x-kom hosting

Problem z internetem.

Sanepidos
utworzono
utworzono

Hej, z góry dziękuję za pomoc.

Wyniki mojego speedtestu są następujące: ping 20-25ms , download speed plus minus 50Mbps oraz upload speed okolice 16Mbps

I stąd pojawia się moje pytanie ponieważ użycie sieci nie przekracza nigdy 30, tak jakbym dostawał połowę internetu. Przeliczając na realne pobieranie to przykładowo gra powinna pobierać mi się z prędkością plus minus 6 MB na sekundę a nigdy moja prędkość pobierania nie przekracza 2,6. Czego to może być wina? Dostawca mnie oszukuje czy coś innego może być tego problemem? Dodam że na górze domku jednoosobowego (na górze w pokoju jest ruter) jest taka sytuacja, na dole speedtest zamiast 50 pokazuje już jakieś 20Mbp.

Niebieska
komentarz
komentarz

 

Sanepidos
komentarz
komentarz

1.Operatorem jest T-mobile

2. Skrętka

3. Ruter od huawei, tylko takie informacje mam.

4. Ruter który ma utworzoną sieć i w komputerze podłączony jestem przez adapter wifi.

5. Wifi, u mnie głównie używa się internetu na telefonie ale ja posiadam komputer i nie mam możliwości podłączenia go poprzez kabel dlatego kupiłem adapter wifi.

6. Problem pojawia się na każdym urządzeniu w domu. Na górze gdzie jest ruter jest jeszcze znośny choć nie zadowala prędkością pobierania ale do przeglądania internetu jest ok, na dole przeglądanie czegokolwiek to katorga, w większości wtedy używam internetu z telefonu.

Testy na speedteście robiłem wielokrotnie, o różnych porach dnia, kiedy był obciążony internet i kiedy nie.

 

Problemem jest to że nie wiem czy jak odbieram 50Mbps (to co na speedteście mi pokazuje) to czy tyle powinienem mieć  czy uzależnione jest to od warunków pogodowych czy na przykład odległości od masztów czy czegoś takiego. Czy wtedy bym po prostu mniej odbierał. Bo odbieram 50Mbps to co pokazuje na speedteście a jak włączę pobieranie i zobaczę obciążenie sieci w menadżerze windowsa to pokazuje mniej więcej 50% z tych 50Mbps.

gavron7
komentarz
komentarz

Ja nie wiem czy ja napisałem po chińsku ta ankietę czy ona jest taka mega trudna ...

1. Gdzie wyniki poleceń?
2. T-Mobile dostarczyło Ci skrętkę do domu? Ciekawe. Nigdy nie słyszałem aby LTE było dostarczane sktetka :)

Jeśli mam wróżyć to nie dość że LTE zależy od ilości ludzi na BTS to jeszcze testujesz na wifi i to w dodatku kinowym routerze i nie skonfigurowanym prawidłowo więc czego oczekujesz?


Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.