x-kom hosting

Obsługa telewizora Cabletech za pomocą smartfona

Micah
utworzono
utworzono

Witajcie!

Mój telewizor przestał reagować na wybrane przyciski na pilocie. Pilot teoretycznie działa, ale nie można nim np. podgłośnić dźwięku czy przełączyć kanału. Nie wiem, czy to wina telewziora czy pilota. Zanim uda mi się załatwić sprawę w serwisie, chciałem roboczo przełączyć się na sterowanie przez podczerwień na smartfonie. Niestety, przejrzałem chyba większość aplikacji IR Remote w Sklepie Play i żadna nie obsługuje telewizorów marki Cabletech. Warto zaznaczyć, że telewizor nie ma dostępu do internetu ani bluetooth. Czy moglibyście mi coś doradzić na cito? Będę bardzo wdzięczny.

Niebieska
komentarz
komentarz

A wymieniłeś baterie w pilocie? 

Nie zalałeś go bądź nie spadł za często? 

Micah
komentarz
komentarz

Tak, wymieniłem baterie, i to na takie w pełni naładowane. Pilot nie jest połamany, a apka wykrywająca sygnał pokazała, że pilot działa. Niestety, to jedyne, co zdołałem ustalić. Nie jestem specem od naprawiania pilotów czy pisania porgramów na Androida.

Niebieska
komentarz
komentarz

A na TV masz możliwość podgłośnienia bądź zmiany kanałów? 

Micah
komentarz
komentarz

Sam telewizor nie ma przycisków, wszystko robi się przez pilota.

Niebieska
komentarz
komentarz

Chyba sam tu nic nie zrobisz. Można kupić uniwersalne piloty, ale nie wiem czy twój tv będzie chciał z nim współpracować. 

Micah
komentarz
komentarz

Wiem, dlatego planuję oddać telewizor do serwisu, ale doraźnie chciałem użyć apki na telefon, tylko nie znalazłem zgodnych z moim modelem TV.

Niebieska
komentarz
komentarz

Może spróbuj apki, która jest uniwersalna, może być, że zadziała. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.