x-kom hosting

4 krótkie piknięcia po zrobieniu upgrade'a

Wiesław Okoń
utworzono
utworzono

Witam,
Wczoraj zrobiłem upgrade mojego komputera - nowa karta graficzna i zasilacz.
Za każdym razem gdy włączam komputer przed dźwiękiem bootowania słychać 4 krótkie sygnały po czym komputer włącza się i działa jak gdyby nigdy nic.
Próbowałem podłączać RAM na różne sposoby, odłączyłem i podłączyłem kartę graficzną z PCI, odłączyłem i podłączyłem baterie cmos, odłączyłem i podłączyłem 24-pin z płyty głównej.
Nic nie pomogło. W czym tkwi problem? Co oznacza ten dźwięk?

Specyfikacja:
MOBO: ASRock B365 Pro4
Procesor: Intel Core i5-9600KF
RAM: HyperX 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13 Predator
Karta graficzna: ASUS GeForce RTX 3080 TUF GAMING 10GB GDDR6X
Zasilacz: Thermaltake Smart Pro RGB 750W 80 Plus Bronze
Dyski:
-ADATA XPG SX8200 Pro 512GB SSD
-i jakiś stary Seagate HDD 2TB 5400obr
Obudowa: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB

anioł2009
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Wiesław Okoń napisał:

RTX 3080 TUF GAMING 10GB GDDR6X

 

Tej karty jeszcze nie ma  :brawa:  Na zamówienie

Wiesław Okoń
komentarz
komentarz (edytowane)

:huh:


 

image0.jpeg

Edytowane przez Wiesław Okoń
anioł2009
komentarz
komentarz

Szczęściarz ? 

Obie wtyczki 8 pinowe wpięte ???

Wiesław Okoń
komentarz
komentarz
Teraz, anioł2009 napisał:

Szczęściarz ? 

Obie wtyczki 8 pinowe wpięte ???


Może i szczęściarz. Serwery sklepu prawie padły ale się udało.

No tak. Nawet jak któraś nie jest wpięta to się świeci nad każdym czerwona lampka że nie podpięte

Wiesław Okoń
komentarz
komentarz

Sprawdzę tego biosa
W mojej instrukcji nic o tym nie ma

Ja nie mam problemu z grami. Tylko same piknięcia. Poza tym ja nie mam wersji OC i u mnie jest ustawione taktowanie 1900 coś

anioł2009
komentarz
komentarz

Ramy powinny być w 2 i 4 slocie według instrukcji...Ty masz w 1 i 3 . Przepnij je i spróbuj...

Wiesław Okoń
komentarz
komentarz
5 minut temu, anioł2009 napisał:

Ramy powinny być w 2 i 4 slocie według instrukcji...Ty masz w 1 i 3 . Przepnij je i spróbuj...

Znaczy tak miałem poprzednio i też pikało ale no już na wszelki zrobie
Zaraz zaktualizuje też biosa aczkolwiek aż taki stary nie jest

anioł2009
komentarz
komentarz
8 minut temu, Wiesław Okoń napisał:

Znaczy tak miałem poprzednio i też pikało ale no już na wszelki zrobie

hmm w takim wypadku to nie byłoby to

 

8 minut temu, Wiesław Okoń napisał:

aczkolwiek aż taki stary nie jest

 

no ale karta jest najnowsza i może sygnalizuje jakoś nowy sprzęt..Karta jest za nowa więc ciężko będzie doradzić czy to ona jest winowajcą .. Na poprzedniej gpu ( o ile miałeś ) też pikało ????

=========================

Znalazłem info ze 4 pikniecia w asrocku to błąd zegara systemowego.

 

Zalecane działanie to : wymiana baterii bios, wadliwy moduł ram lub jego gniazdo..Oznacza też że płyta kończy żywot.

Wiesław Okoń
komentarz
komentarz
10 minut temu, anioł2009 napisał:

hmm w takim wypadku to nie byłoby to

 

 

no ale karta jest najnowsza i może sygnalizuje jakoś nowy sprzęt..Karta jest za nowa więc ciężko będzie doradzić czy to ona jest winowajcą .. Na poprzedniej gpu ( o ile miałeś ) też pikało ????

=========================

Znalazłem info ze 4 pikniecia w asrocku to błąd zegara systemowego.

 

Zalecane działanie to : wymiana baterii bios, wadliwy moduł ram lub jego gniazdo..Oznacza też że płyta kończy żywot.

No na starej nie...

No to fajnie jak dopiero co kupiłem...

Zrobiłem update biosa i nic. Nadal pika

anioł2009
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Wiesław Okoń napisał:

No na starej nie...

 

No więc karta walnięta albo zbyt nowa i bios ma jakieś "ale"

Skoro na starej karcie wszystko było okej...

Wiesław Okoń
komentarz
komentarz

No nie tylko nowa karta weszła ale też zasilacz... On mógłby coś zrąbać w tej sprawie?

Niebieska
komentarz
komentarz

A jaki miałeś poprzedni zasilacz? 

anioł2009
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Wiesław Okoń napisał:

On mógłby coś zrąbać w tej sprawie?

 

Jak nowy to nie powinien. Bardziej tutaj bym się martwił czy przypadkiem grzebiąc w kompie nie przeskoczył ładunek elektrostatyczny na płytę lub grafikę ( bardziej grafikę )...Skoro na starej grafie nie było problemu.  Ale jak mówię to może być wina biosu też karta jest zbyt nowa i może mieć takie upierdliwe pikanie...Jeśli komp się uruchamia, testy obciążeniowe przechodzi, w grach nic się nie dzieje to powinno być wszystko w porządku.

mstr
komentarz
komentarz

Jeśli podłączałeś osobny głośniczek do płyty głównej to zawsze możesz go odłączyć. Ja obstawiam że to wina BIOSu i za niedługo wyjdzie aktualizacja która poprawi wspracie RTX 3000

Wiesław Okoń
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Niebieska napisał:

A jaki miałeś poprzedni zasilacz? 

 

Thermaltake TP-550AH2NFG

1 godzinę temu, mstr napisał:

Jeśli podłączałeś osobny głośniczek do płyty głównej to zawsze możesz go odłączyć. Ja obstawiam że to wina BIOSu i za niedługo wyjdzie aktualizacja która poprawi wspracie RTX 3000

 No to jest jakieś rozwiązanie

1 godzinę temu, anioł2009 napisał:

 

Jak nowy to nie powinien. Bardziej tutaj bym się martwił czy przypadkiem grzebiąc w kompie nie przeskoczył ładunek elektrostatyczny na płytę lub grafikę ( bardziej grafikę )...Skoro na starej grafie nie było problemu.  Ale jak mówię to może być wina biosu też karta jest zbyt nowa i może mieć takie upierdliwe pikanie...Jeśli komp się uruchamia, testy obciążeniowe przechodzi, w grach nic się nie dzieje to powinno być wszystko w porządku.

 

Dobra. Podpiąłem starą kartę graficzną i nie pikał. Czyli wina karty/BIOSa który jest za stary i ma problemy z nią. Z tym ładunkiem przeskakującym to raczej nie bo starałem się ją tak montować żeby tylko za plastik, śledzia i backplate trzymać...

mstr
komentarz
komentarz

Raczej MOBO się lekko kłóci z kartą graficzną. Ja np. mam ryzena 3 1000 na biosie P3.90 a płyta wymaga P4.10 i działa lecz jakbym zainstalował nowy bios tym procesorem to ponoć można zbrickować płytę główną.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.