x-kom hosting

Proszę o pomoc w diagnostyce Internetu Radiowego.

Knopi
utworzono
utworzono

Witam, chciałbym prosić kogoś kto się zna na internecie radiowym. Chodzi o to,  że od dłuższego czasu mam problemy z internetem a dokładnie skaczący ping. Przez prawie cały okres umowy było super,  pingi rzędu 20-40 ale się zepsuło. Dzwoniłem już do dostawcy tyle razy go męczyłem że coś tam w końcu ustawił ale problem dalej powrócił. On twierdzi, że to nie jest jego wina. I że nic lepiej nie będzie! Mam internet 10/10 Mb. Ale opiszę dokładnie sposób w jaki mam zamontowany internet. Na  kominie mam antenę od której idzie kabel do takiej kostki co zasila tą właśnie antenę a od niej już kabel WAN do routera a z routera już normalnie kablem RJ-45 do PC. Mieszkam dosłownie obok nadajnika sąsiad ma na dachu nadajnik który łączy się z "Bazą" i tak to działa. Najpierw robiłem screeeny w pingowaniu CMD, potem robiłem polecenie Tracert do serwerów googla, Speedtesty na stronach typu speedomat czy speedtest.pl w prawie każdym wychodziło że mam wysoki ping i wysoki wskaźnik Jitter, wszystkie te dane i screeny  wysłałem do  dostawcy i co? Olał mnie! Kazał mi przyjść do niego bo się umowa skończyła podpiszemy nową to da mi więcej Mb. Hahahh. Powiedział że mam średnią min/max w ping w cmd i ileś tam w umowie mam że ping będzie od 20 do 80 i że w tym się mieścimy i że on NIC nie poradzi bo to nie jego WINA żę się korkuje! Ale że ten ping jest cholernie niestabilny to już nie widzi. Ja mieszkam na wsi i nie mam alternatywy i nie mogę zmienić. Narazie... coś tam słyszałem że mają ciągnąć światłowód do mojej miejscowości ale to w przyszłym roku. Chcę się dowiedzieć gdzie leży wina. Czy po mojej stronie czy po jego a ja nie znam się na odczytach komendy tracert i prosił bym żeby ktoś mi napisał czyja to wina. Załączam screeeny  z  pingu 2 cmd, Tracert i Speedtest. Testy robiłem z pominięciem rputera czyli wpiąłem WAN wprost w PC takżę zepsuty router odpada. A i jeszcze jedno. Te objawy bardzo nasilają się wieczór. Ja jestem ogólnie graczem i lubię gry online typu CS:GO i przez to nie mogę zagrać w nic bo mnie teleportuje po mapie! :( Liczę na pomoc. Pozdrawiam, Tomasz. 

Gdyby ktoś był ciekaw to platformę podaję niżej:
MSI Z270 SLI PLUS
RAM Corsair  3000 Mhz DDR4 16 Gb 
Procesor Intel I7700K
Chłodzenie Grandis 2
Karta Graficzna MSI GTX 1080 Ti

Zasilacz BeQuaiet 650W

ping tracert 8.8.8.8.png

Tracert google com.png

Ping Strona warszawy tj. www.um.warszawa.png

ANTENA 4.png

ANTENA 3.png

ANTNA 2.png

ANTENA.png

Ping Warszawa - Dokładny 4.png

Ping Warszawa Niedziela  02.08.2020.png

Ping Warszawa  Godzina godzina 00-20.png

Ping DNS Tuchów 3.png

Atman Ping.png

Ping do Anteny Cich Franciszek.png

Gdynia ping.png

Antena Franciszek Cich.png

Antena Tomasz Turaj.png

Ping Strona warszawy tj. www.um.warszawa.pl.png

Ping Warszawa - Dokładnyy.png

DNS TEST.png

Antena TEST.png

Ping Warszawaaa.png

Antena 1.png

Ping strona Warszawy.png

Antena (2).png

Antena.png

Antena 1.1.png

Speed Test KŚ 2.png

Speed Test Komputer Świat.png

eryk93
komentarz
komentarz

Z radiówką miałem do czynienia 14 lat i powiem Ci tak... 

 

Żałuję, że dopiero teraz zmieniłem ten szajs na internet kablowy, dokładniej z orange. 

 

Dostawca od radiówki tak na prawdę będzie miał to gdzieś, bo on wie, że to tak chodzi. W trakcie umowy nadzwoniłem się w ciągu roku tyle, że to głowa mała. 

 

Wieczorami chodzi słabiej, tak jest widzę chyba wszędzie, a powodem jest to, że siedzi wtedy najwięcej osób i jest po prostu obciążenie łącza. 

 

Jest jeden nadajnik u kogoś na budynku i z niego idzie sygnał do anten zasilanych z gniazdka. Taka właśnie jak masz na budynku. 

 

Screeny opiszę Ci lepiej @gavron7, ale sprawdź może w mapach zasięgu, chociażby z orange, czy i jaki internet po kablu można u ciebie zamontować. Według mnie szkoda nerwów i pieniędzy na radiówkę.

 

Mapa zasięgu orange

Knopi
komentarz
komentarz (edytowane)
48 minut temu, eryk93 napisał:

Z radiówką miałem do czynienia 14 lat i powiem Ci tak... 

 

Żałuję, że dopiero teraz zmieniłem ten szajs na internet kablowy, dokładniej z orange. 

 

Dostawca od radiówki tak na prawdę będzie miał to gdzieś, bo on wie, że to tak chodzi. W trakcie umowy nadzwoniłem się w ciągu roku tyle, że to głowa mała. 

 

Wieczorami chodzi słabiej, tak jest widzę chyba wszędzie, a powodem jest to, że siedzi wtedy najwięcej osób i jest po prostu obciążenie łącza. 

 

Jest jeden nadajnik u kogoś na budynku i z niego idzie sygnał do anten zasilanych z gniazdka. Taka właśnie jak masz na budynku. 

 

Screeny opiszę Ci lepiej @gavron7, ale sprawdź może w mapach zasięgu, chociażby z orange, czy i jaki internet po kablu można u ciebie zamontować. Według mnie szkoda nerwów i pieniędzy na radiówkę.

 

Mapa zasięgu orange

Dziękuję za odpowiedź. Niestety w mojej  miejscowości nie mam dostępu do światłowodu Orange a LTE działa tak mizernie że też nie ma sensu. W przyszłym roku firma Zicom ma ciągnąć światłowód po liniach energetycznych i na to liczę lub pozostaje mi czekać na innowacyjny internet radiowy Elona Muska. Haha :D

Edytowane przez Knopi
eryk93
komentarz
komentarz

Ostatnio stracił grube miliony, może za 10 lat :D

 

W mapie zasięgu nie pokazali ci np internetu domowego do 20Mb/s lub 10?

 

Zawsze można luknąć u innych dostawców, chyba, że masz na tyle cierpliwości co ja miałem :rotfl:

Knopi
komentarz
komentarz
13 godzin temu, eryk93 napisał:

Ostatnio stracił grube miliony, może za 10 lat :D

 

W mapie zasięgu nie pokazali ci np internetu domowego do 20Mb/s lub 10?

 

Zawsze można luknąć u innych dostawców, chyba, że masz na tyle cierpliwości co ja miałem :rotfl:

Raczej nie będę kombinował i bedę płacił te 45 zł na miesiąc. Mam nadzieję że Zicom stanie się realną konkurencją dla mojego dostawcy bo to co on odstawia to się w głowie nie mieści. Sprawdzałem już na mapie zasięgu i nawet LTE mnie nie obejmuje. Więc nie mam wyjścia. :przestraszony::ble:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.