x-kom hosting

Problem z utworzeniem bootowalnego pendrive z Linuxem

Bartasss1311
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Mam do was pytanie, mam nadzieję że pomożecie. Czy znacie jakis program pokroju YUMI lub UUI który będzie poprawnie tworzył bootowalne pendrive z Linuxami pod W10 ?

 

Niby wszystko idzie tak samo jak na starym ThinkPadzie jednak pendrivy nie chcą bootowac w biosie, tzn. Ten sam obraz i ten sam pendrive zrobiony na ThinkPad X201 z W7 bez problemu sie bootuje w BIOS, tak samo na nowym sprzęcie, jednak ten sam obraz i ten sam pendrive tworzony na nowym sprzęcie z W10 nie chce się bootowac.

 

Czy może być to wina podzespołów lub brakującego jakiegoś sterownika ?

 

Dodam tylko ze dysk jest NvMe, cpu to i5-9300 9 gen 16 GB DDR 4, tylko co to ma do rzeczy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

  • 2 miesiące później...
dewille
komentarz
komentarz (edytowane)

Bo pewnie na tym drugim masz UEFI a nie BIOS. Ewentualnie spróbuj wyłączyć Secure Boot w bios'ie jeśli to bios

  • 3 tygodnie później...
Bartasss1311
komentarz
komentarz
Bo pewnie na tym drugim masz UEFI a nie BIOS. Ewentualnie spróbuj wyłączyć Secure Boot w bios'ie jeśli to bios
No nie próbowałem z tym, ale zgadza się. Legion ma UEFI, ThinkPad miał zwykły BIOS, ale problem rozwiązałem, bo program RUFUS potrafi tworzyć bootowalny pendrive z różnymi OS. Wcześniej przestawianie na Legacy Mode nic nie dawało a teraz już nie ma problemu. Jedynie co mnie irytuje to ten Novo button, bo za każdym razem trzeba go wciskać żeby do BIOS'u wejść.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.