x-kom hosting

Telefon.... trup?

dm1
utworzono
utworzono

Witam. Nie chodzi mi o bootloop, a o samoistne telefonu podczas pracy bez możliwości włączenia. Telefon był naładowany, podłączenie do ładowarki nic nie daje. Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB Forest Green

Niebieska
komentarz
komentarz

Zdejmij tylną klapkę i sprawdź czy bateria nie jest wypukła. Jeżeli jest to po baterii, do wymiany, nie ładuj jej bo może wybuchnąć. 

dm1
komentarz
komentarz
5 minut temu, Niebieska napisał:

Zdejmij tylną klapkę i sprawdź czy bateria nie jest wypukła. Jeżeli jest to po baterii, do wymiany, nie ładuj jej bo może wybuchnąć. 

Ten telefon niema klapki.

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie można mu zdjąć tylnej obudowy? To kiepsko. Przesuń palcami po pleckach telefonu i zobacz czy nie są wypukłe. 

dm1
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Niebieska napisał:

Nie można mu zdjąć tylnej obudowy? To kiepsko. Przesuń palcami po pleckach telefonu i zobacz czy nie są wypukłe. 

Nie, plecki nie są wypukłe.

Niebieska
komentarz
komentarz

Próbowałeś go wrócić do ustawień fabrycznych? 

dm1
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Niebieska napisał:

Próbowałeś go wrócić do ustawień fabrycznych? 

Jakbym miał to zrobić, jak telefon cały nie działa? Przytrzymanie przycisku power też nie działa

 

Niebieska
komentarz
komentarz

To jeszcze takie pytanie, nie spadł Ci telefon? Wygląda, że to musi być jakieś uszkodzenie na płycie głównej.  Ewentualnie coś z baterią. 

dm1
komentarz
komentarz
Teraz, Niebieska napisał:

To jeszcze takie pytanie, nie spadł Ci telefon? Wygląda, że to musi być jakieś uszkodzenie na płycie głównej.  Ewentualnie coś z baterią. 

Nie, nie spadł. I jakby to by miało coś wprowadzić, to telefon jest w etui z klapką.

Niebieska
komentarz
komentarz

Może Ci się przegrzał  i stąd masz te problemy. Pod wpływem temperatury uszkodził się jakiś moduł. Te nowoczesne smartfony są niestety straszne czułe na zmiany temp.

dm1
komentarz
komentarz

A można jakoś sprawdzić, czy telefon się przegrzał?

Niebieska
komentarz
komentarz

Te problemy pojawiły się nagle? Coś robiłeś, instalowałeś? 

dm1
komentarz
komentarz

Tak, instalowałem. Instalowałem aplikację SoundCloud, problemy pojawiły się nagle.

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Myślę, że to nie wina tej aplikacji, raczej właśnie od przegrzania. Niestety samemu tego nie sprawdzisz, to musi zrobić serwis.

dm1
komentarz
komentarz
38 minut temu, Niebieska napisał:

Myślę, że to nie wina tej aplikacji, raczej właśnie od przegrzania. Niestety samemu tego nie sprawdzisz, to musi zrobić serwis.

Gdy dotykałem telefon, to nie czułem gorąca. Ale może też być od przegrzania.

Niebieska
komentarz
komentarz

Chodzi o to, że był w pokrowcu w kieszeni czy torbie [nie wiem gdzie nosisz telefon] i od tego się przegrzał.

dm1
komentarz
komentarz
34 minuty temu, Niebieska napisał:

Chodzi o to, że był w pokrowcu w kieszeni czy torbie [nie wiem gdzie nosisz telefon] i od tego się przegrzał.

Wątpie, ponieważ nigdzie nie byłem z tym etui oprócz domu, a w domu mam telefon położony na stoliku lub w ręku.

Niebieska
komentarz
komentarz

Raczej bez serwisu to się nie obejdzie. 

dm1
komentarz
komentarz

Czyli kilku dniowy telefon już do serwisu?

Niebieska
komentarz
komentarz

Wiek tu nie ma nic do rzeczy, awaria może przydarzyć się zawsze. 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Jak kilkudniowy telefon to oddaj go do sklepu niech ci na nowy wymienią ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.