x-kom hosting

Windows 7 problem z instalacją

brtek355789
utworzono
utworzono

Witam,chciałbym zainstalować od nowa windows 7 ,mam płytę z systemem wszystko ok(była już używana x razy i działa)tylko problem w tym,że jak włączę komputer i daje boot menu i wybieram cd rom to nie mam czegoś takiego jak "dowolny przycisk sprawi rozruchu z CD itp tylko wyskakuje mi menedżer rozruchu systemu Windows w którym ani nie ma opcji formatowania dysku systemowego ani nic innego co mogłoby mi pozwolić na instalację nowego systemu,o co kaman?

lukasin
komentarz
komentarz

To co opisujesz brzmi na nieznalezienie bootowalnego nośnika w cd romie.

Jeśli jesteś w stanie uruchomić aktualnie zainstalowanego Windowsa to czy jesteś w stanie przeglądać zawartość tej płyty na tym komputerze? Jest to oryginalna płyta czy własnoręcznie wypalane iso? Jeśli własnoręcznie to w jaki sposób?

brtek355789
komentarz
komentarz
6 minut temu, lukasin napisał:

To co opisujesz brzmi na nieznalezienie bootowalnego nośnika w cd romie.

Jeśli jesteś w stanie uruchomić aktualnie zainstalowanego Windowsa to czy jesteś w stanie przeglądać zawartość tej płyty na tym komputerze? Jest to oryginalna płyta czy własnoręcznie wypalane iso? Jeśli własnoręcznie to w jaki sposób?

Tak,zawartość płyty mi pokazuje,nawet mogę zainstalować system z poziomu systemu odpalonego,w jaki sposób płyta była wypalana to nie mam pojęcia,bo to stara płyta z dziada na pradziada,oczywiście kopia nie oryginał.

8 minut temu, lukasin napisał:

To co opisujesz brzmi na nieznalezienie bootowalnego nośnika w cd romie.

Jeśli jesteś w stanie uruchomić aktualnie zainstalowanego Windowsa to czy jesteś w stanie przeglądać zawartość tej płyty na tym komputerze? Jest to oryginalna płyta czy własnoręcznie wypalane iso? Jeśli własnoręcznie to w jaki sposób?

Dodam jeszcze ,że używam stacji dysków zewnętrznej ,podpinanej pod USB,tak myślę ,że może to jest przyczyną tego 

lukasin
komentarz
komentarz

A masz opcję do wyboru zbootowania USB-CD/DVD?

Sprawdź też w biosie czy masz włączone opcje bootowania z usb.

Gawel
komentarz
komentarz
10 godzin temu, brtek355789 napisał:

Dodam jeszcze ,że używam stacji dysków zewnętrznej ,podpinanej pod USB,tak myślę ,że może to jest przyczyną tego 

Może tak być siódemka ma problem z bootowaniem wszystkiego co jest z USB. Można spróbować dograć sterowniki do instalatora

brtek355789
komentarz
komentarz
Teraz, Gawel napisał:

Może tak być siódemka ma problem z bootowaniem wszystkiego co jest z USB. Można spróbować dograć sterowniki do instalatora

Skoczę na strych i wymontuje normalna stacje i na niej sproboje

Gawel
komentarz
komentarz
1 minutę temu, brtek355789 napisał:

Skoczę na strych i wymontuje normalna stacje i na niej sproboje

Zobacz i daj znać. Teraz podłączasz stację przez USB 3.0 ?

brtek355789
komentarz
komentarz
Teraz, Gawel napisał:

Zobacz i daj znać. Teraz podłączasz stację przez USB 3.0 ?

2.0,bo to stara płyta główna  i nie ma 3.0

lukasin
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Gawel napisał:

Może tak być siódemka ma problem z bootowaniem wszystkiego co jest z USB. Można spróbować dograć sterowniki do instalatora

Siódemka nie ma żadnych problemów by zainstalować się z USB.

 

Problemem jest, że autor tego tematu chce bootować z napędu CD którego nie ma. Napęd na USB widnieje w boot menu jako USB-CD a nie "CD-ROM".

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.