x-kom hosting

KOMPUTER DO GRANIA NAGRYWANIA I OBRÓBKI za 10k

MłodyEssa
utworzono
utworzono

Siema wszystkim , troche posiedziałem i przejrzałem miniej więcej co by było dobre ale może jest ktoś kto wie jeszcze więcej odemnie :D i mi ewentualnie coś zaoferuje albo też odradzi czy doradzi . 

Mój plan na pc jest taki 

Procesor - AMD Ryzen 9 3950X

Grafa - MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB

Płyta - ASUS TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI)

Obudowa - Chieftec GL-02B-OP ( tu jeżeli ktoś ma inne fajniejsze z rgb to jestem zainteresowany :P )

Zasilacz - Corsair RMx 750W CP-9020179-EU albo be quiet! Straight Power 11 750 W 

chłodzenie cpu- no i tu mam najwiekszy dylemat ponieważ jak wiemy 3950x nie ma chłodzenia . I czytając opinie ludzi to wodne kozak ale podobno pare lat 1/2/3 i pada pompka . Chłodzenie wiatrem jest mniej wydajne niż wodne ale dłużej przetrwa . I jeżeli myślałbym o wodnym to SilentiumPC Navis Evo ARGB 360 3x120mm a jak wiatrem to be quiet dark rock pro 4 .

m2 - Dysk SSD Samsung 970 Evo 1 TB M2

hdd - Seagate BarraCuda 2TB albo Dysk Toshiba P300 2 TB 3.5" SATA III

ram - no i tu też mam dylemat bo albo jestem debilem albo nie potrafię ogarnąć jaki ram jest kompatybilny bo w płytach z msi jest fajnie wyraznie wszystko wypisane a na stronie asusa pokazuje że ram kompatybilny z największym mhz to tylko 3400 i to tylko 1 sztuka ramu reszta to poniżej 3200. czy naprawde płyta Asusa tuf gaming x570-plus za ponad 1000zł tak małe ramy ogarnia tylko ? . Ramy chciałem tak kupić 3600mhz albo wyżej.

Zinkar
komentarz
komentarz

Obudowa odpada bo cała zabudowana szkłem - skąd powietrze brać ? Proponuję Phanteks 500a lub coś podobnego z dużą ilością perforacji (lian li lancool ii).

  • Dziękuję 1
Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Procesor:             Intel i7 10700K
Płyta główna:      Gigabyte Z490 Aorus Elite AC
Pamięć RAM:      G.Skill RipjawsV 2x16GB 3600MHz CL16
Dysk SSD:            ADATA SX 8200 Pro 1TB
Obudowa:            Phanteks P500A
Zasilacz:              Seasonic Focus GX 750W

Karta graficzna:  Gigabyte Gaming RTX 2080 Super 8GB

Chłodzenie:         Arctic Liquid Freezer II 360

około 9400zł

 

Zinkar
komentarz
komentarz

Skoro Ampere tuż za rogiem, warto naprawdę inwestować teraz w 2080Super ? Ostatnio 2070Super widziałem ok 15% mniej na promocji x-kom, a pewnie niedługo będzie tego więcej. Skoro budżet jest dość wysoki to zastanawiam się czy nie lepiej zaczekać.

MłodyEssa
komentarz
komentarz

No i własnie mi o to chodziło chce komputer do obróbki video i renderowania to chłop mi intela wciska xD . Zinkar no własnie zależy mi na kupieniu komputera tak za miesiąc bo potem nie będę miał czasu na kupowania przez neta itd . bo będę w pracy prawie cały czas a chciałbym sobie po robocie przyjść i zagrać w coś nowszego . MOŻE TAK , DAM 50zł psc/paypalem albo przelewem (blika nie mam) ZA ZROBIENIE MI PC I ZA WYJAŚNIENIE DLACZEGO AKURAT TEN PRODUKT ( ram , procesor czy coś innego np.) I nie nie chce nikogo wydymać na 50zł bo pracuje za granicą i dla mnie to nawet nie jest godzina pracy xd a wiem że w pl 50zł drogą nie chodzi . 

kalpw
komentarz
komentarz

Fajne gotowce ma do zaoferowania HIRO a konkretnie serie 301 i 303. Tak patrzę wpisują się +/- w opisaną konfigurację + 36 miesięcy gwarancji. 

 

 

=======================

nie spamuj kryptoreklamami gotowców HIRO które notabene są przepłacone zdrowo // anioł2009

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
MłodyEssa
komentarz
komentarz

 Ok dzięki zara to lukne

 

no słabe te pc ryzen 7 i grafa MSI GeForce® RTX 2070 Super Ventus OC 8GB po za tym nic takiego nowego średni koszt takiego pc jak bym sam zamówił to około 7k a kosztuje u nich 10k więc nie zbyt interesuje mnie być wydymanym na 3k podziękuje

11 hours ago, Zinkar said:

Obudowa odpada bo cała zabudowana szkłem - skąd powietrze brać ? Proponuję Phanteks 500a lub coś podobnego z dużą ilością perforacji (lian li lancool ii).

obejrzałem pare recenzji i najbardziej polecanych dobrze przewiewnych case'ów i wybrałem LIAN LI LANCOOL II MESH RGB więc dziękuje za propozycje 

MłodyEssa
komentarz
komentarz
2 hours ago, KillaHill said:

 

Ale w czym jest tutaj problem? i7 10700K z iGPU i użyciem QSV zapewne zje 3950X patrząc na to, że QSV to najszybsza forma akceleracji. Nie obrażaj się ale zapytam. Czy znasz dokładnie optymalizację sprzętową softu w którym pracujesz? Renderujesz po samym CPU czy korzystasz z Mercury Engine gdzie CPU+QSV nie zostawia suchej nitki względem samego CPU. 

3950X ma sens może po Resolve, bo tam jeszcze robi to różnicę. W przypadku Premier, Vegas zdecydowanie lepiej jest brać Intela z iGPU i nawet ze znacznie mniejszą ilością wątków i rdzeni. Przy korzystaniu z Mercury, obciążenie CPU oscyluje i tak gdzieś w okolicach 50-70%. Idąc dalej. W budżecie 10000 zł jeden SSD 1TB w zestawie do obróbki video wygląda mizernie. Raz, że to będzie na system i soft, surowy materiał i jeszcze dasz na tym zapis rendera, cache i temp? Szybko się to zapcha. Możesz ratować się zapisem na HDD. 

 

https://proline.pl/koszyk/f27bdd3c

 

i9 10900 z iGPU, SSD 5122 system i soft, SSX 2TB surowy materiał, render, cache i temp, HDD magazyn.

AiO dajesz na front w opcji push, wentyle z obudowy dajesz dwa na top, jeden na tył. 

 

RGB masa, wydajnie do obróbki video. Jak dłubiesz w Resolve, to pomyślimy o 3950X. 

No ogólnie to działam w vegasie . tylko patrze również pod gry żeby to szło w dobrej jakości . Dyski to sam dokupie nie chciałęm tutaj tego pisać bo aż takiego znaczenia tu nie ma . Co najwyżej płyta głowna aby były 2 miejsca na m2. Złożyłem coś takiego https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php/basket_action/load_basket_extern/id/1b7feb2217f0cb95d817e2558d4df48f2f25174c88aa7d25c93 z niemieckiej strony bo jest taniej to po 1 a po 2 będę teraz pracował przez parę w delegacji w niemczech więc zamówienie na chatę nie będzie problemem . i tak sądzę że 3950x to trochę przepłacanie jak na moje wymagania . Tylko nie wiem czy i7 z tymi wątkami wyciągnie nagrywanie w full hd . 

 

KillaHill
komentarz
komentarz
19 godzin temu, MłodyEssa napisał:

Tylko nie wiem czy i7 z tymi wątkami wyciągnie nagrywanie w full hd

 

W cenie 3900X masz praktycznie i9 10900 czyli 10 rdzeni i 20 wątków z iGPU do pracy przy wideo. Zdecydowanie lepszy wybór. 

MłodyEssa
komentarz
komentarz
4 hours ago, KillaHill said:

 

W cenie 3900X masz praktycznie i9 10900 czyli 10 rdzeni i 20 wątków z iGPU do pracy przy wideo. Zdecydowanie lepszy wybór. 

a to czy dał byś radę złożyć mi pc z tą i9 żeby była msi geforce rtx 2080ti gaming x trio , i LIAN LI LANCOOL II MESH RGB bo ja już mam tak namącone we łbie bo jedni mówią że ryzen jest o wiele lepszy niż intel a widzę że ty jesteś tu jakimś ekspertem i polecasz intela . 

KillaHill
komentarz
komentarz
12 godzin temu, MłodyEssa napisał:

jedni mówią że ryzen jest o wiele lepszy niż intel

 

Ci jedni to tacy doradcy, który programu do obróbki wgranego u siebie nigdy nie mieli. Nie wspominając o znajomości wykorzystania dostępnych akceleracji itp. 

Mając do wyboru i9 10900 z QSV vs 3900X w tej samej cenie, głupotą, wielką głupotą jest brać AMD. Pozbawiasz się praktycznie najszybszej formy akceleracji zarówno na timeline jak i przy renderze. W Premiere, nie goły CPU a Mercury Enginie na iGPU i GPU. Wykresy, którymi posługują się fachowcy polecający AMD nie mają nic wspólnego z tym, o czym tutaj piszę. 

 

13 godzin temu, MłodyEssa napisał:

a to czy dał byś radę złożyć mi pc z tą i9 żeby była msi geforce rtx 2080ti gaming x trio ,

 

W 10000 zł nie ma na to raczej szans a i zakup 2080 Ti nie ma obecnie za bardzo sensu. Zmieścisz się ten sposób z RTX 2080 Super. 

  • Super 1
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Szczególnie takie https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Ryzen-XT-and-i9-10850K-for-Adobe-CC-Are-They-Worth-It-1838/

Podają tam niby czas eksportu, ale czego on się tyczy to można się tylko domyślać że sobie porównali na jakimś tam benchmarku moc samych procesorów, a kto mądry dziś eksportuje na samym procesorze jak od 2012 jest QSV gdzie liczy procesor z iGPU, nie wspominając już o OpenCL/CUDA czy ME.

 

Za Live playback nie odpowiada sam procesor a same wyniki są dość porównywalne i na dobrą sprawę nie ukazują żadnych różnic między tymi procesorami.

 

Jak się doczekam Intela z iGPU to zrobię małe porównanie akceleracji sprzętowej iGPU ;).

  • Dziękuję 1
MłodyEssa
komentarz
komentarz

W sensie chciałbym teraz kupić najlepszy pc do grania i jakiś tam streaming oraz renderowanie filmików bo mam zamiar coś tam w przyszłości wrzucać .

KillaHill
komentarz
komentarz
MłodyEssa
komentarz
komentarz

bazową częstotliwość ma te 2,2 Ghz to tylko opłaca się krecić nie ? bo jak tak to chłodzenie powinno być porządne

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

To AIO jest tam aż nadto, sam procesor boostuje do 4,5GHz dla wszystkich rdzeni. 

10900 nie ma odblokowanego mnożnika więc go nie podkręcisz. 

  • Super 1
MłodyEssa
komentarz
komentarz

w sensie chodziło mi o boost wiem że nie podkręce bo nie ma ,,k'' w nazwie . Mój błąd źle wyjaśniłem o co mi chodzi

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

39735_2.png

  • Super 1
MłodyEssa
komentarz
komentarz
3 minutes ago, UnnamedPlayer said:

To AIO jest tam aż nadto, sam procesor boostuje do 4,5GHz dla wszystkich rdzeni. 

10900 nie ma odblokowanego mnożnika więc go nie podkręcisz. 

ale jeżeli te aio jest nawet nadto , to gitarka 

to teraz wiem a pytanie jeszcze odnośnie obudowy która lepsza ?  Phanteks Eclipse P500A czy LANCOOL II Mesh i czy płyta ta płyta będzie dobra co mi ją dał KillaHill Gigabyte Z490 GAMING X DDR4 s.1200

1 minute ago, UnnamedPlayer said:

39735_2.png

no ładnie te turbo wygląda z tym tdp czyli 650W zasilacz wystarczy na to wszystko ? 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
MłodyEssa
komentarz
komentarz
Just now, UnnamedPlayer said:

no musi być rgb żeby się świeciło jak psu jajca :p nie no cos tam niech się świeci bo mam zamiar ustawić go na biurku , wcześniej miałem taki przy nodze i po prostu zajarałem się tymi obudowami z szkłem czy tam pleksą i z tym rgb bo fajnie to wygląda . a i jeszcze mi powiedz czy ten zasilacz jest dobry wgl bo firma mało mi znana myślałem nad be quiet ale nie jakiś tendencji do tego żeby komputer był jak najciszej . 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Seasonic to lider w dziedzinie zasilaczy i obecnie brak konkurencji. BQ jest droższy i oferuje krótszą gwarancję, cichszy tez nie będzie bo ten GX 650W jest półpasywny do 50% obciążenia

 

5a88-29-temps-table.jpg

MłodyEssa
komentarz
komentarz
5 minutes ago, UnnamedPlayer said:

Seasonic to lider w dziedzinie zasilaczy i obecnie brak konkurencji. BQ jest droższy i oferuje krótszą gwarancję, cichszy tez nie będzie bo ten GX 650W jest półpasywny do 50% obciążenia

 

5a88-29-temps-table.jpg

oo to ciekawe :D a tak spojrzałem to z tej płyty z490 aorus elite jak mam ram 3200ghz to muszę użyć XMP MEMORY czyli musze go przetaktować w biosie si ? 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Sam się przetaktuje bo są zapisane gotowe profile :D.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.