x-kom hosting

AMD v Intel

SkyWalker1982
utworzono
utworzono

Ostanio zastanawiam się czym zaskarbiło sobie "AMD" tyłu nowych fanów i poleceń procesorów ryzen....

 

Porównując np. 10400f z ryzen 3600, jeden wykonany w technologii 12 drugi w 7 mn, praktycznie mają taką samą wydajność i tu pytanie dlaczego??? Przecież Radeon tzn się AMD wykonany jest w mniejszej lepszej technologii gdzie wydajność powinna wynosić przynajmniej 35% więcej niż intel , gdzie pobór mocy powinien wynosić przynajmniej 25% mniej a jest taki sam jak konkurent, gdzie temperatura procesora powinna wynosić dużo mniej niż w intel a jest w ogóle odwrotnie....

 

Nie wiem jak to się tyczy wyższych droższych  modeli stajni Intel i amd ale myślę że podobnie .. 

 

Przecież jak intel wejdzie w lepszą technologię to dopiero będzie przepaść..... No chyba że czerwoni ponownie zejdą z niższą technologia 5 lub 3 nm....

 

Jedyny plus tego wszystkiego że Intel musi troszkę przyspieszyć ale nie znacznie bo nawet jeśli AMD wdrożył nowszą tech. to i tak jest remis.,

 

No i jeszcze 2 kwestię na mały minus dla niebieskich, trzeba wymieniać płyty i ram działa na niższych zegarach...

Ale to jest aż tak straszne bo stary model płyty zawsze można sprzedać, a szybkość kości to 3 FPS...

 

 

 

Sławomir
komentarz
komentarz

Tak... intel wydal swoje nowe procesory X gen dopiero chwile temu( nie mówiąc już o sile przerobowej obu firm).

platforma AM4 jest już na rynku od paru lat i wpierać będzie/ wspiera procesory serii 4000.

Intel wciąż jest droższą platformą, ale osiąga większy wskaźnik FPS w grach z powodu optymalizacji silników graficznych pod ich konstrukcje.

dopiero seria X procesorów intel zrównuje się pod względem rdzenie/ wątki z konkurencją, co jest na plus.

 

Osobiście jako gracz skupiam się na aspekcie wydajność vs złoty, i nie staram się osiągnąć miliona fps mając monitor 75 Hz. po prostu ustawiam 75FPS i mi starcza..

więc aspekt że coś jest szybsze, ma więcej fps nie przemawia do mnie, jeśli mam na to wydać odpowiednio więcej bo zwyczajnie tego nie potrzebuje.

 

dodatkowo na nie korzyść intela wypada pamięć ram  przycinana na budżetowych "czipsach", są testy z których wynika iż wzrost fps waha się od 10-25% zależnie od prędkości pamięci ram, ale do tego potrzeba mieć drogie płyty na chipie Z.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.