x-kom hosting

[ankieta] Karty graficzne której firmy preferujesz?

[ankieta] Karty graficzne której firmy preferujesz?  

460 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Karty graficzne której firmy preferujesz?

    • AMD
      70
    • NVIDIA
      390

Ta ankieta jest zamknięta


Anawa
utworzono
utworzono

Witajcie!

 

Tym razem ankieta dotyczy producentów kart graficznych.

 

AMD czy NVIDIA?

 

Zapraszam do głosowania i dyskusji! :piwko:

  • Super 1

mstr
komentarz
komentarz

Miesiąc temu miałem leciwego Radeona 7770, lecz obecnie posiadam 1660super (ponieważ nie ma lepszej karty w tej cenie). Myślę że karty RDNA2 mogą namieszać, ale tylko jak poprawią sterowniki. Jak się nie mylę to RDNA2 ma też trafić do niskiego i średniego segmentu cenowego co myślę że będzie stanowiło konkurencję dla nvidii.

Niebieska
komentarz
komentarz

Brakuje w ankiecie punktu: Mam integrę od intela :P 

  • Haha 1
Anawa
komentarz
komentarz

@Niebieska To możesz też pogdybać. "Gdybym mogła mieć dedykowaną kartę graficzną to wolałabym kartę od..." :D

anioł2009
komentarz
komentarz
16 minut temu, Anawa napisał:

@Niebieska To możesz też pogdybać. "Gdybym mogła mieć dedykowaną kartę graficzną to wolałabym kartę od..." :D

 

Albo "jaką kartę bym kupiła do e-gpu do laptopa"   :E:E

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

@Anawa Mam w głównym lapku jeszcze grafę dedykowaną NVIDIĘ GTX 840M ;)

 

@anioł2009 :rotfl:

Pan Jabłko
komentarz
komentarz

Nvidia narazie wygrywa

 

Użytkownicy AMD: :furiousPC:

 

Użytkownicy Nvidia: :bleh:

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Nvidia 

 

 

 Zawiodłem się na kartach AMD 

Sławomir
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Twój_pomocnik napisał:

Nvidia 

 

 

 Zawiodłem się na kartach AMD 

Co cie tak zawiodło?

i kiedy

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Rx5600xt mnie zawiodl wyciągając ledwo 60fps w farmingu ledwo 90 w far cry

Sławomir
komentarz
komentarz

farming gra która nie ma optymalizacji pod amd, o ile wógole ma jakakolwiek optymalizacje.

co do far cry to normalne osiągi jak na kartę za 1300zł..

nie wiem czego ty się spodziewasz ze za te pieniądze będziesz mieć wydajność karty za 2,5k?

no i po co ci w takich grach więcej niż 60fps..

  • Haha 1
Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

No spodziewałem sie lepszych wyników na rxie 570 który jest o wiele tańszy miałem 70 - 80 fps 

I na rx570 mialem więcej fpsów w farmingu 

  • Haha 1
Sławomir
komentarz
komentarz

To jest właśnie ten brak optymalizacji o którym pisałem wcześniej.

W normalnych warunkach ta karta jest wydajniejsza o jakieś 50-60%, od 570

rafalluz
komentarz
komentarz

Wszyscy tak gadają o tym, jakie AMD ma zryte sterowniki, a ja jakoś nie miałem problemów z nimi. Miałem za to z nVidią, która najwyraźniej ma potężny problem z obsłużeniem rozdzielczości natywnej 1440x900...

KillaHill
komentarz
komentarz

Fakt faktem, AMD obrywa czasami słusznie za sterowniki jeżeli chodzi np. o stabilność. 
Z drugiej strony, AMD potrafi sterownikami wyciskać znacznie więcej wydajności z upływem czasu niż nV. 

RTX od nV sterowniki cacy ale też sporo problemów z pamięciami o których aż tak głośno się nie mówi. 
Wystarczy pooglądać kanały na yt gdzie ludzie naprawiają sprzęty i zobaczyć ile tego się przewala. 

 

Z mojej strony jeżeli chodzi o wybór. Po prostu to, co jest bardziej opłacalne na chwilę zakupu. 

  • 2 tygodnie później...
zjadacz
komentarz
komentarz
Dnia 16.09.2020 o 23:33, KillaHill napisał:

RTX od nV sterowniki cacy ale też sporo problemów z pamięciami o których aż tak głośno się nie mówi. 
Wystarczy pooglądać kanały na yt gdzie ludzie naprawiają sprzęty i zobaczyć ile tego się przewala.

Masz trochę racji, ale nie do końca, często ludzie podkręcają nie znając się na tym lub robią różne modyfikacje i taka karta idzie na serwis, bo sama się zepsuła...

A te karty, którzy naprawią m.in nasi rodacy, np. Forest, Daniel Rakowiecki i wiele innych z za granicy, to dostają uszkodzone bo ktoś nie dbał, podkręcał nie znając się, lub firmy ze zwrotów przysyłały.

Dnia 16.09.2020 o 23:33, KillaHill napisał:

Z drugiej strony, AMD potrafi sterownikami wyciskać znacznie więcej wydajności z upływem czasu niż nV.

No i to jest najgorsze, ponieważ tylko tym się wybronią jak coś jest nie tak z kartą.

Dnia 16.09.2020 o 23:33, KillaHill napisał:

Fakt faktem, AMD obrywa czasami słusznie za sterowniki jeżeli chodzi np. o stabilność.

I najczęściej to zdarza się AMD, niestety :(

  • Dobra wypowiedź 1
Pentium320
komentarz
komentarz

Zdecydowanie dla mnie w ankiecie brakuje opcji Intela mimo, że jest kompletnym zerem :P

- 0 wydajności (no, chociaż na ostatnich to nawet idzie co nieco odpalić)

- 0 problemów ze sterownikami, zwłaszcza na Linuksach (chociaż tu podobno z nowszymi kartami u czerwonych ostatnimi czasy jest nieźle, ale nie sprawdzałem - po HD6950 i HD5650M na które kląłem dobre kilka lat mają jeszcze u mnie bana :P )

- 0 hałasu

- 0 poboru prądu (noo, nie do końca, ale załóżmy że tak jest)

- 0zł (wyłączając kupno procesora :E)

 

Trochę zmieniły mi się priorytety i zawsze żałuję, że w 6800K nie mam zintegrowanej karty. Czasem zdarzy mi się zagrać, ale od święta i raczej starocia. No i pewnie doszedłby problem podpięcia kilku monitorów. No cóż...

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
ovvczar
komentarz
komentarz

Chciałbym woleć AMD szczególnie teraz bo VRAM ale jednak NVIDIA ma software którego AMD nie ma

  • 2 tygodnie później...
Anawa
komentarz
komentarz

Dziękuję wszystkim za głosy :) Łącznie oddano ich 460! Zwycięzcą ankiety jest NVIDIA z wynikiem ok. 85% głosów, a AMD zdobywa ok. 15% głosów.

 

Zapraszam do głosowania w nowej ankiecie:

 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.