x-kom hosting

2 źródła internetu jednocześnie

ponakim
utworzono
utworzono

Posiadam laptopa. Normalnie podpinam Internet przez kabel. Mam drugi niezależny Internet w telefonie. Chciałbym z telefonu udostępniać internet dla laptopa (ktory nadal bedzie podpięty pod kabel od stacjonarnego Internetu). Czy takie rozwiązanie zapewni ciągłość połączenia w przypadku zerwania sygnału w interenecie "po kablu"?

Anawa
komentarz
komentarz

Tak, zapewni ciągłość połączenia.

 

Bierz tylko pod uwagę, że funkcja "hotspot" w telefonie może się po pewnym czasie wyłączyć (jeżeli nie będzie używana), więc warto wcześniej sprawdzić, jak to jest ustawione.

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie koniecznie.
Jeśli komputer straci połączenie kablowe to tak, przejdzie na wifi. Ale jeśli nadal będzie link ale w kablu nie będzie internetu to już nie. I tak nie będzie miał internetu.


To co chcesz osiągnąć to load balancing a właściwie failover. Load balancing jest lepszy no oprócz tego co chcesz rozklada obciążenie, czyli 2 łączą pracują jednocześnie . Tylko takie rzeczy to routery robią i mają w jednym palcu.
Ponieważ chcesz to zrobić na kompie musiałbyś poszukać jakiejś apki która ogarnia takie rzeczy albo sam napisać. Obawiam się że to drugie.
 

 

Wyobraź sobie sposób podłączenia i sytuacje:

 

INTERNET - ROUTER - TWOJ KOMP         - WIFI HOTSPOT - INTERNET

 

czyli Twoj komputer jest równocześnie podłączony do wifi hotspot i do routera przez kabel.

 

Ale teraz zabrakło internetu na routerze kablowym (czyli połączenie nadal jest między routerem a komputerem, a nie ma między routerem a internetem). Komputer bez żadnego skryptu który np. pinguje bramę nie wie że nie ma internetu i cały czas tego właśnie źródła używa.

 



Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez gavron7
  • Dziękuję 1
ponakim
komentarz
komentarz

Potrzebne jest mi Ciągłe połączenie do wypełnieniania strony(moodle). Czy w takim przypadku podłączenie 2 źródeł internetu zadziała aby strona się nie włączyła?

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Zapytam inaczej - czytałeś to co napisałem? Zrozumiałeś? Jak nie to zapytaj o to czego nie zrozumiałeś. A jeśli uważasz że zrozumiałeś i zadajesz takie pytanie to ja na nie odpowiadam:

 

Nie koniecznie.
Jeśli komputer straci połączenie kablowe to tak, przejdzie na wifi. Ale jeśli nadal będzie link ale w kablu nie będzie internetu to już nie. I tak nie będzie miał internetu.


To co chcesz osiągnąć to load balancing a właściwie failover. Load balancing jest lepszy no oprócz tego co chcesz rozklada obciążenie, czyli 2 łączą pracują jednocześnie . Tylko takie rzeczy to routery robią i mają w jednym palcu.
Ponieważ chcesz to zrobić na kompie musiałbyś poszukać jakiejś apki która ogarnia takie rzeczy albo sam napisać. Obawiam się że to drugie.
 

 

Wyobraź sobie sposób podłączenia i sytuacje:

 

INTERNET - ROUTER - TWOJ KOMP         - WIFI HOTSPOT - INTERNET

 

czyli Twoj komputer jest równocześnie podłączony do wifi hotspot i do routera przez kabel.

 

Ale teraz zabrakło internetu na routerze kablowym (czyli połączenie nadal jest między routerem a komputerem, a nie ma między routerem a internetem). Komputer bez żadnego skryptu który np. pinguje bramę nie wie że nie ma internetu i cały czas tego właśnie źródła używa.

 

 

Jak widzisz przekopiowałerm to samo co napisałem...

 

 


Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez gavron7
Anawa
komentarz
komentarz

To tak jak @gavron7 napisał: jeżeli kabel będzie podłączony, a nie będzie internetu po kablu to nie nastąpi automatyczne przełączenie na internet po wi-fi (o ile kojarzę to połączenie kablowe ma priorytet przed połączeniem bezprzewodowym). Natomiast jeżeli fizycznie kabel zostanie odłączony od komputera to tak, wtedy przejdzie na połączenie przez wi-fi.

 

Tutaj potrzebowałbyś (tak jak zresztą @gavron7 napisał) albo router odpowiednio skofigurowany (i wtedy wszystkie połączenia idą przez router) albo program, który obsługiwałby takie rozwiązanie.

 

Znalazłem program http://www.nat32.com/index.html - pytanie tylko, czy będzie możliwość odpowiedniej konfiguracji i czy będzie to działać.  Instrukcja jak skonfigurować: http://docplayer.info/61770690-Tutorial-simple-load-balancing-multiple-internet-connection-menggunakan-nat32.html (w języku hindi?)

 

Drugi program: https://github.com/valinet/network-load-balancer

gavron7
komentarz
komentarz
11 minut temu, Anawa napisał:

To tak jak @gavron7 napisał: jeżeli kabel będzie podłączony, a nie będzie internetu po kablu to nie nastąpi automatyczne przełączenie na internet po wi-fi (o ile kojarzę to połączenie kablowe ma priorytet przed połączeniem bezprzewodowym). Natomiast jeżeli fizycznie kabel zostanie odłączony od komputera to tak, wtedy przejdzie na połączenie przez wi-fi.

 

Tutaj potrzebowałbyś (tak jak zresztą @gavron7 napisał) albo router odpowiednio skofigurowany (i wtedy wszystkie połączenia idą przez router) albo program, który obsługiwałby takie rozwiązanie.

 

Znalazłem program http://www.nat32.com/index.html - pytanie tylko, czy będzie możliwość odpowiedniej konfiguracji i czy będzie to działać.  Instrukcja jak skonfigurować: http://docplayer.info/61770690-Tutorial-simple-load-balancing-multiple-internet-connection-menggunakan-nat32.html (w języku hindi?)

 

Drugi program: https://github.com/valinet/network-load-balancer

 

nat32 raczej tak bo to failover

ale ten drugi to ewidentnie load balancer więc możesz zadeklarować co i jak ma iść którym łączem, ale w przypadku padu jednego nie będziesz miał danej usługi najprawdopodobniej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.