x-kom hosting

Podpięcie głośników pod xone s

Sober219
utworzono
utworzono

Hej, mam wzmacniacz taki ja na tym filmie, da rade to jakoś podpiąc do xbox one s? Do kompa mam podpięte to takim kabelkiem :D

 

IMG_20200801_041906.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Musisz kupić coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/dac-24bit-192khz-kabel-optyczny-wyjscie-3-5mm-jack-8917889353

Czyli coś, co przekonwertuje cyfrowy sygnał udostępniany przez Xboxa gniazdem SPDIF (output w konsoli, input w urządzeniu), na sygnał analogowy przekazany do gniazd RCA (output w konwerterze, input w Denonie).

Z tego co widzę w tym zestawie jest już kabel optyczny, więc musisz oddzielnie tylko kupić parę przewodów RCA.

Sober219
komentarz
komentarz

Ok fajnie, dalo rade, a jeszcze pytanie co do sluchawek z mikro. Mam Siberie 200 i kupilem ta przejsciowke na 1 jacka ale dzialaja tylko sluchawek a mikro nie. Cos trzeba gdzies wlaczyc czy nie da rady tego podpiac?

Gość
komentarz
komentarz

W tym wypadku musisz podłączyć słuchawki bezpośrednio do pada.

Sober219
komentarz
komentarz

Tak zrobilem, ale mikro w ogole nie dziala, tylko sluchawki

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-mini-jack-2x-rozgaleznik-slim-vitalco-9193390148?snapshot=MjAyMC0wOC0wM1QxNTozNjo0Mi4zNDlaO2J1eWVyO2JmNDE5NDBhODUzOTQzOTU1ZGZjNDViZTZlNTRhNjBkZGNiOTRmZjI4OTI3NzU3NWFjYTQ3ZjU4MjUxYTFkZjY%3D

Uzywam dokladnie takiej przejsciowki

Hm dziwne, po podlaczeniu do tel tez mikro lapie z telefonu a nie z sluchawek

  • 3 tygodnie później...
Sober219
komentarz
komentarz

jakies pomysly co z tym zrobic?

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź, czy przejściówka dobrze siedzi oraz czy działa dobrze z innymi urządzeniami (telefon, laptop) wyposażonymi w tego typu gniazdo, które pozwala na podłączenie do jednego gniazda słuchawek i mikrofonu.

Jak masz pod ręką to sprawdź też jakieś słuchawki od telefonu.

W wypadku pada od PS4 na przykład słuchawki dostarczone do iPhonów (tych z jackiem) też nie działał mikrofon, bo z tego co kojarzę apple odrobinę inaczej ma rozwiązane takie gniazdo.

Sober219
komentarz
komentarz

hm no cos jest nie tak, sluchawki od tel normalnie dzialaja (i dzwiek i mikro). Po podpieciu steelseriesow pod tel niby lapie mikro z sluchawek jak w niego dmuchne ale jak cos mowie to discord  w ogole nie wychwytuje. Z kolei po podpieciu do pada od xone nawet jak dmuchne w mikro to 0 reakcji. Nic nie wykrywa, dzwiek w sluchawkach normalnie jest

  • 1 miesiąc później...
Sober219
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, mały update, tak jak pisałem udało się podpiąć wieże do konsoli za pomocą  KONWERTERA SPDIF TOSLINK COAXIAL do 2x RCA+Jack USB. Tylko teraz muszę na zmianę przepinać głośniki z kompa  i do konsoli, szukałem jakiegoś rozdzielacza, czy coś takiego załatwi sprawę, ewentualnie poelcacie coś innego??

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-audio-jack-3-5-wtyk-3x-gniazdo-0289a-8722953973

 

Wtedy jeszcze muszę dokupić Kabel Jack 3.5 mm - Jack 3.5 mm?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.