x-kom hosting

Program do kasowania historii, ciasteczek, wpisów w rejestrze, tempu itp.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Pan Jabłko ,
Zernat
utworzono
utworzono

Hej, chciałem Was prosić o radę.

 

Poszukuję programu który bezpiecznie usuwa jak najwięcej informacji z komputera po użytkowniku który na nim pracował. Nie mówię oczywiście o formatowaniu. Chodzi mi o usuwanie takich rzeczy jak:

- historia ze wszystkich przeglądarek

- wszystkie ciasteczka

- sesje

- pliki "temp" z systemu jak i wszystkich programów

- usuwa informację o programach które były kiedyś zainstalowane (czyści rejestr (?))

- i inne tego typu

 

Chciałbym też aby był on bezpieczny i zaufany. Kiedyś używałem CCleanera z którego byłem zadowolony bo robił te wszystkie rzeczy. Ale kiedyś natrafiłem na newsa, że CCleaner był przez wiele wersji zainfekowany kodem który ściągał nielegalnie informacje z komputerów i podobno producenci przynajmniej przez parę wersji się nie zorientowali.

 

Czy jest może coś co spełnia te warunki? Czy może jednak CCleaner jest już na 100% "czysty"?

 

Dzięki i Pozdrawiam.

Zernat
komentarz
komentarz (edytowane)

Hej, to może zredaguję trochę treść mojego posta. Być może zadałem jakieś niewygodne pytania :P

 

Czy może ktoś wie jak osiągnąć podobny efekt bez aplikacji third party? Może sam Windows 10 ma jakąś podobną funkcję? Albo chociaż jakąś opcję która choć trochę w tym pomaga?

 

Czy może faktycznie będę musiał zrobić ręcznie, program po programie i folder po folderze tak wiele jak się będzie dało?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Zernat
  • Rekomendowana odpowiedź
Pan Jabłko
komentarz
komentarz

1. Zhakowali CCleaner-a kilka lat temu 

CCleaner jest narazie 100% czysty 

Możesz dostać powiadomienie o wykryciu od Windows Defendera PUA:/CCleaner że z względu na niska reputację (dlaczego otóż jest duża szansa że razem z nim zainstaluje się avast, google toolbar, avg antivirus itd.)

Mozesz go użyć ale jak ci coś dodatkowego ci się zainstaluje typu avast czy google toolbar to usuń. 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 5 miesięcy później...
N00bKingX
komentarz
komentarz

Ale po  co  ręcznie? Jak są  programy, weź sobie wersje portable  i nic nie musisz instalować. Ja w sumie używam Glary Utilities _v5.160.0.186 w wersji Portable i sobie chwale do tego CCleaner. Pamiętaj zbyt skrupulatne czyszczenie, na przykład rejestru może uwalić system.

zozom3d
komentarz
komentarz

Ashampoo WinOptimizer 15

 

 

 

Ashampoo® WinOptimizer 18 pomoże Ci o to zadbać! Systemy operacyjne mają tendencję do zwalniania w czasie, cierpią z powodu błędów i stają się ociężałe przez nadmiar plików. W wielu przypadkach, podstawowe ustawienia są wybrakowane lub zbyt słabe dla zapewnienia dobrego stanu systemu. Pojawia się także temat prywatności, szczególnie Windows 10 i jego kontakt z centralą firmy Microsoft.

Optymalizacja systemu, głębokie czyszczenie oraz diagnoza w jednym programie!

  • Ekrany centralne zawsze aktualne i z natychmiastowym dostępem do modułów
  • Zupełnie nowe narzędzie Defragmentacja bez efektu spowolnienia systemu
  • Łącz wolne miejsce z narzędziem Defragmentacja
  • Rozszerzona analiza napędów oraz przegląd sprzętu w narzędziu Defragmentacja
  • Podręczne Centrum Wydajności dla przejrzystości i szybszego wywoływania testów
  • Usprawniony widok szczegółów ze zoptymalizowanym wykrywaniem sprzętu
  • Zaktualizowane wszystkie moduły czyszczące
  • Pełne wsparcie dla Microsoft Edge Chromium
  • Nowy algorytm modułu Czyszczenie Internetowe z poprawionym wykrywaniem śladów obecności w sieci
  • Rozbudowany Menedżer Rozszerzeń Przeglądarek
  • Więcej informacji o zainstalowanym sprzęcie podczas analizy systemu
  • Szybsze uruchamianie modułów
  • Szczegółowe dzienniki analizy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.