x-kom hosting

windows 7 orginal

piesek9
utworzono
utworzono (edytowane)

cześć

mam taki problem instaluje windows 7  hp orginał i zdycha mi napięcie myszy podczas instalacji, czemu ?

Edytowane przez piesek9

Niebieska
komentarz
komentarz

A na czym instalujesz tą Siódemkę? To laptop czy stacjonarka? Trzeba w BIOSie kompa zmienić taką jedną opcje, ale to zależy od kompa. 

piesek9
komentarz
komentarz

na stacjonalnym pc co zmienić i gdzie ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Trzeba w BIOSie ustawić by klawiatura i mysz USB były zawsze dostępne. Łatwiej by było jakbyś miał myszkę i klawiaturę na PS/2.

piesek9
komentarz
komentarz

mam mysz i klawiature na usb ale nie wiem jak ustawic ?

Gość
komentarz
komentarz

Poszukaj w BIOSie opcji, która nazywa się USB Legacy Support i ją włącz.

piesek9
komentarz
komentarz (edytowane)

moja plyta glowna to:

ga-110m-s2

 

edit mam tak:

36pih.jpg

Edytowane przez piesek9
marcinas1993
komentarz
komentarz

to nie zawsze może zadziałać ponieważ instalka win 7 nie posiada sterowników usb przez co nie wykrywa wgl klawiatury i myszy. Tak jak zostało to już wspomniane musiałbyś podłączyć myszke i klawiature na PS2. Wtedy na pewno będzie działać.

piesek9
komentarz
komentarz

podaj przykład co to ps2 do pc ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Tu masz myszkę na PS/2

 

images?q=tbn:ANd9GcQsgbRbBt5Qe1x3V8225Wo

marcinas1993
komentarz
komentarz

dokładnie tak jak niebieska pisze. PS/2 to złącze do myszki/klawiatury. W komputerze wygląda tak:

image.png.794104efe7d8a1121474c18df6e98205.png

 

są również adaptery z usb, które wyglądają tak:

 

image.png.49e28d492296db70f30cbf64f3ab2de5.png

 

lub takie:

 

image.png.7a4e331591254db792d538d0fa1382c7.png

piesek9
komentarz
komentarz

gniazda ps2 w obudowie to mam, a mysz i klawiaturę mam na usb płaskie, to co dokupić najlepiej ?

marcinas1993
komentarz
komentarz

najlepiej adapter, ponieważ te złącze jest już stare i teraz raczej wszystko działa na usb. więc adapter wystarczy w zupełności.

 

Kiedyś przy takim problemie ogarniałem też, żeby doinstalować sterowniki USB do instalki windowsa. Trochę z tym zabawy ale dało radę i mogłem używać myszki i klawiatury. Ale już nie pamiętam jak to robiłem i musiałbyś o tym poczytać.

 

+ jeśli podłączałeś myszke i klawiature na usb to mam nadzieje, że na 2.0? bo na 2.0 może jeszcze działać czasami, a jak podłączyłeś do usb 3.0 to na 100% nie działa.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Klawiaturę i myszkę masz podłączone do USB 2.0? Z tymi instalator Windowsa 7 powinien sobie poradzić bez problemu, dopiero w wypadku USB 3.0 i starej wersji instalatora konieczne by było dogranie sterowników.

Edit: Jednak nie:

http://gigabytedaily.blogspot.com/2015/09/having-trouble-installing-windows-7-by.html

 

Edytowane przez narmiak
piesek9
komentarz
komentarz

1.jaki kolor to klawiatura a jaki to mysz?

2.gdzie kupić te adaptery komputerowy czy elektronik ?

Gość
komentarz
komentarz

Te adaptery ze zdjęcia nie zadziałają. Zobacz, że w obu wypadkach porty PS/2 są rodzaju żeńskiego.

USB 3.0 kolor niebieski, USB 2.0 czarne.

piesek9
komentarz
komentarz

to jakie w końcu kupić adaptery,  jakich kolorów ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Niebieski klawiatura, zielony myszka jeżeli chodzi o PS/2

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Tam jest opcja "usb keyboard and mouse simulator"  Próbowałeś dać na enabled i instalować wtedy ????

piesek9
komentarz
komentarz

jakim programem stworzyć partycje nowe pod win7, mam linux mint ?

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli instalujesz system, to instalatorem się da. Linux Mint Jak większość systemów ma wbudowane managery partycji odpalane przez terminal, ale jak chcesz coś z GUI to prawdopodobnie trzeba będzie to doinstalować. Sprawdź, czy masz GParted, Partition Manager albo coś podobnego.

mstr
komentarz
komentarz
3 godziny temu, piesek9 napisał:

jakim programem stworzyć partycje nowe pod win7, mam linux mint ?

Poczas instalowania systemu instalator poprosi ciebie o wybranie partycji, tam masz proste narzędzie do edycji partycji.

piesek9
komentarz
komentarz

chce przejść z minta na win7 i musze jakieś partycje zrobić nie wiem jakie?

bede pracował to kupie te adaptery ...

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystko zależy od preferencji. Ja od dawna mam oddzielny SSD tylko na system i dane są trzymane gdzie indziej (osobny serwer albo osobny dysk).
Kiedyś jak w komputerze był tylko jeden dysk, albo kilka dużych, to przeznaczałem ok 100 GB na system i resztę na dane, ale w laptopie z 250 GB dyskiem SSD nie bawiłem się w dzielenie na partycje.

 

Edit: Jeżeli chcesz przeznaczyć cały dysk na dane to podczas instalacji systemu skasuj wszystkie partycje i wybierz nieprzydzielone miejsce jako cel. Windows sam utworzy odpowiednią partycję na siebie i małą 500 MB pod bootowanie.

Edytowane przez narmiak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.