x-kom hosting

Skoki pingu

SharKv07
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem odnośnie pingu, chodzi o to że ping ma co chwile gwałtowne skoki do wysokich wartości np. z 40-60 nagle robi się 200-400 na chwile i po chwili wraca do normalnej wartości. Nie wiem w czym może być problem jakieś pomysły co zmienić albo coś? kiedyś ping nie skakał stało się to nagle już może ponad 2 miesiące temu.

1. Cyfrowy Polsat (Plus)

2. Mobilny 

3. Huawei B525s-23a

4. -

5. Po kablu 

6. Gram tylko na danym komputerze nie mam jak sprawdzić na tego na innych urządzeniach

7. IPv6 wyłączone, 

 

1.png

2.png

3.png

Edytowane przez SharKv07

gavron7
komentarz
komentarz

nie wiem czy zauważyłeś ale

1. to LTE więc nic nikt nie może Ci zagwarantować (podobnie jak z WIFI tylko skala jeszcze gorsza)

2. masz problem na samym początku tzn router najprawdopodobniej ma kiepski zasięg i przez to duuuży czas/losty  tuż za nim

SharKv07
komentarz
komentarz (edytowane)

@gavron7 mogę coś zrobić czy raczej nie? A poza tym chciałbym dodać nie wiem czy to możliwe ale wydaje mi się, że mam założony jakiś limit szybkości do 20Mb/s (testowane nawet przy w pełni odnowionym pakiecie) bo wcześiej dobijało do 50Mb/s a teraz jest jakaś blokada. A może dokupienie anten poprawiło by zasięg?

Edytowane przez SharKv07
gavron7
komentarz
komentarz

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak to działa... To że dzisiaj wczoraj czy nawet przed chwilą miałeś nawet 500 mega o niczym nie świadczy. Prędkość twojego połączenia końcowego zależy od bardzo wielu czynników zewnętrznych niezależnych ani od ciebie a nie od operatora. Co on tą na przykład zasięg, odległość od BTS, ilość innych klientów na BTS, ile ci inni klienci pobierają danych w tym momencie, czy nawet dosyłu do BTS.

Owszem antena zewnętrzna może pomóc ale nie musi. Więc jeżeli już chcesz cokolwiek inwestować to kup jakąś antenę na Allegro wtedy będziesz miał 14 dni zwrotu.
A w ogóle to zamiast anteny to wymieniłbym router i kupił mikrotika sxt. Wsadzasz w niego karte montujesz na dachu i schodzisz skrętka. Różnica między moim rozwiązaniem a twoim jest taka że nie masz strat na kablu antenowym.


Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Tak więc reasumując na LTE nie ma żadnej powtarzam żadnej gwarancji jakiejkolwiek prędkości.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

SharKv07
komentarz
komentarz

@gavron04 A co z tą blokadą? Bo naprawdę nawet późno w nocy tak jest gdzie wszystko jest najmniej obciążone jest to możliwe i opłaca się dzwonić do operatora?

gavron7
komentarz
komentarz

Jedyny lejek jaki masz nałożony na LTE to po skończeniu transferu.


Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.