x-kom hosting

Karta sieciowa

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: gavron7 ,
Mch122
utworzono
utworzono

kartasieciowa
Witam, jaką kartę sieciową polecicie do pc? Zależy mi na stabilnej pracy jak i dużym zasięgu,a także jakby była możliwość, żeby szybkość łącza była porównywalna "z kablem".
Cena: jeszcze nie wiem , zobaczę czy warto dołożyć do droższej wersji czy faktycznie się poprawi względem TP-Link archer t3u
Prędkość jaka by mogła obsługiwać to 500 mb/s ,1000 też może być (wiem że wiele kart sieciowych obsługuje większe prędkości więc możecie śmiało podawać propozycje również z większymi prędkościami)

Moje propozycje w zdj

Screenshot_20200917-195908.jpg

Screenshot_20200917-193438.jpg

Gość
komentarz
komentarz

A masz router, który w ogóle obsłuży takie prędkości do jednej karty?

Mch122
komentarz
komentarz
1 minutę temu, narmiak napisał:

A masz router, który w ogóle obsłuży takie prędkości do jednej karty?

netgear r6220

politolog
komentarz
komentarz
14 godzin temu, Mch122 napisał:

kartę sieciową polecicie do pc

Podaj nazwę swoje płyty głównej.

Mch122
komentarz
komentarz
4 minuty temu, politolog napisał:

Podaj nazwę swoje płyty głównej.

12 godzin temu, narmiak napisał:

 

X470 gaming plus max

politolog
komentarz
komentarz
18 minut temu, Mch122 napisał:

X470 gaming plus max

Celuj w kartę ASUSA PCE-AC68,ale  nie licz na kosmiczne prędkości po WIFI.

Mch122
komentarz
komentarz
12 minut temu, politolog napisał:

Celuj w kartę ASUSA PCE-AC68,ale  nie licz na kosmiczne prędkości po WIFI.

W opiniach widziałem że osiąga prawie takie same osiągi jak po kablu

politolog
komentarz
komentarz
6 minut temu, Mch122 napisał:

W opiniach widziałem że osiąga prawie takie same osiągi jak po kablu

W opiniach nawet by napisali ,że hodują jednorożce. Podchodz do tego z dystansem, rzeczywistość zweryfikuje osiągane prędkości.

Gość
komentarz
komentarz
6 minut temu, Mch122 napisał:

W opiniach widziałem że osiąga prawie takie same osiągi jak po kablu

Ale nie na tym routerze. Max na co możesz liczyć to TEORETYCZNE 867 Mbps. Wynik podziel mniej więcej na pół, ponieważ WiFi nie ma duplexu jak wypadku połączenia kablowego, 5 GHz jest mocno tłumione, więc im dalej jesteś od routera lub masz jakąkolwiek przeszkodę pomiędzy nim a antenami karty, tym mniejsza będzie prędkość. No i każde urządzenie WiFI na tej samej częstotliwości będzie musiało skorzystać z części pasma.

W praktyce więc żeby się w ogóle zbliżyć do tych 500 Mbps komputer musiałby stać obok routera, na biurku i z tyłem obudowy skierowanym w stronę routera, żeby anteny miały dobrą widoczność, oraz na 5 GHz podłączony mógłby być tylko PC.

Mch122
komentarz
komentarz
17 minut temu, narmiak napisał:

Ale nie na tym routerze. Max na co możesz liczyć to TEORETYCZNE 867 Mbps. Wynik podziel mniej więcej na pół, ponieważ WiFi nie ma duplexu jak wypadku połączenia kablowego, 5 GHz jest mocno tłumione, więc im dalej jesteś od routera lub masz jakąkolwiek przeszkodę pomiędzy nim a antenami karty, tym mniejsza będzie prędkość. No i każde urządzenie WiFI na tej samej częstotliwości będzie musiało skorzystać z części pasma.

W praktyce więc żeby się w ogóle zbliżyć do tych 500 Mbps komputer musiałby stać obok routera, na biurku i z tyłem obudowy skierowanym w stronę routera, żeby anteny miały dobrą widoczność, oraz na 5 GHz podłączony mógłby być tylko PC.

To jaki router polecacie do 100 zł (używany) ,nie chce wiele wydawać bo będzie on na stancji .

Ten router netgeara bardzo dobrze sprawuje się u mnie w domu ,nie wiem czy są inne z tak dobrym zasięgiem 

politolog
komentarz
komentarz
6 godzin temu, Mch122 napisał:

To jaki router polecacie do 100 zł (używany) ,nie chce wiele wydawać bo będzie on na stancji .

Używki to z reguły starocie ludzie sprzedają.Tutaj masz nówkę, ale na cuda w WIFI to nie licz.

https://www.x-kom.pl/p/250781-router-tp-link-archer-c20-750mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html

Mch122
komentarz
komentarz
1 minutę temu, politolog napisał:

Używki to z reguły starocie ludzie sprzedają.Tutaj masz nówkę, ale na cuda w WIFI to nie licz.

https://www.x-kom.pl/p/250781-router-tp-link-archer-c20-750mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html

Nie no ten router co mam w domu , normalnie jest za 300 zł i jest chwalony ,polecili mi go na gr technicznej na fb

politolog
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Mch122 napisał:

normalnie jest za 300 zł i jest chwalony ,polecili mi go na gr technicznej na fb

I co z tego?Jak chcesz szukaj używanych na allegro, ale powtarzam z reguły to przeżytki/złomy ludzie sprzedają. A za 100 złotych na dużo nie licz.

Mch122
komentarz
komentarz
3 minuty temu, politolog napisał:

I co z tego?Jak chcesz szukaj używanych na allegro, ale powtarzam z reguły to przeżytki/złomy ludzie sprzedają. A za 100 złotych na dużo nie licz.

Tyle kosztuje bo jest porysowany ,dla mnie i tak router ma działać ,a nie wyglądać.To co polecisz najlepszego do 300zl (nówka) i do 350 ?

Mch122
komentarz
komentarz
20 minut temu, politolog napisał:

I co z tego?Jak chcesz szukaj używanych na allegro, ale powtarzam z reguły to przeżytki/złomy ludzie sprzedają. A za 100 złotych na dużo nie licz.

Są chyba inne z lepszym zasięgiem i jakością łącza ,nie ?

politolog
komentarz
komentarz
6 godzin temu, Mch122 napisał:

To jaki router polecacie do 100 zł (używany) ,nie chce wiele wydawać bo będzie on na stancji .

 

3 minuty temu, Mch122 napisał:

Są chyba inne z lepszym zasięgiem i jakością łącza ,nie ?

Szukaj i kupuj co uważasz.

Mch122
komentarz
komentarz (edytowane)
27 minut temu, politolog napisał:

I co z tego?Jak chcesz szukaj używanych na allegro, ale powtarzam z reguły to przeżytki/złomy ludzie sprzedają. A za 100 złotych na dużo nie licz.

Są chyba inne z lepszym zasięgiem i jakością łącza ,nie ?

4 minuty temu, politolog napisał:

 

Szukaj i kupuj co uważasz.

Nie znam się dlatego się tu pytam ,gdyż myślę że doradzą mi eksperci w tej kwestii ;)

Jednak uważam że jak mam budżet większy to dlaczego połowa ma być wykorzystana?

Szczerze to uważam że zasięg podanego przeze mnie będzie lepszy niż tego dlinka

Osoby które go kupiły skarżą się że ściany go w dużym stopniu ograniczają i ogólnie jest średni

eryk93
komentarz
komentarz
14 minut temu, Mch122 napisał:

Jednak uważam że jak mam budżet większy to dlaczego połowa ma być wykorzystana?

Czasem droższe nie znaczy lepsze ;)

Mch122
komentarz
komentarz

Jednak chodzi mi o jak najlepsze prędkości

przy dużej odległości od routera wiec myślę że gra jest warta świeczki ;)

eryk93
komentarz
komentarz

Bezprzewodowo prędkość zawsze będzie mniejsza i wpływają na to różne czynniki, ilość urządzeń podpiętych do sieci wpływa na prędkość internetu,  chociażby inne urządzenia z funkcją wiffi w budynku potrafią się gryźć, zwłaszcza jeśli działają na tych samych pasmach (dokładniej wyjaśni ci to @gavron7).

 

@politolog Polecił ci ASUSA PCE-AC68, nie zastanawiałbym się.


Nawet sprzęt za 600zł nie sprawi, że prędkości będą ciągle takie jak po kablu

Mch122
komentarz
komentarz
4 minuty temu, eryk93 napisał:

Bezprzewodowo prędkość zawsze będzie mniejsza i wpływają na to różne czynniki, ilość urządzeń podpiętych do sieci wpływa na prędkość internetu,  chociażby inne urządzenia z funkcją wiffi w budynku potrafią się gryźć, zwłaszcza jeśli działają na tych samych pasmach (dokładniej wyjaśni ci to @gavron7).

 

@politolog Polecił ci ASUSA PCE-AC68, nie zastanawiałbym się.


Nawet sprzęt za 600zł nie sprawi, że prędkości będą ciągle takie jak po kablu

Karta sieciowa wybrana tak hah ale nadal czekam na propozycje routera 

Z tego co wyszukałem to polecają 

rt-ac58u i archer c7

Coś lepszego znajdziecie ?

21 minut temu, Mch122 napisał:

Karta sieciowa wybrana tak hah ale nadal czekam na propozycje routera 

Z tego co wyszukałem to polecają 

rt-ac58u i archer c7

Coś lepszego znajdziecie ?

27 minut temu, eryk93 napisał:

Bezprzewodowo prędkość zawsze będzie mniejsza i wpływają na to różne czynniki, ilość urządzeń podpiętych do sieci wpływa na prędkość internetu,  chociażby inne urządzenia z funkcją wiffi w budynku potrafią się gryźć, zwłaszcza jeśli działają na tych samych pasmach (dokładniej wyjaśni ci to @gavron7).

 

@politolog Polecił ci ASUSA PCE-AC68, nie zastanawiałbym się.


Nawet sprzęt za 600zł nie sprawi, że prędkości będą ciągle takie jak po kablu

Karta sieciowa wybrana tak hah ale nadal czekam na propozycje routera 

Z tego co wyszukałem to polecają 

rt-ac58u i archer c7

Coś lepszego znajdziecie ?

Screenshot_20200918-192436.jpg

Screenshot_20200918-192359.jpg

Screenshot_20200918-192345.jpg

Screenshot_20200918-192337.jpg

Screenshot_20200918-192313.jpg

Screenshot_20200918-192321.jpg

Screenshot_20200918-192307.jpg

Screenshot_20200918-192259.jpg

Mch122
komentarz
komentarz
1 minutę temu, gavron7 napisał:

Drogi autorze.....

 

1.

 

masz wszystko odnośnie WIFI wyjaśnione. Nikt (ani producent, ani my, ani nawet Ty sam sobie) nie jest w stanie zagwarantować Ci że kupisz router za 500zł, karte za kolejne 500zł i będziesz miał prędkości >1Mb/s.!!!

 

2. czemu tak zaśmiecasz wątek? napierw SS ze sklepu z sieciówkami, teraz znowu SS ze sklepu z routerami... Pomyśl o innych, o tych którzy używają np. TapaTalk do obslugi forum, przecież tego nie da się czytać.

3. Połóż se kabel i nie będziesz miał problemu....

 

 

 

Kabel nie wchodzi w grę,autor komentarza widzę że ma problem z czytaniem ze zrozumieniem

  • Rekomendowana odpowiedź
gavron7
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Mch122 napisał:

Kabel nie wchodzi w grę,autor komentarza widzę że ma problem z czytaniem ze zrozumieniem

pokaż w którym miejscu jest to napisane?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.