x-kom hosting

Problemy z internetem ciąg dalszy

Patrykkk1
utworzono
utworzono

Witam! już miałem post na formu ale problem nie został rozwiązany cały czas mam problemy z moim isp. Mam internet swiatłowodowy 200/20 od lokalnego dostawcy promax. Od długiego czasu mam problemy podczas rozgrywki raz gra działa płynnie bez lagów, a raz jest niegrywalna w dużej mierze zależy to od godziny czy jest 6:00 czy 20:00. Kolega ma ten sam internet dokładnie ten sam pakiet tylko mieszka 4-5 km dalej ma dużo lepsze rezultaty. Daje 2 ss'y z pingplottera do serwera gry z którym się łączylismy w tym samym czasie. Isp twierdzi, że wszystko jest ok. Ja chciałbym wiedzieć który hop powoduje takie lagi. Z góry dzięki za pomoc. A i jeszcze czy takie coś można zareklamować bo oni mówią, że to nie ma znaczenia jaki ping/ to jest "DOBRY" wynik.

a32nOnQ.png

jxhfTi4.png

Gość
komentarz
komentarz

Dostałeś już odpowiedź w poprzednim wątku ty nie zrobisz nic. jedyne możesz prosić bo nie reklamować tylko prosić o zmianę trasy ewentualnie. Ale z tego co pamiętam zmienili już trasę i było jeszcze gorzej. Jedyne co może wam pomóc to VPN. Jak chcesz mogę ci dać jakiś login i hasło to sobie go wypróbujesz jak wtedy będzie Ci działać

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Właśnie trasy nie zmienili to był ss z innym serwerem. Teraz na dniach spytałem o zmianę trasy jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Kolega mówi, że działa mu dobrze wszystko. Co powoduje u mnie te skoki i jak zmiana trasy pomoże? Jak gram na innych ip to jest lepiej tylko problemy z niemieckim/holenderskim 

Gość
komentarz
komentarz

1. masz chyba inne urządzenie dostawcy (ONU) niż kolega

2. u ISP jesteś podłączony do innego routera

3. jeszcze raz dla pewności - połączenie kablowe???

Patrykkk1
komentarz
komentarz

mam kabel i nawet 2 testowałem z routerem, mam inny model routera jakiś dasan nonamowy, ja mieszkam na wsi on w miescie bardziej 

u kolegi nie ma takich skoków pingu tylko u mnie są i nawet o 6 rano tylko mniejsze :(

Gość
komentarz
komentarz

widze że DASAN (i wcale nie noname, tylko o wiele lepszy sprzęt niż kolega), a kolega ma HUAWEI :)

 

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Znaczy on ma też dasana tylko inny model ustawił go jako przeźroczysty i dał tego huawai bo mu wifi szwankowało, a z tego co wiem na tamtym tez miał taki sam rezultat. Powiedziałem, że noname bo praktycznie nic w necie nie ma o tym routerze

Gość
komentarz
komentarz

TO NIE ROUTER :) a nie ma bo nie należy do Kowalskiego, a nawet jak Kowalski sobie kupi to nic z nim nie zrobi sensownego.

(On na pewno sam nie ustawił bo nie ma dostępu do niego tylko ISP ustawił jak już, jeśli ma dostęp to do podstawowych funkcji)

 

Tak czy siak - nic nie zdziałasz, tego by dopiero brakowało abyście (klienci) mogli rozwiązać umowe bo Wam się trasy nie podobają :P

 

 

moja trasa (mam radio) do tego samego hosta:

 

gavron@gavron-dell:~$ mtr --report 85.114.146.59
Start: 2020-08-08T21:35:12+0200
HOST: gavron-dell                 Loss%   Snt   Last   Avg  Best  Wrst StDev
  1.|-- _gateway                   0.0%    10    1.0  46.5   1.0 164.9  56.5
  2.|-- bras01-20g.4web.pl         0.0%    10    5.3  44.4   3.8 114.9  44.5
  3.|-- 10g-bgp2-lodz.4web.pl      0.0%    10    2.7  29.7   2.2  90.2  35.5
  4.|-- ae2-271.rt.qtl.ktw.pl.ret  0.0%    10    8.3  56.6   6.8 244.6  72.7
  5.|-- ae5-10.rt.tc2.ams.nl.retn  0.0%    10   24.4 118.5  24.4 203.9  57.5
  6.|-- po15-h2d05.core1-ams-ni.b  0.0%    10   25.8 120.8  25.8 236.2  73.1
  7.|-- ???                       100.0    10    0.0   0.0   0.0   0.0   0.0
  8.|-- po2.agr1-dedi-m2.bb.as249 10.0%    10   26.5  64.3  26.3 159.2  48.0
  9.|-- hosted-by.hiperz.com       0.0%    10   29.1  96.3  25.7 230.6  79.5

 

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Jeżeli u mnie są non stop skoki pingu, a u kolegi nie ma takiego czegoś to widocznie gdzieś musi być problem. Ja za bardzo się nie znam na tych sieciach, ale czy isp może zmienić cała ścieżkę od 1-2 hopu?

Gość
komentarz
komentarz

od 1 nie bo 1 to Twoje urządzenie :P

w czystej teorii może od 2 (ale nie koniecznie, zależy od topologii sieci).

Ale tego nie zrobi bo jako ISP powiem, że generalnie mamy w ciężkim poważaniu graczy 'bo to najgorsze co może być' - są pretensjonalni, poczytają bzdury i żądają nie wiadomo czego.

Nie zrobią tego bo problem równie dobrze może być u Ciebie (tylko Ty masz problem), szczególnie że sam mówisz że kolega ma poprawnie a różni się tylko routerem wejściowym ISP.

 

Tak jak pisałem, nie zdziałasz raczej nic i jedynie VPN może Ci pomóc.

Patrykkk1
komentarz
komentarz

   Ja mieszkam na wsi jak mówiłem tutaj raczej nikt nie potrzebuje tak stabilnego internetu więc problem może być tylko u mnie bo normalny zjadacz chleba nie ma problemów z  zacinaniem yt, fb itp. Czy nic nie działam to też zależy zawsze można się zgłosić do UOKiK w USA widziałem podobna sytuacje też chłop miał takie skoki opóźnień tylko, że miał jeszcze dużo loss'a też isp miał na niego wywalone jak zgłosił się do odpowiedniej instytucji mu pomogli ale myślę, że nie będę podejmował się tak radykalnych kroków. Zostaje ten vpn i zmiana dostawcy w tym wypadku nawet lte może lepiej chodzić. A może pan wie czy neostrada się nadaje różne opinie chodzą. A vpn w jaki sposób mógłby mi pomóc? 

Gość
komentarz
komentarz

UKE odeśle Cię do pro.speedtest.pl i tyle, a UOKiK nic do Twojego problemu nie ma. Masz internet? Masz gdzieś w umowie gwarancję pingu? Masz gdzieś w umowie gwarancję trasy? Więc... Niestety ale za dużo byś chciał :( i taka jest prawda. Masz gwarancję internetu i taki internet masz - blokują Ci go w jakiś sposób? Nie, to nie ma podstaw aby UOKiK czy UKE się wtrąciło.

 

Patrykkk1
komentarz
komentarz

No, niestety muszę się uporać jakoś  z tym problemem, a vpn raczej nie pomoże. Może jak im się zaoferuje pieniądze to naprawia :/

Gość
komentarz
komentarz
18 minut temu, Patrykkk1 napisał:

No, niestety muszę się uporać jakoś  z tym problemem, a vpn raczej nie pomoże. Może jak im się zaoferuje pieniądze to naprawia :/

 

(no to teraz musze...)

 

no to powiedz mi dlaczego ma VPN nie pomóc? Wiesz w ogóle jak działa VPN? Nie, bo byś głupot nie gadał. Na pewno jak zapłacisz to Ci naprawią... Człowieku, nie masz pojęcia jak to działa, co należy do Twojego dostawcy a co nie, nie stać Cię abyś sobie backupowe łącze zrobił skoro to jest takie ble a twierdzisz mi że VPN nie pomoże i że jak im zapłacisz to naprawią.. TAK naprawią jak kupisz im inną trasę ale CIE NIE STAĆ! Poza tym nikt DLA CIEBIE nie zmieni trasy jeśli ta jest dobra! A skąd wiesz jaka trasa była wcześniej? Może w ogóle coś się po drodze zepsuło i zostało puszczone zupełnie inaczej? Nie wiesz, ani Ty tego nie monitorowałeś ani dostawca, więc nie mów że naprawi ci za hajs, nie mów że vpn nie pomoże bo Ci udowodniłem chociażby na moim SS że pomoże jakbym zestawił VPN do siebie do domu! Ale ja tam nic nie wiem, ja się nie znam...

 

 

PS. Właśnie dlatego gracze są gorsi od starych dziadków, bo dziadkom da się coś wytłumaczyć, a gracze myślą że są zajefajni bo jednemu coś tam zadziałało to musi być w taki sposób i tyle, drugi to przeczytał i powtarza jak święty gral... 

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Ja nie mówiłem, że się znam jak bym się znał to tym sobie sam ten problem rozwiązał. Widocznie gdzieś źle przeczytałem/zrozumiałem działanie vpna. To mówi Pan, że takie rozwiązanie vpnem da rade? 

Gość
komentarz
komentarz

VPN (Virtual Private Network), a więc sama nazwa mówi że tworzona jest wirtualna sieć.

Jeśli zestawisz połączenie np. do mnie to będziesz miał trasę DOKŁADNIE taką samą jak JA! Nie interesuje Cię wtedy którędy Twój operator wychodzi na świat, bo wtedy będziesz wychodził na świat z mojej sieci, więc nie gadaj że nie pomoże. Nie ważne gdzie jesteś dla innych zawsze będziesz w Łodzi.

 

Jeśli chcesz mogę Ci dać login, hasło i adres serwera abyś zestawił połączenie i spróbował wtedy. Jak będziesz zainteresowany to albo się dogadamy albo sobie poszukasz czegoś innego.

 

Patrykkk1
komentarz
komentarz

jaki pan vpn by polecił to sobie kupie bo wiem ze sa jakies nordvpn itp

Gość
komentarz
komentarz

Nie polecę bo nie dość że to wszystko jedno to jeszcze nie używam. Znaczy używam ale nie muszę kupować bo stawiam sam i samemu postawiony jest najlepszy bo wiesz co i jak ....

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Poza tym to co chcesz zrobić więc bez sensu... nie wierzysz że to działa może nie zadziałać ale mimo wszystko chcesz kupić bo ja ci tak powiedziałem... Trochę dziwne myślenie no ale okej

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
Patrykkk1
komentarz
komentarz

Witam! Zastosowałem się do porady pobrałem vpn windscribe i na dole rezultaty gra się o niebo lepiej nie wiem jak to się stało. Wcześniej używałem programu exitlag ale nie było lepszych efektów dopiero teraz jak już pobrałem taki normalny vpn.ping.thumb.PNG.ce343c3ef3e8365e0b18325eaebde30b.PNG

Gość
komentarz
komentarz

Gra Ci się lepiej bo jak widzisz nie masz tak dużego skoku podrodze

  • 4 tygodnie później...
Patrykkk1
komentarz
komentarz

VPN pomógł ale nie w 100%. Myślałem, żeby kupić modem lte z antena  mam do btsu 500m więc sygnał raczej będzie dobry..

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Dodaje w pliki z wynikami pingplottera. Wynika, że u kolegi nie ma problemów ping na końcowym hopie jest stabilny 33ms. Sytuacja u mnie wygląda tak, że na drugim hopie zaczynają się skoki które dochodzą do ostatniego. Co mogę zrobić bo vpn zmniejszył lekko ping i może troche stabilniej było ale nadal sa skoki... Jak to jest możliwe ten sam dostawca ten sam pakiet..

moj.pp2 kolegi.pp2

  • 2 tygodnie później...
Patrykkk1
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 21.08.2020 o 07:01, gavron7 napisał:

Gra Ci się lepiej bo jak widzisz nie masz tak dużego skoku podrodze

Niestety to było chwilowe, a teraz testowałem expressvpn i windscribe ciągłe skoki pingu. Czy naprawdę się nic nie da z tym zrobić? Czy isp też nic z tym nie zrobi? Brak stabilnośći w ogóle grać się nie da ciągle scinki. Czy tak już pozostanie proszę o pomoc :/. Dam jeszcze rezultat z pingplottera tam skoki zaczynają się od 2 hopu

 

aaa.pp2

  • 4 miesiące później...
Patrykkk1
komentarz
komentarz

Witam! tu znowu ja ciągle z tym samym problemem. Jest pewien przełom u kolegi ostatnio się popsuł router dasan (inny od  mojego), w zamian dostał dokładnie taki sam model H660RM który posiadam. Po zamianie routera ma dokładnie ten sam pattern i drugi hop zmienił mu się z 192.21.0.1 na 192.20.0.1 teraz nasuwa się pytanie czy router może być przyczyną takich skoków. Na 1 hopie nie ma skoków dopiero zaczynają się na 2 hopie, wygląda tak samo jak na ostatnim hopie. Jest to niesamowicie dziwna sprawa. Proszę o pomoc 

Pozdrawiam 

ping.PNG

Dodam ze z kazdym serverem mam podobny pattern 

Gość
komentarz
komentarz

Nie wina routera bo to są ONU a nie routery, tylko jak juz to wina routingu ... Jak pisałem wcześniej (chyba) możesz próbować walczyć z ISP o inną trasę ale małe szanse.

Ps. Wina routera/onu może być jak najbardziej ale naprawdę małe szanse (oczywiście zakładając że są dobrze skonfigurowane)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.