x-kom hosting

Orange funbox 2.0 a inny router

kmo1994
utworzono
utworzono

Witam serdecznie żeby pokazać problem napiszę małe porównanie do wyjaśnienia o co biega ;p Mam dwie usługi w Orange są to internet 10 mb plan na każdą kieszeń w miejscowości A oraz drugą usługę szybki internet między 20 a 80mb z minimalną prędkością 20 mb (niby) w miejscowości B w miejscowości A dokupiłem sobie kiedyś router z tp linka (taki szczegół) były podłączone może ze 4 osoby jednocześnie korzystając i internet szedl bez zarzutów , bez rozłączania itp idealnie. Natomiast ta miejscowość B to jest moje nowe miejsce zamieszkania do którego zakupiłem właśnie tę drugą usługę 20-80mb i się zaczęło internet juz pare razy przerwało, ogromne spadki prędkości 8mb pobieranie wysylanie niecale 1 mb gdzie wg umowy powinno iscy minimum te 20 mb. Moje pytanie jest następujące myślicie czy po wywaleniu tego syfu czyli funbox 2.0 i zamontowaniu "swojego" routera typu tp link jak a miejscowości A problem się rozwiąże? Dodam że tv połączone na wifi łapie niecała połowę zasiegu wifi , co porownywujac z miejscowością A czyli internet 10 mb byłoby nie do pomyślenia o jakim kolwiek zwalnianiu prędkości. Dzisiaj pisząc z technikiem? sugerował się tylko że u niego na speedtescie idzie 74 mb i koniec problemu xd dał tylko do zrozumienia że kogoś wyślą i jeżeli usterka nie z ich winny to będę płacił 49 zł za naprawę . Co jest do cholery grane? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź może ktoś już miał podobny problem i zmiana routera pomogła? Czekam niecierpliwie i pozdrawiam!!!

politolog
komentarz
komentarz
3 godziny temu, kmo1994 napisał:

20-80mb i się zaczęło internet juz pare razy przerwało, ogromne spadki prędkości 8mb pobieranie wysylanie niecale 1 mb gdzie wg umowy powinno iscy minimum te 20 mb.

Tego funboxa masz połączonego z komputerem/laptopem na kablu/WIFI?

kmo1994
komentarz
komentarz
3 minuty temu, politolog napisał:

Tego funboxa masz połączonego z komputerem/laptopem na kablu/WIFI?

Z kompem przez kabel

politolog
komentarz
komentarz
3 godziny temu, kmo1994 napisał:

Dzisiaj pisząc z technikiem? sugerował się tylko że u niego na speedtescie idzie 74 mb i koniec problemu xd dał tylko do zrozumienia że kogoś wyślą i jeżeli usterka nie z ich winny to będę płacił 49 zł za naprawę .

Na czacie Orange z konsultantem?

kmo1994
komentarz
komentarz
32 minuty temu, politolog napisał:

Na czacie Orange z konsultantem?

Tak dokładnie, pomyłka

politolog
komentarz
komentarz
3 godziny temu, kmo1994 napisał:

Moje pytanie jest następujące myślicie czy po wywaleniu tego syfu czyli funbox 2.0 i zamontowaniu "swojego" routera typu tp link jak a miejscowości A problem się rozwiąże?

Funbox niewiele ,,pokazuje informacji,, po zalogowaniu się do jego panelu.Obecnie ile masz Mb/s na speedteście?PINGI sprawdzałeś?

kmo1994
komentarz
komentarz
18 godzin temu, politolog napisał:

Funbox niewiele ,,pokazuje informacji,, po zalogowaniu się do jego panelu.Obecnie ile masz Mb/s na speedteście?PINGI sprawdzałeś?

Aktualnie jestem w pracy ale okolo 11 rano bylo tak 

inbound5070066437641014363.jpg

W grach ping wynosi 100-110 co mnie bardzo wkurza gdyż na innej usłudze co mam 10 mb nie ma problemu nawet jak sa 4 osoby na wifi ping 50...

politolog
komentarz
komentarz

Ile masz komputerów/laptopów podłączonych do tego funboxa?

szaki
komentarz
komentarz

Masz opcje VDSL 20-80. Router najniżej synchronizuje się na 20 Mb. Daj screena z opcji Informacje systemowe-wsparcie-dsl. sprawdzales na innym kompie? Mówisz po kablu się laczysz z komputerem? 

kmo1994
komentarz
komentarz
17 godzin temu, szaki napisał:

Masz opcje VDSL 20-80. Router najniżej synchronizuje się na 20 Mb. Daj screena z opcji Informacje systemowe-wsparcie-dsl. sprawdzales na innym kompie? Mówisz po kablu się laczysz z komputerem? 

Tak dokładnie vdsl 20-80 a mimo to pomiary wynosily nawet 1 mb ;o  Tak po kablu :)

14 godzin temu, kmo1994 napisał:

Tak dokładnie vdsl 20-80 a mimo to pomiary wynosily nawet 1 mb ;o  Tak po kablu :)

 

dla forum dsl wsparcie.jpg

A co do testu na innym kompie to nie probowałem mialem inna usluge neo 10 mb plan na kazda kieszen i nie bylo wgl problemu przez  6 lat mimo 4 osob podlaczonych non stop 

 

17 godzin temu, szaki napisał:

Masz opcje VDSL 20-80. Router najniżej synchronizuje się na 20 Mb. Daj screena z opcji Informacje systemowe-wsparcie-dsl. sprawdzales na innym kompie? Mówisz po kablu się laczysz z komputerem? 

Dodaję foto z programu WinMtr 

IMG_20201014_012847.jpg

politolog
komentarz
komentarz

Funbox synchronizuje się na około 70 Mb/s. Możesz podłączyć do tego modemu inny komputer/laptop po kablu celem testów?

kmo1994
komentarz
komentarz
4 godziny temu, politolog napisał:

Funbox synchronizuje się na około 70 Mb/s. Możesz podłączyć do tego modemu inny komputer/laptop po kablu celem testów?

Wieczorem lub jutro podłącze starego lapka. Czym wykonać test ?

politolog
komentarz
komentarz
17 minut temu, kmo1994 napisał:

Czym wykonać test ?

Sprawdzić z pomocą innego komputera/laptopa podłączonego do funboxa, jakie będzie miał prędkości internetu.

kmo1994
komentarz
komentarz
2 godziny temu, politolog napisał:

Sprawdzić z pomocą innego komputera/laptopa podłączonego do funboxa, jakie będzie miał prędkości internetu.

Okejooo dam znać jak sprawdzę 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.