x-kom hosting

Windows 10 opinie

arkadiusz97
komentarz
komentarz

M$ chyba nie przestanie wciskać tego badziewia na siłę :P
win.png

  • 3 tygodnie później...

tluk
komentarz
komentarz

Ja do tej pory mam na jednym z domowych kompów "cudowną ikonkę do aktualizacji do W10" :D

  • 1 miesiąc później...
RedSkull92
komentarz
komentarz

Właśnie dałem sobie spokój z Win 10, najgorszy system jaki miałem.(co prawda nie miałem Visty i Milenium)
Z ulgą wracam do win 8.1.
Nie polecam win 10 - od groma błędów z kompatybilnością.

  • 1 miesiąc później...
SzurumBurum99
komentarz
komentarz

Wiecie co? Windows 10 to syf w czystej postaci, przynajmniej przez najbliższe parę lat, potem ludzie go strawią ALBO wyjdzie nowy windows. Bugi, błędy i często kiepska wydajność. Osobiście zainstalowałem rodzicom na 11 letnim laptopie z 1gb ram wykastrowaną wersję windowsa 10 ( praktycznie sam explorer ) , teoretycznie różni on się wbudowanymi aplikacjami i wykasowanymi szpiegami, praktycznie zużywa zaledwie 300mb ramu, chrome zużywa resztę. Działa? Działa, ale rodzicom trudno się przyzwyczaić po przesiadce z XP. Najtrudniej było znaleźć sterowniki do wi-fi.

 

Jedyna zaleta to DirectX12, na szczęście w przypadku mocnych kart graficznych aż takiego szału nie ma.

PolishRacer
komentarz
komentarz

Według mnie większego sensu nie ma ale też system nie jest okropny ;) jeśli lubisz się bawić w takie rzeczy to spoko ale tez ten Windows nie wprowadza jakiś mega zmian ;)
PS: 7 Lepsza :D

  • 4 tygodnie później...
Greatest
komentarz
komentarz

Powiem tak zaczynając od windowsa xp który okazał się największym jak narazie hitem w historii microsoftu na drugim miejscu zdecydowanie jest windows 7 na trzecim miejscu uplasowałbym własnie windowsa 10, windowsa Vista i 8 oraz 8.1 to pomyłki i buble.

Na dzień dzisiejszy zostają dwa wybory albo windows 7 albo windows 10, ja mam 10tke i mam ciągły problem z wyskakujacym błedem i brakiem odpowiedzi paska zadan... musze uruchamiac ponownie komputer i blad znika robi się to średnio raz w tygodniu da sie to przezyc ale niepowinno to sie jednak takie rzeczy zdarzać

ocek
komentarz
komentarz

Osobiście nie żałuję przesiadki na 10 (chociaż byłem skądinąd zmuszony - miałem wcześniej tragiczną 8.1). Jedyny problem, jaki z nią mam to brak możliwości łączenia się z sieciami Wi-Free UPC (na 7 czy 8 nie było z tym problemu).

  • 1 miesiąc później...
szymex71
komentarz
komentarz

Czy na dzień dzisiejszy warto aktualizować do 10-tki? Tak czy siak będę to robił ale nie wiem czy czekać max do tego 29 lipca czy może już teraz to zrobić.

BringTheNoise
komentarz
komentarz

Warto. Raczej nic ważnego się nie zmieni do 29 lipca, więc można spokojnie się przesiąść. 

  • 1 miesiąc później...
AudiAWX
komentarz
komentarz
BringTheNoise
komentarz
komentarz
O 5.08.2016 o 19:01, AudiAWX napisał:

 

He he, całkiem niezły patent, zwłaszcza jeżeli komuś nie przeszkadza "lekkie" naginanie prawdy :D

maler
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie cierpię ekosystemu Win8.1- kafelki, interfejs metro. Boczne wysuwane paski które pojawiają się jak się przegląda strony www.

 

Win10 pod tym względem wygląda normalnie.

Wydaje mi się że tak szybko nie łapie wirusów.

Najbardziej badziewne jest instalowanie Win8.1, przejście do Win10.

 

Na jednym z zapasowych kompów mam XP i miło do niego siadam.

 

Równolegle pracuje na OSX i tam o programie antywirusowym nie słyszałem.

Stabilność jest super- można wyłączyć komputer z sieci a po włączeniu przywraca wszystkie karty z przeglądarki i otwarte programy.

Do tego po zjechaniu na dół programy są dostępne pod ręką.

Instalacja nowej wersji to bodaj 2 godziny (z tego co pamiętam). Oczywiście nie instaluję najnowszych wypustów bo nie są stabilne.

Tak, wiem, sprzęt Apple ma ograniczenia co do programów, jest zbyt drogi w stosunku do parametrów.

No ale to wygląda mniej więcej tak samo jak iOS vs Android.

 

Edytowane przez maler
bolek1960
komentarz
komentarz
14 minut temu, maler napisał:

 

Najbardziej badziewne jest instalowanie Win8.1, przejście do Win10.

 

Tylko po co to robić.

Najnowsza kompilacja Windows 10 przyjmuje klucz z Windows 8.1 a bez problemów aktywuje system.

maler
komentarz
komentarz
30 minut temu, bolek1960 napisał:

 

Tylko po co to robić.

Najnowsza kompilacja Windows 10 przyjmuje klucz z Windows 8.1 a bez problemów aktywuje system.

 

Chodziło mi o to, że aby z Win8 normalnie przejść do Win10, najpierw trzeba zainstalował Win8.1. A to zajmuje 1,5 dnia.

To oficjalna droga.

bolek1960
komentarz
komentarz
2 godziny temu, maler napisał:

 

Chodziło mi o to, że aby z Win8 normalnie przejść do Win10, najpierw trzeba zainstalować

To oficjalna droga.

Znowu niepotrzebnie sam sobie utrudniasz życie ale skoro lubisz to Twój problem.

Masz licencję na Windows 8 zapisaną w BIOS.

1.instalujesz na czysto Windows 8.1 nawet nie wymaga klucza bo pobiera go z BIOS sprawdziłem kilka razy na różnych lapkach zero problemów.

2.aktualizujesz 8.1 do 10 ale sęk w tym że darmowa oficjalna możliwość aktualizacji skonczyła się 29 lipca.

Jeśli przejdzie aktualizacja do 10 aktywujesz W10 i na nowo instalujesz W10 na czysto usuwajac wszystkie partycje z dysku.

 

Co jak co ale klucz zapisany w BIOS to jednak doskonałe rozwiązanie i za to należy MS pochwalić.

  • 1 miesiąc później...
danimaga
komentarz
komentarz

Powiem tak, miałem 7, pracowało mi się super, ale w nowym laptopie rozpocząłem przygodę z 8, z czego zadowolony nie byłem. Jednak po jakimś czasie się przyzwyczaiłem to weszla 10, zaktualizowałem ją póki darmowa, bo wiem, że na nią będą teraz aktualizacje nie na 8, ale początkowo komputer mi się wieszał, co jakiś czas nie odpowiadał, no nie jest t system idealny, na pewno nie

 

 

  • 3 tygodnie później...
RobIS2
komentarz
komentarz

Zauważyłem już jakiś czas temu, że za każdym razem gdy wchodziła nowa wersja sytemu Windows, to wszyscy na nią narzekali. Ale po jakimś czasie wszyscy się do niej przyzwyczaili i sprawa ucichła. Aż do czasu, gdy pojawiła się kolejna wersja i wszystko zaczynało się od nowa. I wydaje mi się, że tak się będzie działo zawsze:)

skiins
komentarz
komentarz

Dwa lata miałem w7. W końcu zdecydowałem się na w10, czysto z ciekawości. Powiem tak, jestem bardzo zadowolony. Nie mam problemu z kompem bo jest on naprawdę mocy, więc uciągnąc dla niego 10 to pryszcz. Duzo rzeczy działa jeszcze szybciej. Co najważniejsze po update do 10 windows uzył nowego klucza do tej wersji, wiec stary klucz 7 mogłem zainstalowac na nowym laptopie. Za darmo mam windowsa ktory teraz kosztuje 500zł.

 

Dodam jeszcze, jak instalujecie nielegalne programy to się nie dziwcie że na w10 wam się wysypują.

 

Pozdrawiam.

  • 1 miesiąc później...
Kimi12
komentarz
komentarz

Ja miałem dwa podejścia do Win10. Pierwsze zupełnie nie udane, bo komputer co jakiś czas się zawieszał, a po restarcie nie było przycisku "Start". Wróciłem do "8". Kolejne podejście bardzo udane. W lipcu 2016 było uaktualnienie Win 10 i naprawili wszystkie bugi. Od tego czasu śmiga aż miło.

RSK1990
komentarz
komentarz

Ja na 7 przesiadłem się wraz z kupnem nowego kompa w 2013 bo co mi z 8gb ramu jak XP 32bitowy :E, teraz pewnie też jak już będę musiał to  przeskoczę na 10.

Pewnie zdąży wyjść parę SP . Co prawda przesiadki na Win7 nie żałuję bo system daje radę i po jakimś czasie i tej 10 bać się nie będę bo Microsoft wypuszcza co drugi system sprawny więc Win 10 niby ma nim być. Win98 ok, Milennium niet, XP ok, Vista niet, 7 ok, 8 niet, 10 ok? 

  • 1 miesiąc później...
tulowiecki17
komentarz
komentarz

Cześć wszystkim.Mimo że od premiery minęło już sporo czasu ja nadal mam wątpliwości.Obecnie korzystam z W7 PRO x64 i jakoś ciężko przesiąść mi się na nowy system choć wiele razy naprawdę chciałem zawsze kończyło się na tym że po godz spuszczalem go w kiblu. Dziś ponownie sprawdzam opinie z nadzieją że się coś poprawiło i w sumie to samo ludzie nadal narzekają.Jak to wkońcu jest warto czy nie ? Po latach korzystania z 7 trochę się przejadł mimo to nadal stabilny system z przestarzałym interfejsem..

Youki
komentarz
komentarz

Co człowiek to opinia, samemu trzeba dłużej potestować, bo tak to to będziesz raz zdecydowany na zmiane by zaraz znowu z tego zrezygnować.

 

tulowiecki17
komentarz
komentarz (edytowane)

Szkoda że MS nie zrobi czegoś na wzór w7 t!,prędzej czy później wsparcie dla tego systemu się skończy a my zostaniemy zmuszeni do przesiadki.Jak to jest z tym 10 odnośnie licencji ? darmowy okres minął więc rozumiem że teraz mam płacić ? słyszałem że system wymusza aktualizacje czy da się to wyłączyć ? no i inwigilacja jak to jest szpieguje czy nie ? moim zdaniem szpieguje jak wszystko teraz i między innymi po to został stworzony

Edytowane przez tulowiecki17
Youki
komentarz
komentarz

Windows update da się wyłączyć.

21 minut temu, tulowiecki17 napisał:

o i inwigilacja jak to jest szpieguje czy nie

Nie martw się, do 8.1 i 7 były już dawno temu aktualizację dodające telemetrię. ;) 

tulowiecki17
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak?to nie wiedziałem..  chociaż ja na swojej siódemeczce od początku nie zainstalowałem żadnej aktualizcji dodam że posiadam wersję rtm czyli chyba tą sklepową jeszcze z 2009 coś dają te updaty bo mi zwyczajnie nie chce się ich instalować

Edytowane przez tulowiecki17

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.