x-kom hosting

Czy już nie odzyskam danych z dysku?

pawel_d
utworzono
utworzono

Dysk działał bez problemu, dzisiaj dostałem nową kartę graficzną i włożyłem ją. Windows włączył się, chciałem zainstalować stery i nagle komp się zresetował. Potem już nie włączył się Windows. Podczas ładowania po fladze z paskiem ładowania robi się zwiecha. Na obu moich zainstalowanych systemach tak jest. Podczas instalacji Windowsa przy Badaniu dysku robi się zwiecha. Z innym dyskiem jest OK. No więc spróbowałem tamten dobry dysk podłączyć i dodatkowo ten uszkodzony. Zaczął się ładować Windows z dobrego dysku lecz po fladze znów zwiecha(Windows na 100% ładował się z dobrego dysku, bo ustawiłem dobry na Master, uszkodzony na Slave, a poza tym nie było menu wyboru systemu - na uszkodzonym dysku mam 2 systemy, a na dobrym 1). Czy już nie odzyskam danych? Miałem tam bardzo ważne pliki...

tazman
komentarz
komentarz

Odzyskasz tymi programami ACR Data Recovery RecoverSoft Data Rescue PC

Active@ Data Recovery Services Active@ File Recovery

Advanced Utilities Recover4all

Handy Recover

profesional recover

http://www.bezpieczenstwo.naszastrona.pl/z...dzyskiwanie.php

Kurzun
komentarz
komentarz

Zależy jakiej wielkości były to pliki. Tak do 50MB odzyskasz tymi programami co podał tazman. Już z większymi plikami będzie problem z odzyskaniem ich w domowych warunkach.

pawel_d
komentarz
komentarz

Odzyskałem jednak dane jakoś w końcu. No ale nie programem. Potem opiszę co i jak zrobiłem. A programami bym nie odzyskał i tak, bo się nie dało włączyć kompa z tym dyskiem nawet jak był jako drugi dysk tylko. Ale dzięki za odp.

No to jeszcze opiszę - włożyłem płytkę z Mandrake Linux. Włączyłem instalator, doszedłem do partycji i zmniejszyłem rozmiar mojej partycji, na której był jednej z Windowsów o 1 mb, a potem o tyle zwiększyłem czyli rozmiar był ten sam. Ale instalator automatycznie zrobił, żeby przy następnym uruchomieniu Windowsa nastąpiło sprawdzenie dysku przez CHKDSK. Ale jak normalnie włączyłbym Wina(sprawdzałem) to by nie sprawdziło tego dysku. Trzeba dać jeszcze F8 przed uruchomieniem Windowsa i wybrać Włącz rejestrowanie uruchamiania. Potem dopiero włączyć tego Windowsa i po chwili zaskoczy i sprawdzi dysk, komp się resetnie(albo nie) i Windows zaskoczy :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.