ekranu 16:10, dosyć ciekawe jak na telewizor, 16:10 się głównie używa w monitorach do pracy (biurowej, grafiki itd.), jest mniej panoramiczna ale masz większą przestrzeń roboczą w pionie. Pytałem o rozdzielczość, bo to od niej zależy jak wydajną grafikę potrzebujesz do gier. Gdybyś miał np. 1440p to byłby ogromny problem w tym budżecie by grać w natywnej w nowszych tytułach. 1060 3GB, jeszcze do takiego starszego procka (nvidia ma z reguły mniejszy narzut) byłby tu idealny na przeczekanie zimy ;)

Edytowane przez dominj97
  • Dziękuję 1
waski12
komentarz
komentarz

Sorki chodziło mi o i5 3350p faktycznie pomyliłem się. 

Ale to jednak lepiej 3470 tak? 

Wiesz co z ta rozdzielczością to ja sam taka ustawiłem bo wygląda najlepiej xD

Tak wyglada telewizor 

197331234aeeb0989acf89d4f0b6.jpeg

Dnia 16.10.2020 o 01:56, dominj97 napisał:

 

dominj97
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale w ustawieniach Windowsa? To raczej jest natywna. Wygląda na starszy telewizor, wyższej niż ta co ustawiłeś na pewno nie ma. Może mieć ewentualnie tylko niższą. Wyższą rozdzielczość niż natywna musiałbyś ustawić za pomocą DSR w panelu nvidii.

Wygląda rzeczywiście na 16:10, na pierwszy rzut oka - i jak ekran wypełnia cały telewizor i nie masz żadnych czarnych pasków to tak jest. Masz tam już raczej jakieś cyfrowe wejście? HDMI/DVI-D?

 

Sam sobie odpowiedz, 3470 jest ok 9% wydajniejszy od 3350p według passmarka. Ale 3350p masz trochę taniej i ze sprawdzonej ręki. Pewnie bym wziął tego 3350p.

Edytowane przez dominj97
  • Dziękuję 1
waski12
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuje kolego za Twój poświęcony czas na mnie ;) bardzo to doceniam  ;) odpowiadając na Twoje pytania wyżej przepraszam ale zamotałem się pracą. 

Obudowa hm zależy jak zawieje :D ale myślę że taka karta jak podałeś wejdzie jeśli nie to nowa buda biorąc pod uwagę tego kompa za rok 

Nie mam dysku SSD

Ram mam tak w 2 x 4 gb

Wiesz co o ile jeszcze będzie to wezmę od kolegi ta i5 3350p 

Tak ustawiania rozdzielczości ustawiałem w klik prawy rozdzielczość

Czyli ogólnie wychodzi że to granie w 1080p tak? 

Ja jestem ogólnie w tych sprawach prosty haha :)

widzę że Ty masz pojęcie i wiedzę

ogólnie co do karty graficznej.. 

gdzie jest najlepiej szukać jej? 

na co zwracać uwagę przy zakupie? 

gdzie szukać olx allegro? 

i ostanie czy jest w ogóle sens złożyć takie coś? 

w sensie ta i5 3470 i załóżmy używana gtx 1050 ? W sensie na jaki czas to wytrzyma

plan tak jak pisałem jest taki by przeżyć ta zimę 

ale czy zamiast dawać te 500 zł na ten komputer nie lepiej kupić używanego xboxa 360 i coś tam pograć? 

takie pytanie zadał mi mój dobry kolega 

i w sumie ma to sens 

plan z komputerem za rok zakładał tak na szybko składane 

i5 9f coś tam nowy procek

i gtx 1660 oc super czy coś takiego. 

ogólnie żeby nowe GTA o ile wyjdzie haha ultra max detale ale to maszyna będzie nowa od podstaw 

 

prawda taka że z tego komputera co teraz mi pomagasz nie zostanie nic też myślę że z sprzedażą może być problem? 

 

 

 

Edytowane przez waski12
dominj97
komentarz
komentarz

Spoko :)

 

Jakikolwiek SSD na system by Ci się przydał, masz tam jedynie starsze SATA 2 ale i tak byłaby duża różnica. 120GB kupisz poniżej 100zł np. Cruciala BX500.

Tylko to nie da fps w grach, skróci ekrany wczytywania (jak jakąś na nim zainstalujesz oczywiście) i sprawi, że wszystkie programy i system będą się szybciej uruchamiać.

 

Allegro/OLX ale na OLX tylko z odbiorem osobistym. Najlepiej byłoby kupić od gracza a nie z koparki ale nigdy nie ma się pewności. Jak widzisz, że ktoś sprzedaje kilka kart, zasilacz potwora (pokroju 1000W) to jest na 99% z koparki. Dobrze byłoby mieć gwarancję, chociaż jakąś rozruchową by sprawdzić czy wszystko jest ok.

 

12 minutes ago, waski12 said:

i ostanie czy jest w ogóle sens złożyć takie coś? 

w sensie ta i5 3470 i załóżmy używana gtx 1050 ? W sensie na jaki czas to wytrzyma

Na to najtrudniej odpowiedzieć :P

Z 1050 w obecnych grach to w zasadzie w ogóle ale to zależy od Twoich wymagań. W Wiedźmina 3 pograsz, chociaż nie na ultra, raczej na niskich/średnich. W starsze gry i mniej wymagające od grafiki również.

Z 1060 3GB, w np. Wiedźminie 3 pograsz na high/ultra w 60fps. W najnowszych grach problemem może się okazać procesor, to już zależy od konkretnego tytułu, niektóre już wymagają więcej niż 4 rdzenie. Polecam tutaj po prostu yt, jest masa ludzi która robi takie testy i zestawienia.

19 minutes ago, waski12 said:

ale czy zamiast dawać te 500 zł na ten komputer nie lepiej kupić używanego xboxa 360 i coś tam pograć? 

Niewiele drożej pewnie dostaniesz używane PS4 czy X One S. Jak chcesz czasem w coś "pyknąć" to jest to jak najbardziej dobra opcja. Gorzej jak chcesz pograć w coś czego nie ma na konsoli albo się słabo w to gra na padzie. Albo potrzebujesz komputer też do innych rzeczy.

 

W jakimś stopniu rynek wchłonie ten stary złom, zawsze się ktoś znajdzie kto będzie modernizował tanio PC albo potrzebował jakiegokolwiek sensownego taniego komputera. Swoją drogą to już i5 10cośtam, a w przyszłym roku to pewnie 11 albo i AMD będzie bardziej opłacalne. Tu się wszystko zmienia z miesiąca na miesiąc, taki rynek xD

waski12
komentarz
komentarz

No haha to prawda szczerze Ci powiem że ja zatrzymałem się na czasach jak Intel to była jedyna potęga a teraz po tych 5 latach chyba znowu zacząłem się tym interesować i widzę coraz bardziej że polecane jest Amd.. Eh no zobaczymy ale jedno jest pewne. Teraz to minimum 6 rdzeni :)

 

dominj97
komentarz
komentarz (edytowane)

W końcu AMD pierwszy raz od lat wyceniło swoje nadchodzące nowe procesory drożej od Intela. Role się trochę odwróciły ale jakbyś miał teraz składać nowy zestaw do gier to i5-10400f jest najbardziej opłacalny, bo r5 3600 jest po prostu zbyt drogi. To, że teraz mamy powszechne 6 i więcej rdzeni zawdzięczamy wyłącznie konkurencji i temu, że AMD w końcu wydało coś dobrego kilka lat temu. Tak to Intel dalej by klepał swoje 4/4 i 4/8 :)

Edytowane przez dominj97
  • Dziękuję 1
waski12
komentarz
komentarz
20 godzin temu, dominj97 napisał:

W końcu AMD pierwszy raz od lat wyceniło swoje nadchodzące nowe procesory drożej od Intela. Role się trochę odwróciły ale jakbyś miał teraz składać nowy zestaw do gier to i5-10400f jest najbardziej opłacalny, bo r5 3600 jest po prostu zbyt drogi. To, że teraz mamy powszechne 6 i więcej rdzeni zawdzięczamy wyłącznie konkurencji i temu, że AMD w końcu wydało coś dobrego kilka lat temu. Tak to Intel dalej by klepał swoje 4/4 i 4/8 :)

Kolego powiedz mi taka karta się nadaje? 

https://www.olx.pl/oferta/geforce-gtx-960-phantom-4-gb-gddr5-CID99-IDGCWFh.html

W sumie obok mnie miejscowość 

dominj97
komentarz
komentarz

Jest ok. Wydajnościowo to mniej więcej 1050ti. Cena całkiem rozsądna jak za 4GB. Tylko nie licz na ultra w każdej grze a w tych najnowszych i najbardziej wymagających np. RDR2 to już jedynie low i ok 40fps. Ale pograć pograsz :) 

  • Dziękuję 1
waski12
komentarz
komentarz

Dziękuję Ci serdecznie za pomoc kolego :)

wszystkiego dobrego życzę ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.