x-kom hosting

Karta sieciowa AWUSO36NH - Kali Linux brak Wifi

speed_cars
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, przeglądałem forum na ten temat, nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Posiadam kartę sieciową USB AWUSO36HN. W maszynie wirtualnej  VMware Workstation 15  podłączyłem kartę sieciową. Kali Linux widzi ją:

root@kali2:~$ sudo iwconfig
[sudo] hasło użytkownika root:
lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

wlan0     IEEE 802.11  ESSID:off/any  
          Mode:Managed  Access Point: Not-Associated   Tx-Power=off   
          Retry short  long limit:2   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Encryption key:off
          Power Management:off

W ustawieniach Kali Linux, można tylko podłączyć do Ethernet, nie ma opcji Wifi. Niewiem co mam zrobić żeby było połączenie WiFi, oraz jak włączyć monitorowanie.

Próbowałem tego:

root@kali2:~$ start wlan0
bash: start: nie znaleziono polecenia
root@kali2:~$ sudo start wlan0
sudo: start: nie znaleziono polecenia

 

 

Probowałem tego polecenia: sudo ifconfig wlan0 up

SIOCSIFFLAGS: Operacja niemożliwa ze względu na RF-kill

gavron7
komentarz
komentarz

Hmm.. powiedz mi jedna jedyna rzecz ... Gdzie w ustawieniach jakiejkolwiek maszyny wirtualnej (qemu, VB, VM) jest ustawienie odnośnie karty sieciowej bezprzewodowej?

 

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

speed_cars
komentarz
komentarz

Ustawienia sieci w VMare Workstation 15 są w: wchodzi się np. w Player --->Removable Devices ----> Network Adapter ---> Settings

Takie mam ustawienia w VMare Workstation 15.

Ustawienia.jpg

gavron7
komentarz
komentarz
Ustawienia sieci w VMare Workstation 15 są w: wchodzi się np. w Player --->Removable Devices ----> Network Adapter ---> Settings
Takie mam ustawienia w VMare Workstation 15.
Ustawienia.thumb.jpg.32423c64748d25a18263f92daa55494e.jpg
I w którym miejscu masz kartę wifi komputera klienta? Nie ma. Żadna VM tego nie ma. Tu ustawiasz bridga między wifi swoim a VM. Co nie zmienia faktu że w VM jest to kabel....

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Gość
komentarz
komentarz
Dnia 14.07.2020 o 15:09, speed_cars napisał:

Próbowałem tego:

root@kali2:~$ start wlan0
bash: start: nie znaleziono polecenia
root@kali2:~$ sudo start wlan0
sudo: start: nie znaleziono polecenia

start wlan0 to parametry, które podajesz programowi. Skoro próbujesz włączyć tryb monitorowania to strzelam, że tym programem ma być airmon-ng.
Czyli właściwe polecenie powinno wyglądać tak:

airmon-ng start wlan0

Backtrack i Kali czasami miały problemy z niektórymi modelami kart sieciowych, jeżeli były zwirtualizowane. Może już to naprawili, ale ja po prostu wkładałem osobny dysk do laptopa jak chciałem się pobawić.

gavron7
komentarz
komentarz
11 minut temu, narmiak napisał:

start wlan0 to parametry, które podajesz programowi. Skoro próbujesz włączyć tryb monitorowania to strzelam, że tym programem ma być airmon-ng.
Czyli właściwe polecenie powinno wyglądać tak:


airmon-ng start wlan0

Backtrack i Kali czasami miały problemy z niektórymi modelami kart sieciowych, jeżeli były zwirtualizowane. Może już to naprawili, ale ja po prostu wkładałem osobny dysk do laptopa jak chciałem się pobawić.

 

Ale o czym Ty mówisz jeśli na VMce nie ma emulacji wifi?!

 

Gość
komentarz
komentarz
20 godzin temu, gavron7 napisał:

Ale o czym Ty mówisz jeśli na VMce nie ma emulacji wifi?!

Jakiej emulacji WiFi?
Wpina kartę pod USB do hosta, w VMWare mówi, że ta karta ma być podmapowana do konkretnej VMki i staje się ona niewidoczna pod hostem, a widoczna pod klientem.
Tego się nie konfiguruje w ustawieniach sieciowych klienta pod VMWare.
Jak wpisuje iwconfig to pojawia się karta wlan0, której nie dało by się emulować pod VMWare w żaden sposób.
image.thumb.png.f36d56957daf455f7ab28add40d9b971.png

Adnotacja 2020-07-20 164601.png

gavron7
komentarz
komentarz
Jakiej emulacji WiFi?
Wpina kartę pod USB do hosta, w VMWare mówi, że ta karta ma być podmapowana do konkretnej VMki i staje się ona niewidoczna pod hostem, a widoczna pod klientem.
Tego się nie konfiguruje w ustawieniach sieciowych klienta pod VMWare.
Jak wpisuje iwconfig to pojawia się karta wlan0, której nie dało by się emulować pod VMWare w żaden sposób.
image.thumb.png.f36d56957daf455f7ab28add40d9b971.png
504754985_Adnotacja2020-07-20164601.thumb.png.0b577da97f803be72bd32ef2661d1f2a.png
Tak. W taki sposób tak ale przeczytaj posty od początku. W miejscu gdzie autor szuka bridguje się tylko LAN bo vmki nie emuluja wifi.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Gość
komentarz
komentarz

Aha. Czyli kolejny przypadek "hakera", który nie potrafi nawet używać w podstawowym zakresie narzędzia, które będzie mu potrzebne. Mogłem się domyślić po"

Cytuj

root@kali2:~$ start wlan0
bash: start: nie znaleziono polecenia
root@kali2:~$ sudo start wlan0
sudo: start: nie znaleziono polecenia

 

gavron7
komentarz
komentarz

Dobra, tak czy siak do autora:

1. nie zrobisz tego w taki sposób jak chcesz, bo jak mówiłem od początku żadna wirtualka nie emuluje kart wifi

2. możesz to zrobić tak jak kolega wyżej napisał, podpinając urządzenie na usb i przekierowywując je do VMki. Wymaga to sterowników po stronie systemu zainstalowanego na VMce. Wtedy masz szanse pobawić się tak jak pokazują na YT :)

 

ale może o wiele prościej to poprostu zab00tuj kompa z tego kali linux i wtedy wszystko będziesz miał tak jak powinieneś być, bo jak coś Ci nie będzie działać to nie będziesz miał pewności czy wina VMki czy coś źle robisz czy czego innego

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.