x-kom hosting

Jak wzmocnić sygnał sieci komórkowej?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
Electrix18
utworzono
utworzono

Hey czy w budżecie do ok. 200 zł jest jakakolwiek szansa na kupienie w miarę spoko wzmacniacza sygnału GSM ? 

I czy takie sprzęty serio poprawiąją nieco zasięg ? 

od razu mówię, że na cuda oczywiście nie liczę, ale żeby chociaz dało się w miarę normalnie porozmawiać przez tel. 

Biuro W którym pracujemy znajduje się przy głównej drodze jest jednak w terenie zalesionym co dodatkowo komplikuje sprawę.
 
Orange spokojnie łapie jedną kreskę |  plus GSM w biurze wcale nie ma sygnału... żeby pogadać muszę wychodzić na zewnątrz budynku lub korzystać z opcji odbierania połączeń przez wifii zazwyczaj jeśli nie pada deszcz to udaje się złapać sygnał.
 co byście radzili? czy montaż anteny - wzmacniacza mógłby poprawić nieco sygnał?

Gość
komentarz
komentarz

Ta i zamontuj taki wzmacniacz w miejscu gdzie nie ma sygnału ;)

Za 200zl to jak chcesz to Ci przekieruje połączenia na stacioarke

Generalnie trzeba wystawić antenę na dachu, poprowadzić jak najkrótszy przewód do wzmacniacza i powiesić wzmacniacz w biurze. Ale za 200zl to Kupisz może antenę

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Naprawdę proponuje Ci centralkę VoIP z funkcjami jakie chcesz to Ci je dorobię za 500zl jednorazowo :)

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Anawa
komentarz
komentarz

@gavron7 Czy przypadkiem korzystanie ze wzmacniaczy GSM przez osoby prywatne nie jest dozwolone w Polsce?

Cytuj

Z przepisów Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 12 grudnia 2014 r. (tekst jednolity Dz.U.2017 poz. 96) w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego wynika, że tylko przedsiębiorcy telekomunikacyjni posiadający ogólnopolską rezerwację częstotliwości mogą używać wzmacniaczy sygnału GSM.

https://bip.uke.gov.pl/ostrzezeniawyroby-niezgodne/szkodliwe-wzmacniacze-gsm,1.html

  • Rekomendowana odpowiedź
Gość
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Anawa napisał:

@gavron7 Czy przypadkiem korzystanie ze wzmacniaczy GSM przez osoby prywatne nie jest dozwolone w Polsce?

https://bip.uke.gov.pl/ostrzezeniawyroby-niezgodne/szkodliwe-wzmacniacze-gsm,1.html

 

Nie wiem czy jest czy nie, na pewno osobiście nawet widziałem takie rzeczy w budynkach (np. na parkingach podziemnych) nie wiem czy zakładają je właściciele czy GSMy.

 

Ale tak czy siak nawet pomijając zgodność z prawem jest to zupełnie nieopłacalne + zapomnij o internecie (bo to dodatkowe koszty) + nie mieścisz się w 200zł za chiny ludowe.

Electrix18
komentarz
komentarz

no i wszystko jasne;) temat do zamknięcia 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.