x-kom hosting

Karta sieciowa

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: gavron7 ,
Mch122
komentarz
komentarz
10 minut temu, gavron7 napisał:

pokaż w którym miejscu jest to napisane?

Najmocniej przepraszam , pomyliły mi się fora ...

Screenshot_20200918-220930.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Masz do wyboru. Albo WiFi, albo prędkość. Jak szukasz routera do 300 zł to i ten netgear co podałeś wyżej się nada.

gavron7
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Mch122 napisał:

Najmocniej przepraszam , pomyliły mi się fora ...

Screenshot_20200918-220930.jpg

 

no to to co piszesz jest awykonalne.

1. wifi = niewiadomo jakie szybkości uzyskasz

2. wifi = zasięg j.w.

 

To że 'taki router u mnie działa zajeb*@' to wcale nie oznacza że u Ciebie też tak będzie! To NADAL jest sygnał radiowy na którego wpływ ma wiele czynników niezależnych nawet od Ciebie

Mch122
komentarz
komentarz (edytowane)
22 minuty temu, gavron7 napisał:

 

no to to co piszesz jest awykonalne.

1. wifi = niewiadomo jakie szybkości uzyskasz

2. wifi = zasięg j.w.

 

To że 'taki router u mnie działa zajeb*@' to wcale nie oznacza że u Ciebie też tak będzie! To NADAL jest sygnał radiowy na którego wpływ ma wiele czynników niezależnych nawet od Ciebie

Schemat mieszkania -stancji , mój pokój to ten ostatni po prawej stronie,router zaznaczyłem mniej więcej gdzie będzie

Screenshot_20200918-223548__01__01__01.jpg

gavron7
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Mch122 napisał:

Schemat mieszkania -stancji , mój pokój to ten ostatni po prawej stronie,router zaznaczyłem mniej więcej gdzie będzie

Screenshot_20200918-223548__01__01__01.jpg

 

Widzę że nie zdajesz sobie sprawy że odległość to nie wszystko, a nawet to najmniejszy problem...

Ale skoro tak bardzo chcesz odpowiedzi na pytanie 'jaki router/jaka karta' to odpowiedz najpierw na kilka pytań pomocniczych:

1. jak grube są ściany pomiędzy routerem a miejscem gdzie będziesz używał tego wifi?

2. jaką farbą są pomalowane? - czy farba ta nie ma związków metalicznych (osobiście miałem przypadek gdzie w pomieszczeniu z routerem ciężko było z zasięgiem, gdyż firma zrobiła remont i pomalowała ściany właśnie taką farbą - musieli malowac ponownie inną farbą  )

3. jaki jest poziom szumów w każdym z pomieszczeń a najbardziej w pomieszczeniu gdzie będziesz używał?

4. jaki jest poziom innych sieci wifi w każdym z pomieszczeń a najbardziej w pomieszczeniu gdzie będziesz używał?

5. czy w ogóle są wolne kanały?

 

Założę się że w łazience na ścianie z Twoim pokojem jest lustro... Lustro jak wiesz ma z tyłu farbę metaliczną, a więc już samo to spowoduje spadek ogólnej wydajności..

Jeszcze raz powtórzę - to że dane urządzenie WIFI działa dobrze u mnie, wcale nie oznacza że będzie tak samo dobrze działać u Ciebie!

 

Mch122
komentarz
komentarz
23 minuty temu, gavron7 napisał:

 

Widzę że nie zdajesz sobie sprawy że odległość to nie wszystko, a nawet to najmniejszy problem...

Ale skoro tak bardzo chcesz odpowiedzi na pytanie 'jaki router/jaka karta' to odpowiedz najpierw na kilka pytań pomocniczych:

1. jak grube są ściany pomiędzy routerem a miejscem gdzie będziesz używał tego wifi?

2. jaką farbą są pomalowane? - czy farba ta nie ma związków metalicznych (osobiście miałem przypadek gdzie w pomieszczeniu z routerem ciężko było z zasięgiem, gdyż firma zrobiła remont i pomalowała ściany właśnie taką farbą - musieli malowac ponownie inną farbą  )

3. jaki jest poziom szumów w każdym z pomieszczeń a najbardziej w pomieszczeniu gdzie będziesz używał?

4. jaki jest poziom innych sieci wifi w każdym z pomieszczeń a najbardziej w pomieszczeniu gdzie będziesz używał?

5. czy w ogóle są wolne kanały?

 

Założę się że w łazience na ścianie z Twoim pokojem jest lustro... Lustro jak wiesz ma z tyłu farbę metaliczną, a więc już samo to spowoduje spadek ogólnej wydajności..

Jeszcze raz powtórzę - to że dane urządzenie WIFI działa dobrze u mnie, wcale nie oznacza że będzie tak samo dobrze działać u Ciebie!

 

1.Mieszkanie w bloku więc chyba grubość ścian jest podobna (wprowadzam się od października )

2.W moim pokoju większa część na biało ,reszta na szaro

3.Nie mam pojęcia.

4.5.Nie wiem o co chodzi

Lustro jest po prawej stronie od drzwi (jak się wchodzi )

gavron7
komentarz
komentarz
1.Mieszkanie w bloku więc chyba grubość ścian jest podobna (wprowadzam się od października )
2.W moim pokoju większa część na biało ,reszta na szaro
3.Nie mam pojęcia.
4.5.Nie wiem o co chodzi
Lustro jest po prawej stronie od drzwi (jak się wchodzi )
Rozmawiamy o falach radiowych czy o świetle? Owszem światło też jest fala ale nie ma znaczenia kolor powierzchni ! Człowieku ogarnij się skoro chcesz konkretnych odpowiedzi bo ogólnikowe którzy wszyscy Ci dają nie pasują to konkretnie musisz odpowiedzieć na ww pytania.
Pamiętaj że zawsze możesz opierać się o opinie pod produktem ale każą jest typu "działa"....

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Mch122
komentarz
komentarz
7 minut temu, gavron7 napisał:

Rozmawiamy o falach radiowych czy o świetle? Owszem światło też jest fala ale nie ma znaczenia kolor powierzchni ! Człowieku ogarnij się skoro chcesz konkretnych odpowiedzi bo ogólnikowe którzy wszyscy Ci dają nie pasują to konkretnie musisz odpowiedzieć na ww pytania.
Pamiętaj że zawsze możesz opierać się o opinie pod produktem ale każą jest typu "działa"....

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
 

Przepraszam za moją ignorancję w sprawach wifi ,nie znam się na tym i dlatego próbuje uzyskać odpowiedź od bardziej doświadczonych użytkowników.

Mówimy o światłowodzie

gavron7
komentarz
komentarz

Ja naprawdę nie mam siły!!!!!

 

Człowieku, uściślijmy! NIE POWIEDZIAŁEM NIC O ŚWIATŁOWODZIE! To Ty na pytanie czym pomalowane są ściany odpowiadasz na biało, szaro, buro i kudłato! Człowieku! Chodzi o farbę, a właściwie jej skład!!!! Napisałem Ci to wszystko wyżej, wystarczy przeczytać i odpowiedzieć na pytania a nie wymyślać jakieś bzdury! Chcesz odpowiedzi, daj trochę iniciatywy ze swojej strony!

  • Dobra wypowiedź 1
Mch122
komentarz
komentarz
9 minut temu, gavron7 napisał:

Ja naprawdę nie mam siły!!!!!

 

Człowieku, uściślijmy! NIE POWIEDZIAŁEM NIC O ŚWIATŁOWODZIE! To Ty na pytanie czym pomalowane są ściany odpowiadasz na biało, szaro, buro i kudłato! Człowieku! Chodzi o farbę, a właściwie jej skład!!!! Napisałem Ci to wszystko wyżej, wystarczy przeczytać i odpowiedzieć na pytania a nie wymyślać jakieś bzdury! Chcesz odpowiedzi, daj trochę iniciatywy ze swojej strony!

Skąd mogę wiedzieć jaki jest skład farby skoro będę to mieszkanie wynajmował..

Przecież gdy zobaczę na oczy mieszkanie to nie sprawi że będę znał farby xD 

A zapytanie właściciela o skład farby no to tak ..

gavron7
komentarz
komentarz
Dnia 19.09.2020 o 13:33, Mch122 napisał:

Skąd mogę wiedzieć jaki jest skład farby skoro będę to mieszkanie wynajmował..

Przecież gdy zobaczę na oczy mieszkanie to nie sprawi że będę znał farby xD 

A zapytanie właściciela o skład farby no to tak ..

 

No właśnie! Rozumiesz teraz?!

NIE MASZ WPŁYWU NA TO JAK BĘDZIE DZIAŁAĆ WIFI W TWOICH WARUNKACH!

 

Jak chcesz warunki idealne, to albo zrób sobie w mieszkaniu klatkę Faradaya https://pl.wikipedia.org/wiki/Klatka_Faradaya albo wyprowadź się na pustynię, zdala od ludzi i cywilizacji. Pamiętaj też aby nie włączać innych urządzeń bo każde z nich spowoduje zmiany w polu elektro-magnetycznym...

 

Oczekujesz od nas abyśmy za Ciebie wybrali router który będzie 'naj'. Ale takiego nie ma ze względu na fizykę, której nie obejdziesz w żaden sposób... Żaden ale to żaden router nie da Ci takiego sygnału że wszędzie będzie git. Jedyne co to możesz skorzystać np. z technologii MESH ale o tym napisałem w linku który dałem Ci wcześniej, ale jak widać nie czytałeś go tylko uparcie chcesz abyśmy potwierdzili opinie wyczytane w necie.

 

Przykład z życia wzięty:

Jeżdzę po klientach i niektórzy z nich używają jeszcze TPLINKa WR340!!!! A na pytanie dlaczego nie zmienią dostaje odpowiedź - no przecież działa itp. A np. stare urządzenia nie dają rady (nawet nie chodzi o szybkość połączenia tylko ILOŚĆ pakietów).. Każdy dom jest inny i każdy człowiek jest inny.

 

Już wcześniej próbowali Ci tłumaczyć co i jak a Ty dalej swoje, mam tyle i tyle kasy i chce drogi sprzęt...

 

Naprawdę szkoda kasy, bo to dalej będzie WIFI... Kupisz router za 500zł (bo taki masz budżet) i nie będzie on odbiegał od routera za który zapłaciłbyś 50zł bo akurat u Ciebie są takie a nie inne warunki. Bez sprawdzenia najpierw co i jak się dzieje w eterze itp, ewentualnie jakiś testów to naprawdę szkoda kasy...

Mch122
komentarz
komentarz

To jak się wprowadzę to zrobię test ze speedtesta i tu go załącze, może wtedy to da więcej ;)

  • Haha 1
gavron7
komentarz
komentarz

musisz wiedzieć min.:

1. jaki sprzęt jest aktualnie

2. jakie osiągi uzyskujesz

3. w miejscu gdzie to uzyskujesz SS z WifiAnalyzer'a

 

Mch122
komentarz
komentarz
Godzinę temu, gavron7 napisał:

musisz wiedzieć min.:

1. jaki sprzęt jest aktualnie

2. jakie osiągi uzyskujesz

3. w miejscu gdzie to uzyskujesz SS z WifiAnalyzer'a

Ok dzięki za odpowiedź

Mam jeszcze jedno pytanie ,czy któryś z podanych przeze mnie routerów posiada mimo 4x4 ?

 

Mch122
komentarz
komentarz
18 godzin temu, gavron7 napisał:

musisz wiedzieć min.:

1. jaki sprzęt jest aktualnie

2. jakie osiągi uzyskujesz

3. w miejscu gdzie to uzyskujesz SS z WifiAnalyzer'a

 

Mam jeszcze jedno pytanie ,czy któryś z podanych przeze mnie routerów posiada mimo 4x4 ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.