x-kom hosting

Windows 10 opinie

AudiAWX
komentarz
komentarz

Ta super tylko nawet Ahci nie funkcjonuje jak trzeba.
Swoją drogą widać kto ma pojęcie o systemach a kto nie.
Fakt że zwykły gostek może być zadowolony z 10 ale zaawansowani użytkownicy wiedzą że to adwarowo - spamowa sieczka microszrotu której chwilowo nie da się okiełznać. ;-)

539
komentarz
komentarz

Panowie, a przypomnijcie mi proszę czym się rożni wersja Windows10 home od pro?

Youki
komentarz
komentarz

Windows-10-Pro-1EDIT.png

dgru
komentarz
komentarz

Większość wypowiedzi (generalnie, ale i tu niestety też) to kwestia: czy będą kafelki, bąbelki czy okienka i czy będzie aktualizacja wymuszana. Zaawansowane sprawy systemowe dla większości użytkowników są średnio istotne - po to jest forum i koledzy na owym aby pomóc ;). Co do aktualizacji to zgadzam się - sprawa istotna, ale jestem niemal pewny, że tak czy inaczej bedzie można to wyłączyć (o ile faktycznie system będzie chiał być mądrzejszy od użytkownika - to tylko jako default).

Jednak kwestie grafiki interfejsu to moim zdaniem tylko i wyłącznie sprawa przyzwyczajenia i nie ma co biadolić! Najważniejsze - by system był stabilny, możliwie szybki i można było bezboleśnie przeskoczyć z wszystkimi sterownikami i software'ami/grami. Jeżeli tak będzie - dla mnie bomba i windows może się nazywać wówczas choćby 10, Wiśta wio czy 90210.

arkadiusz97
komentarz
komentarz (edytowane)

Ostatecznie zrobiłem downgrade do Windowsa 7. Z dobrodziejstw DX12 nie skorzystam, bo moja karta graficzna i tak tego nie obsłuży. Nic nowego ten Win10 nie wniósł a tylko miałem problemy, których nie miałem pod Win7. Bardzo mi się nie podoba, że ustawienia zostały porozrzucanie po panelu sterownia i tym drugim oknie od ustawień oraz, że MS tak mocno zintegrował system ze swoimi usługami.

Przy okazji chciałbym wyjaśnić pewną kwestię. Nawet jak się zainstaluje dziesiątkę, to można normalnie z płyty zainstalować i aktywować poprzedni system. Po instalacji na czysto Win7 nie było problemu z aktywacją pomimo wcześniejszego zainstalowania dziesiątki.

Edytowane przez amb00
dgru
komentarz
komentarz (edytowane)

Ostatecznie zrobiłem downgrade do Windowsa 7.....

Kolego - czy długo testowałeś? Próbowałeś odpalić jakiś soft/gry? Proszę napisz więcej, jak możesz. Sam nie mam za bardzo czasu, więc żeruję póki co na doświadczeniach innych, ale staram się mimo wszystko nie nastawiać negatywnie (pamiętam jak dziś jakim złem miał być np. XP! ...)

Edytowane przez dgru
arkadiusz97
komentarz
komentarz

Testowałem dokładnie dziewięć dni. Jedyna gra jaką uruchamiałem to Doom 3 i działała. Kolejne programy, które działały to: Firefox, Winrar, Poweriso. Z Virtualboxem są problemy, nawet jego twórcy o tym wiedzą:

 

Please be aware that Windows 10 is not yet officially supported! There are known problems with VirtualBox 5.0 on Windows 10 hosts and with Windows 10 guests. Some of the problems are fixed in the most recent test build which can be found here.

Miałem jeszcze jeden problem, który znikną po instalacji siódemki: http://www.forumpc.pl/topic/372966-windows-10-nie-czyta-niekt%C3%B3rych-p%C5%82yt/#entry2332925

I tak jak pisałem, instalacja Windows nic mi nie dała a tylko były problemy oraz nie podobało mi się, że tak mocno MS zintegrował system ze swoimi usługami, a przez to, że nie da się wyłączyć aktualizacji nie ma się pełnej kontroli nad tym co się dzieje w systemie.

dgru
komentarz
komentarz (edytowane)
instalacja Windows nic mi nie dała a tylko były problemy oraz nie podobało mi się, że tak mocno MS zintegrował system ze swoimi usługami, a przez to, że nie da się wyłączyć aktualizacji nie ma się pełnej kontroli nad tym co się dzieje w systemie.

o ile problemy można złożyć na karb "świeżości" systemu i wierzyć, że z czasem, w ramach "serwispaków" miną, o tyle sprawa tych auto-aktualizacji i braku kontroli już mnie martwi - mimo wszystko ja wciąż chciałbym być mądrzejszy od mojego komputera ;) Czyli póki zostajemy nadal przy 7.

p.s. a jakikolwiek plus 10, poza DX12 (łupież? ;) ), z którego pewnie 95% nie korzysta, jest? 

Edytowane przez dgru
arkadiusz97
komentarz
komentarz

Tak, ja zostaję przy siódemce. Co do braku kontroli to mi coś jeszcze się przypomniało: 762_a.png

A DX12 może być potrzebny dlatego, bo gry w przyszłości mogą co wymagać. Ale mnie to nie dotyczy, bo moja karta nie obsłuży nawet DX11 :E

dgru
komentarz
komentarz

@amb00

 "po pewnym czasie" - no comment...

A DX12 może być potrzebny dlatego, bo gry w przyszłości mogą co wymagać
- pewnie będą, ale sądzę, ze najbliższe 1-2 lata to nie będzie warunek konieczny uruchomienia gry.

Pożyjemy, zobaczymy.

arkadiusz97
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz wpadłem na pewien pomysł. Aby mieć Win10 i równocześnie dokładną kontrolę nad tym co się dzieje w komputerze, po prostu koło dziesiątki zainstaluję Linuxa. Linuxa będę używał do zwykłej pracy, a Windowsa tylko i wyłącznie do rzeczy, które mi nie działają pod Linuxem jak np. niektóre gry. W końcu prędzej czy później takie coś by było koniecznie, bo wsparcie dla siódemki kończy się za niecałe 5 lat.

Edytowane przez amb00
koksek9
komentarz
komentarz

 

p.s. a jakikolwiek plus 10

 

W W10 obsługa kilku monitorów na raz jest wygodniejsza niż w W7,  ze względu na to, że w W7 masz jeden pasek zadań na dwa monitory, a to przez to, że w W7 wsparcie dwóch monitorów jest "na słowo honoru". Można też dodać "normalny" Sklep Windows i odświeżony wygląd.

 

 

Bardzo ciekawe jest to: <a href=http://zapodaj.net/35bbee74ae2c6.png.html>Crash.png</a>

Włączałem MC na W10, a w crashu napisane że W8.1.

Przypadek? Nie sądzę. W10 zapewne jest na jądrze W8.1 co by tłumaczyło wpis w crashu.

dgru
komentarz
komentarz

Linuxa będę używał do zwykłej pracy, a Windowsa tylko i wyłącznie do rzeczy, które mi nie działają pod Linuxem jak np. niektóre gry.

Hehe - no jest to jakieś rozwiązanie.

Przypadek? Nie sądzę. W10 zapewne jest na jądrze W8.1 co by tłumaczyło wpis w crashu.
- w sumie to mnie to nie dziwi. 8.1 był na tyle krótko, że pewnie posłużył jako swoisty "mega beta-test" - trudno się MS dziwić, że nie chcą startować od zera. To musi kosztować masę forsy. 
539
komentarz
komentarz

dobrze i niedobrze...i to jednocześnie :)  Osobiście używam dwóch systemów operacyjnych zainstalowanych na odrębnych dyskach. Ostatnio przypadł mi do gustu Linux Mint w wersji Mate.

wracając do meritum:

Dobrze gdyż Linux dla nieco bardziej obeznanych użytkowników odpowiednio skonfigurowany pod własne potrzeby oferuje szerokie spektrum możliwości.

Niedobrze gdyż istnieją  aplikacje z których korzystanie pod Linux bywa uciążliwe, wymaga sporo zachodu lub też nie jest możliwe.

Dyskusje o wyższości któregoś z systemów można sobie śmiało odpuścić ;) Wiele zależy od tego do czego potrzebny jest nam komputer, od naszej wiedzy i umiejętności, oraz jak to zwykle bywa indywidualnych preferencji. Niebawem nadejdzie chwila w , której zainstaluje nowy produkt Microsoft u siebie. Oczywiście jak do tej pory nie zrezygnuje z użytkowania Linuxa, przywykłem do scenariusza posiadania dwóch systemów w swoim kompie. To ciekawe , a dobrze skonfigurowany Linux jak Windows daje mi wiele komputerowej przyjemności z ich używania. 

Miałem przyjemność zaznajomić się przelotnie z nowym produktem Microsoftu i przyznaje ,że system przypadł mi do gustu. Oczywiście daleko mi do dogłębnej analizy nowego sytemu Windows , gdyż wychodzę z założenia , iż abym mógł cokolwiek więcej powiedzieć potrzebuję ten system zainstalować na swoim komputerze by dłużej i dogłębniej go poznać.

semi33
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. Mam okazję testować Windows 10 od początków jego zaistnienia na rynku insider-ów. Poprzednio użytkowałem XP Pro, Home, Vista (krótko), Windows 7 Home i Pro oraz Ultimate. Następnie jako jeden z pierwszych w swoim mieście zainstalowałem Windows 8( dalej upgrade do 8.1) i tak aż do Isider-owania 10.  Więc wiem o czym mówię i moja opinia może być dla ciebie/was pomocna. Uprzedzam jednak iż nie jestem żadnym specjalistą w dziedzinie komputerów. Jestem zwykłym zjadaczem chleba który chce by jego komputer był możliwie szybki (amatorskie znaczenie słowa) oraz się po prostu nie psuł. Wiedza jaka posiadam na ten temat równa się świadomości ołówka więc nie będę podawał profesjonalnych sformułowań lub technicznych zagadnień w sposób należyty. Wybaczcie.

Czy warto przesiąść się na Windows 10? Moim zdanie warto.

  1. Windows 10 w porównaniu do poprzednich edycji systemu jest odczuwalnie płynniejszym systemem.  Całość oprogramowania działa stabilnie. Ze względu na specyficzny interfejs i ogólna szatę graficzną Windows 10 sprawia wrażenie mniej wodotryskowego systemu niż np. Windows 7. System w moim odczuciu o wiele szybciej włącza i wyłącza się niż poprzednie edycje. Szybciej też staje się gotowym do pracy gdyż sam proces uruchomienia też zajmuje jakiś tam czas, jednak tutaj jest duża poprawa w stosunku do Windows 7.  Od 29 Lipca, gdy zainstalowałem na czysto obraz Windows 10 u siebie na sprzęcie, nie miałem żadnych problemów z tym systemem. Nie mam zawieszeń, restartów ani awarii. Programy które użytkuję na co dzień działają tak jak należy. Faktem jest że niektóre jednak nie są lub nie będą już dostosowane do Windows 10 i te mogą już nie działać tak jak byśmy chcieli. Ja jednak u siebie problemu nie mam.

    Zainstalowałem również 6 znajomym tego Windowsa i 5 jest zupełnie zadowolonych z działania a jeden skarży się na nowy wygląd i możliwe że na razie nie da się przekonać.

     

  2. Proces instalacji jest nad wyraz prosty i taki sam jak przez ostatnie 3 Windowsy. Tutaj nic się nie zmienia tyle że jest krócej. Sama instalacja do uzyskania pulpitu roboczego to kwestia 15-25 minut. Łącznie zainstalowałem już Ten system na czysto jakieś 20 – 30 razy (większość u siebie dla testu) i nigdy nie wyskoczył mi żaden błąd przy instalacji, czy blue screen. 4 czy 5 razy pojawił się problem z niemożnością zainstalowania systemu na takiej a takiej partycji ale drobna zmiana na dysku i zadziałało( gpt na mbr i odwrotnie). Instalacja wymaga tylko drobnych zmian w biosie jeśli takowe są potrzebne. Na nowszych komputerach (tak do 5 lat wstecz) nie powinno być żadnych problemów.

  3. Kwestia wyglądu to kwestia gustu. Prawdą jednak jest że między Windows 7 a Windows 10 różnica w szacie graficznej jest mniej więcej równa różnicy w szacie graficznej Między Windows XP a Windows 7. Czyli ogromna. Wd. Mnie 10 jest ładniejsza. Mamy już przesyt dodatków i błyszczenia na każdym calu ekranu. Fikuśne animacje i słodkie atrakcje wizualne rodem z Windows 7 odeszły w niebyt. Tutaj króluje prostota i surowy acz przyjemny klimat. Zmienione ikonki, łagodne kolory proste kształty i dużo geometrii to jest coś co zdecydowanie wpadło mi w oko. Być może to właśnie ma wpływ na szybkość pracy systemu.  Mnie Windows 10 odpowiada pod względem graficznym i warto spróbować trochę tym oko nacieszyć.

  4. Nie jest również problemem dopasowanie sterowników do urządzeń w naszym komputerze. Tutaj jednak pewna dygresja. Im nowszy sprzęt tym lepiej. System sam w ciągu 20-30 minut po instalacji automatycznie odnajduje brakujące sterowniki i instaluje je. Jeśli jednak jakiegoś nam braknie to wtedy trzeba działać na własną rękę. U mnie sterowniki same się odnalazły i w większości przypadków brakującymi były te które nie wpływają na prace komputera. Ich instalacja nastąpiła z zewnętrznego źródła.

  5. Nie gram w zbyt wiele tytułów a te które mam chodzą nawet na liczydle:D. Więc tutaj się nie wypowiem. Logika podpowiada jednakże jeśli producent chce by gra się sprzedała to musi ją wykonać tak by działała na aktualnym oprogramowaniu.  Zapewnienia o braku wsparcia dla nowszej wersji systemu ( mohjang i minecraft przy Windows 8) traktuję niczym zakazanie wodzie obiegu w przyrodzie. Głupie i szkodliwe. Myślę że gry będą działać wyśmienicie. Asphalt 8 jest  rewelacyjny na laptopie u mnie. Gram wytrwale i jest bardzo fajnie.

     

  6. Konto w Windows to nie taka straszna rzecz. Niektórym ujmuje taka inwigilacja ale nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach namierzenie jednostki to dla specjalisty kwestia kilku chwil. Co zmieni jedno konto więcej? Ja założyłem i nie czuję się okradany z danych lub w jakikolwiek inny sposób krzywdzony.

     

  7. Korzystajcie dopóki ktoś tam w Redmond nie strzeli panu Satya Nadella w głowę za udostępnienie darmowego Windowsa:D

     

Polecam wszystkim Windows 10. Albo do stałego użytku albo do wypróbowania. A oto mój laptop na którym działa Windows 10:

HP 250 g2, Intel Core i3 2.4 Ghz, 8 Gb ram​, HDD 500, Matowy wyświetlacz, Grafika Intel HD Graphics 4000

Edytowane przez politolog20
  • Dobra wypowiedź 1
  • 3 miesiące później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Nas moim sprzęcie, którego specyfikację znajdziecie na stroni o mnie, W10  działa płynniej od poprzedniego tj. W8.1 i płynniej od W7. Generalnie każdy nowszy OS od M$ działa zauważalnie lepiej od poprzednika.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Generalnie każdy nowszy OS od M$ działa zauważalnie lepiej od poprzednika.

W przypadku XPka i Visty tak nie było :P

Ja gdy używałem dziesiątki, wszystko u mnie działało tak samo szybko jak pod siódemką z tą różnicą, że Win10 uruchamiał się wyraźnie dłużej. Ale to było kilka miesięcy temu, może to w końcu zostało poprawione.

539
komentarz
komentarz (edytowane)
Nas moim sprzęcie, którego specyfikację znajdziecie na stroni o mnie, W10  działa płynniej od poprzedniego tj. W8.1 i płynniej od W7. Generalnie każdy nowszy OS od M$ działa zauważalnie lepiej od poprzednika.

Co do W10 nie wiem bo nie instalowałem u siebie, natomiast z dalsza częścią wypowiedzi bezwzględnie się zgadzam.

Czasem nawet zastanawiały  mnie opinie  użytkowników Windowsa , którzy popadali niemalże w stan żałoby, doznawali jakiejś  formy  otępienia...gdy kończył się czas danego systemu.

Edytowane przez 539
politolog
komentarz
komentarz

O 10 nawet nie myslę . System operacyjny powinen byc  funcjonalny oraz przyjazny uzytkownikowi , gdy skonczyl się support dla XP , dopiero wtedy zainstalowałem 7 . To nie wyscig szczurów , ale kto nie idzie do przodu ten się cofa . 

  • Dobra wypowiedź 1
tluk
komentarz
komentarz

@ UP

Tylko wiesz, Microsoft stara się na wszelkie sposoby aby tak właśnie postępować (cała kampania reklamowa zaczyna się zwykle jakieś 2 lata przed premierą systemu aby wybadać "opinię publiczną").

sapf
komentarz
komentarz

Nie wiem czy używacie Opery na Win 10, ale u mnie notorycznie zawisała na stronach z video, chociażby na YT. Poza tym wszystko git majonez.

Youki
komentarz
komentarz

Używam i nigdy z takim problemem się nie spotkałem.

r102
komentarz
komentarz

IMHO Opera dzisiejsza to już nie jest zdecydowanie Opera z przed 5 lat. Taki klon Gogle Chrome. Już lepiej używać oryginału  :lama:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.