x-kom hosting

Problemy z internetem ciąg dalszy

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Zrozumiem ale miałem niby też vpna pingplotter pokazywał ping bez skoków ale na net_graphie pokazywało skoki i było tez czuc ze nie jest płynnie. A takie pytanie jeszcze czemu po wymianie routera kolega ma inny 2 hop? No nie wiem strasznie mnie to irytuje i na dodatek to jest 24/7 takie same skoki w takim samym odstępie czasu na kilku urzadzeniach juz sprawdzalem to samo

Gość
komentarz
komentarz

Tłumaczę Ci... To co widzisz czyli te kolejne hopy to kolejne urządzenia sieciowe przez które przechodzi "sygnał".

Całość to TRASA.

I teraz czemu się zmieniła? Wszystko zależy od polityki ISP jaką mają u siebie. Mogą mieć trasę zależną od wykorzystanych urządzeń, mogą mieć trasę zawsze dynamiczną itp...

W tablicy routingu możesz np. kazać iść do google przez hosta 1.2.3.4 a wszędzie indziej przez 4.5.6.7 itp..

  • 3 miesiące później...
Patrykkk1
komentarz
komentarz (edytowane)

Cześć mineło troche czasu od ostantniego wpisu. Caly czas mam te same problemy. Próbowalem używać kilko vpnów nic nie dawają ping pokazuje sie staly w pingplotterze ale nadal mam lagi. Dzisiaj pogralem do 4 i zupelnie inna gra. Ping skacze tak samo jak wczesniej w pingplotterze. Co to moze byc? retransmisje cokolwiek? Z góry dzieki za pomoc

 

Gość
komentarz
komentarz

Poczytaj sobie teorię o podstawach QoS i trochę sobie rozjaśnisz, dlaczego możesz napotykać na różne zachowania pakietów w sieci (to napisałem w dużym uproszczeniu):

http://netcli.pl/warstwa-druga-modelu-osi/t-teoria-protokolu-qos/

-delay

-jitter

-round-trip delay

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Witam! Bardzo dziękuje odpisanie i za podesłanie materiału, w sieci ciężko coś sensownego znaleźć. Czyli jak mam rozumieć problem nie leży po stronie mojego dostawcy tylko po stronie mojej sieci domowej. W domu pod urządzenie od dostawcy mam podpięte 2 komputery, telewizor i 4 telefony. Z tego co zrozumiałem w sieci inne urządzenia blokują przepustowość i dlatego odczuwam te opoźnienia co by się zgadzało bo czasem są ogromne opóźnienia które bardzo czuć. Myślałem ze to może dostawca ale pingplotter pokazuje ten sam wykres, a gra chodzi inaczej. Będę inwestował w zakup routera/switcha ale to pan musi mi podpowiedzieć co wybrac

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.