x-kom hosting

TV w komputerze ?

airdamien23
utworzono
utworzono

Czy jest możliwość połączenia Kompa do TV i kanały które mam na telewizorze np. Polsat bede mógł oglądąć na PC ?

Bez potrzeby kupowania karty telewizyjnej ?

Lucider
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to bez karty TV nie ma takiej opcji. Co najwyżej oglądać kanały które udostępniają się w sieci, jak np. TVP:

http://www.itvp.pl

Bar33t
komentarz
komentarz

Chyba nie da sie, ale tunery nie sa drogie, mozna juz miec calkiem niezly za ok. 40 zl (z chipem Philipsa) ;).

BTW. Niewiem po co zalozyles dwa takie same tematy, ale mniejsza ;)

airdamien23
komentarz
komentarz
Niewiem po co zalozyles dwa takie same tematy, ale mniejsza

Niechcący mi się utworzył :(

Czyli jak kupię kartę telewizyjną to mam ją podłączyć do TV czy do Anteny ?

Kyren
komentarz
komentarz

jak kupisz karte telewizyjna to podlaczasz pod plyte glowna,z telewizroa bierzesz kabel(niepamietam nazwy)podlaczasz wgrywasz sterowniki,wchodzisz w paniel i rejestrujesz kanaly,od co cala filozofia,wiem bo sam mam karte tv ale nie uzywam :)

airdamien23
komentarz
komentarz
z telewizroa bierzesz kabel

Jaki ten kabel ? Musze go kupić ?

czyli bendę miał wszystkie kanały te co mam na TV teraz ? a jaka jakośc obrazu i dzwieku bedzie ?

webber
komentarz
komentarz
Jaki ten kabel ? Musze go kupić ?

Musisz do karty TV podłączyć kabel antenowy, taki sam jak masz podłączony do telewizora.

airdamien23
komentarz
komentarz
Musisz do karty TV podłączyć kabel antenowy, taki sam jak masz podłączony do telewizora.

To ja się już pogubiłem...

Skąd mam 2 kabel wziąść ?

airdamien23
komentarz
komentarz

kurde nadal nie mogę pojąć jak to wszystko podłączyć <_<

Czyli musze kupić jakiś kabel ? czy jak ? Proszę o dokładne wyjaśnienie co ja mam zrobić ?

Tomek
komentarz
komentarz

Kupujesz karte TV

Kupujesz rozdzielacz http://hurtan.bazarek.pl/opis/144842/rozga...t-2gnindii.html, 2 przewody antenowe z wtyczkami.

Łaczysz to tak.

Masz kabel od anteny do wtyczki od tego kabla podłączasz rozdzielacz.

Od rozdzielacza odchodzą dwa kable antenowe jeden do komputera drugi do TV.

Kable oczywiście z wtyczkami antenowymi. Z jednej meskie z drugiej żeńskie.

airdamien23
komentarz
komentarz

Czyli antene podłączam do 1 wejścia a 2 do kompa i 3 do TV ?

nadal nie rozumie bo głubie się w tych pojęciach. Prosze o rozrysowanie

tazman
komentarz
komentarz

Najprościej kupujesz sbie tuner TV, dalej kupujesz przewód koncentryczny antenowy, oraz rozgałęźnik sygnału gdzie są 2 wyjścia 1 wejście . Jedno wyjście z anteny głównej kierujesz do tv, drugie do karty TV kpw ?

airdamien23
komentarz
komentarz

Nie bardzo...

Chyba lepiej będzie jak będzie narysowane.

a tak apropo na antene musze 2 kabel antenowy przymocować ?

Gość
komentarz
komentarz
Chyba nie da sie, ale tunery nie sa drogie, mozna juz miec calkiem niezly za ok. 40 zl (z chipem Philipsa)

Zapomniałeś dodać "firmy" Medion :P

Zainwestuj w coś dobrego np. Leadtek Winfast 2000tv expert, nie bierz tanich shitów, bo one się nie nadają.

airdamien23
komentarz
komentarz

Nie bardzo...

Chyba lepiej będzie jak będzie narysowane.

a tak apropo na antene musze 2 kabel antenowy przymocować ?

HeadShot
komentarz
komentarz

O lol xD Ale mniejsza z tym.

== 1==

|---|----|

|--------|

|--|--|--|

=2==3=

1 - Tutaj podlaczasz antene

2 - Tutaj podlaczasz TV

3 - A tutaj do karty telewizyjnej w kompie ?

Proste ? ;]

Sorka za kiepski rysunek, ale normalny ASCII-Art tutaj nie wejdzie :P

Te pinowe kreski przy liczbach to sa wejscia na wtyczki ;p

piku
komentarz
komentarz

beztytuulu2.th.gif

Tak to ma wyglądać ;) Antena to wejście, na wyjście podpinasz kabel antenowy prowadzący do TV i kabel antenowy prowadzący do komputera. Tu nie ma co kumać, rozdzielacz jest urządzeniem tak prostym jak widelec. Tylko zanim zmontujesz kable upewnij się co do wtyków w TV, kompie i rozdzielaczu - jedne będą męskie, drugie żeńskie.

airdamien23
komentarz
komentarz

Dzięki piku :)

Dobra rozumiem już tylko kabel który podłącze do rozdzielacza z karty telewizyjnej to musze kupić ? tak samo z TV do rozdzielacza ?

piku
komentarz
komentarz

Tak, albo samemu zrobić, nie jest to specjalnie trudne bo często jedynym narzędziem jakie użyjesz jest śrubokręt i nóż do tapet żeby ściągnąć izolację z kabla. Drut znajdujący się na osi kabla przykręcasz do 'bolca' we wtyku a ekran (to ta oplotka z cienkich drucików) musi się stykać z metalowym zewnętrznym pierścieniem we wtyczce. Jak to zrobisz to już Twoje, nie ma tu reguły i zależy tez czasem od konstrukcji wtyku. Tylko pamiętaj o wtykach męski/żeński ;)

Tu masz jak taki kabelek wygląda:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kabel_koncentryczny

Nocturn
komentarz
komentarz

Ja z ciekawości zapytam ponieważ obecnie posiadam 14calowy Telewizor i 20 Calowy monitor więc zastanawiam się nad taką kartą. Ciekawi mnie jaki jest odbiór z takiej karty ( myślę tutaj o dobrej karcie 100-200zł ). Czy będę wstanie zakodować wszystkie programy które mam obecnie w Telewizorze

piku
komentarz
komentarz

Nie masz gwarancji że będziesz miał tak samo jak w telewizorze a to dlatego że tuner TV może mieć chociażby inną czułość niż ten w kompie pomimo że oba są podpięte pod tą samą antenę. Także długość i jakość kabla ma wpływa na jakość sygnału. Im krótszy i lepiej ekranowany, tym lepiej. A obraz na takim tunerze ogólnie zły nie jest. Urządzenia te są już tak dopracowane że praktycznie nie ma większych różnic w jakości obrazu, szczegóły tkwią bardziej w wyposażeniu i oprogramowaniu.

kali84
komentarz
komentarz

Witam,

Mam takie pytanko, czy karta TV musi byc podlaczona do telewizora czy moze pozwala w jakis sposob odbierac programy za posrednictwem neta i jakis programow odkodowywujacych i jesli tak to czy duzo kanalow mozna odkodowac??

snip91
komentarz
komentarz

Karta TV musi być podłączona do TV, żeby odbierała obraz. Jak chcesz z neta oglądać, to karty nie trzeba.

Odkodowywanie jest nielegalne i n tym forum takiej porady nie uzyskasz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.