x-kom hosting

Smartfon za 1000-1500 zł

arkadiusz97
utworzono
utworzono

Cześć, poszukuję smartfona w kwocie około 1000-1500 zł. Uznałem, że taki budżet będzie odpowiedni, poprawcie mnie, jeśli się mylę. Smartfon ma być nowy. Używki ani odnawiane czy powystawowe sztuki nie wchodzą w grę. Zależy mi przede wszystkim na dobrym wykonaniu i bezawaryjności. Obecnie mam Motorolę G4 plus i ona jest idealnym przykładem jakiego smartfona bym nie chciał. Po jakimś czasie odpadł mi przycisk do blokowania telefonu, na ekranie pojawiały się przez pewien czas cienie po wyświetleniu jakiegoś obrazu a telefon potrafił się sam wyłączyć przy np. rozmowie na Whatsappie pomimo niezużytej baterii. Przycisk blokowania wymieniałem dwa razy, zamawiałem go z dwóch różnych miejsc, ale odpadał mi po pół roku od naprawy. Jeśli chodzi o nowy telefon, zależy mi na dobrze umocowanych przyciskach oraz pleckach, które nie będą łatwo odpadać tak jak w moim obecnym modelu. Choć tu mam wątpliwości czy za kwotę 1500 zł dostanę smartfon, który nie będzie z badziewnego plastiku. Koniecznie chcę Androida 10. Byłoby fajnie, gdyby był dostępny update do Androida 11, ale to nie jest konieczny wymóg. Chciałbym, aby smartfon nie był starszy niż rok, żeby miał bardzo responsywny interfejs i najlepiej 6 GB ramu. Chciałbym, aby miał w miarę współczesne podzespoły. Poco X3 NFC bardzo mnie zainteresował, ale nie jestem pewien czy to będzie najlepszy wybór w tej cenie.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Rzuciłem okiem i te smartfony wyglądają ciekawie:

Xiaomi mi note 10 lite
Xiaomi Mi 10 Lite 5G - wygląda dla mnie najciekawiej ze wszystkich
POCO X3 NFC
Oppo Reno3
Realme 6

Co sądzicie o tych smartfonach? Niektóre mogą trochę przekraczać budżet, ale mogę go trochę naciągnąć, jeśli znajdzie się coś naprawdę ciekawego.

 

Youki
komentarz
komentarz

Poco X3 to świeżynka, poza tym co widać na papierze ciężko póki co coś więcej o nim powiedzieć.

Mi 10 Lite za te 1300 zł to całkiem przyzwoite urządzenie, jeśli nie masz awersji do MIUI. 

  • Dobra wypowiedź 1
arkadiusz97
komentarz
komentarz

@YoukiOczywiście wolałbym czystego Androida, ale nie jest to warunek konieczny. W takim budżecie jestem w stanie zaakceptować pewne wady. Na innym forum ktoś wspomniał o często występującym problemie w Mi Note 10 Lite z czujnikiem zbliżeniowym, jeśli w Mi 10 Lite nie ma tego typu problemów, to chyba rzeczywiście byłby dobry wybór. Poczytam więcej o tym modelu i poważnie pomyślę nad nim.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Zacząłem rozważać nad nowością jaką jest Motorola g9 plus. Mi 10 Lite na papierze wygląda świetnie, ale MIUI trochę zniechęca, bo jest dużo opinii, że jest lekko ociężałe i co najgorsze ma reklamy. Nie udało mi się znaleźć jednoznacznej informacji o tym czy możliwe jest ich całkowite wyłączenie bez bawienia się w np. custom romy. A Motorole z serii g mają czystego androida, który ma co najwyżej tylko małe dodatki od Motoroli. Tylko tu też mam obawy po moich nieciekawych doświadczeniach z g4 plus, ale może po tych kilku generacjach coś zmieniło się na lepsze.

Youki
komentarz
komentarz

Reklamy są głównie w aplikacjach systemowych typu notatnik itp Zawsze można zamienniki zainstalować.

Motka to też świeżynka, nawet recenzji sensownych jeszcze brak.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

@Youki Jak wygląda sprawa reklam w samej nakładce MIUI? Przeszperałem internet i znalazłem różne opinie, między innymi takie, że reklamy zintegrowane z nakładką mogą zależeć od konkretnego regionu np. kraju. Czytałem w jakimś artykule, że reklamy potrafiły się pojawić nawet w systemowych powiadomieniach, a coś takiego jest dla mnie nie do zaakceptowania. Bo to również może stwarzać dodatkowy "wektor ataku".

Youki
komentarz
komentarz

Jak jest obecnie, nie wiem. Musisz na jakimś forum MIUI popytać. Ja nie mam żadnego urządzenia z tą nakładką pod ręką i na pewno mieć nie będę :)

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Po kolejnych poszukiwaniach trafiłem na Motorolę Moto G 5G Plus, która na chwilę obecną dla mnie wygląda najciekawiej. Ma lepszą specyfikację od g9 plus, ma czystego Androida z niewielkimi dodatkami i wsparcie sieci 5G(mam numer u operatora, który ma już 5G i mieszkam w dużym mieście). No i widziałem w recenzjach informację o tym, że jest dobrze wykonany. Ktoś ma jakieś zastrzeżenia do tego smartfona?

Youki
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 20.09.2020 o 16:28, arkadiusz97 napisał:

mam numer u operatora, który ma już 5G

A masz wykupioną taryfę, abonament z dostępem do tego pseudo 5G? :E 

arkadiusz97
komentarz
komentarz

@Youki Jeszcze nie, ale chciałbym, aby nowy smartfon posłużył mi ładnych parę lat z ewentualną wymianą baterii w międzyczasie. Więc zanim ponownie będę wymieniał smartfona, to może dostanę 5G w swojej taryfie. Choć 5G to tylko dodatkowy mniej istotny plus. Największym plusem w tej motoroli wydaje się czysty Android.

Youki
komentarz
komentarz

Tylko, że to obecnie z prawdziwym 5G nie ma nic wspólnego, bo pod tak jak ma wyglądać docelowo 5G, infrastruktura w Polsce będzie dopiero budowana. :) 

arkadiusz97
komentarz
komentarz (edytowane)

@YoukiO tym też słyszałem, "prawdziwe 5G" ma chyba działać na wyższych częstotliwościach, jeśli dobrze pamiętam. Ale wiem, że infrastruktura już jest budowana pod to "nieprawdziwe 5G". Nawet ona już działa u niektórych operatorów. Ale tak jak mówiłem, dla mnie 5G to tylko mały dodatkowy plus. Ostatecznie kupiłem Motorolę G 5G Plus w wersji z 6 GB ramu i 128 GB pamięci wewnętrznej. Używam jej od jednego dnia i różnica w porównaniu do dotychczasowej Motoroli G4 Plus jest ogromna. Udało mi się ją kupić na ograniczonej promocji za 1499 zł, oczywiście nowy a nie żaden outlet czy model powystawowy. Ceny tego telefonu w innych sklepach wahały się w okolicach 1750-1900 zł. W tej cenie chyba ciężko kupić coś lepszego z prawie czystym Androidem.

Youki
komentarz
komentarz
Dnia 27.09.2020 o 11:47, arkadiusz97 napisał:

Ale wiem, że infrastruktura już jest budowana

Nie jest, bo nawet przetarg nie jest jeszcze rozsczygnięty ;)

Dnia 27.09.2020 o 11:47, arkadiusz97 napisał:

Nawet ona już działa u niektórych operatorów.

To jest oparte o niewykorzystane częstotliwości z obszaru LTE.

 

Tak, była ostatnio taka promocja na ten model. Do wielkości można się przyzwyczaić, do wagi już niekoniecznie. Najwazniejsze to być zadowolonym. :)

arkadiusz97
komentarz
komentarz

@YoukiNa czym jest ono oparte, to nie ma dla mnie znaczenia, ważne jest, aby za jakiś czas jak zacznę tego używać było to szybsze od obecnego LTE.  Waga i rozmiar telefonu mi nie przeszkadzają. Na razie telefon spisuje się bez zarzutu no i dodatkowy jego plus jest taki, że mogę go ładować co drugi dzień, a nie codziennie tak jak poprzedni.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.