x-kom hosting

FSTAB

Sobiepan
utworzono
utworzono

cześć, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. W pliku fstab dopisałem instrukcję dotyczącą automatycznego montowania dysku sieciowego za pomocą cifs i po restarcie systemu dysk się pojawił z danymi, natomiast gdy przeniosłem komputer w inne miejsce (ta sama sieć) to już punkt montowania nie pokazuje żadnych plików. Co ciekawe, ręczne montowanie działa prawidłowo. Ma ktoś pomysł co może być nie halo? To są 2 różne budynki w jednej sieci. Z drugiego miejsca pinguje bez problemów z dyskiem sieciowym. 

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź czy dodanie opcji _netdev nie wystarczy. Strzelam, że teraz jak przeniosłeś komputer łączenie z siecią trwa odrobinę dłużej, więc system próbuje podmontować zasób zanim sieć zacznie w pełni działać.

 

gavron7
komentarz
komentarz

Nie ma opcji że nie działa jak ręcznie działa. To jest to samo polecenie. Wg mnie nie sprawdziłeś po restarcie, samo przeniesienie nie miało wpływu.

Sprawdź co jest w logach.


Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Sobiepan
komentarz
komentarz
4 minuty temu, gavron7 napisał:

Nie ma opcji że nie działa jak ręcznie działa. To jest to samo polecenie. Wg mnie nie sprawdziłeś po restarcie, samo przeniesienie nie miało wpływu.

Sprawdź co jest w logach.


Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
 

oj chyba wiem lepiej co zrobiłem a co nie, ;) dzięki za sugestię 

Sobiepan
komentarz
komentarz

dobra uruchomiłem logi i otrzymuje 

CIFS VFS: error connecting to socket. Aborting operation

CIFS VFS: cifs mount failed w/return code=-2

 

moja komenda wygląda następująco:

//192.168.0.18/bhp /mnt/BHP/ cifs username=login,password=haslo 0  0

próbowałem również dodawać komendę _netdev ale nic się nie zmieniło

gavron7
komentarz
komentarz

jak dla mnie najpierw probuje sie zamontować a później odpala się sieć.

 

dopisałbym porpotstu do /etc/rc.local montowanie z palca zamiast do fstab

 

Sobiepan
komentarz
komentarz

znalazłem rozwiązanie, jakby ktoś kiedyś szukał, wystarczy dodać następujący kod noauto,x-systemd.automount

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.