x-kom hosting

Jak wgrać program z CD bez CD ROM

Badia604737
utworzono
utworzono

Witam. Niedawno zakupiłam nowy laptop. Po jakimś czasie chciałam wgrać program do nauki języków ale mój nowy laptop nie ma stacji dysków . Czy mając oryginalną płytę mogę wgrać ten program przez pendrive do nowego komputera ? Póki co skopiowałam wszystko i wkleiłam do nowego komputera i instalacja przebiega pomyślnie program działa ale niestety nagrania które też przekopiowalam nie są odtwarzane ponieważ wyświetla że nie ma płyty w napędzie . 

gavron7
komentarz
komentarz

Możesz...
Kopiujesz CD do pliku
dd if=/dev/cdrom od=plik.iso
A później montujesz obraz
mount plik.iso cdrom
I już.

Ps. Nie napisałeś jaki system więc napisałem dla najlepszego :)

PS2. Jakbyś miał jednak gorszy system to musisz użyć emulatora cdromu :)

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Badia604737
komentarz
komentarz

Dzięki za info. Tylko że ja niestety nie bardzo jestem w temacie. 

Coś z tym .iso robiłam ale też mi nie chce działać :(

Zrobiłam tak : sciaglam program do tworzenia iso potem z płytki na starym komputerze gdzie jest stacja dysków utworzylam iso ( prawy przycisk i utwórz . iso) potem skopiowałam .iso i wkleiłam na pulpit nowego komputera i potem otworzyłam i instalowałem tylko że nic to nie zmieniło ponieważ dalej nie widzi płyty. 

Mógłbyś mi to bardziej rozpisać  co to znaczy kopiujesz do pliku ,,,dd..... I ten ,,mount plik .. mam zmienić nazwę tych plików ? :( Sorki ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać :(:(:(

W nowym komputerze mam Windows 10. 

gavron7
komentarz
komentarz

Powiedziałem Ci że używasz gorszego systemu w którym nie dość że nic nie jest intuicyjne i proste, to jeszcze trzeba sciągać dodatkowy soft aby zrobić najprostsze rzeczy :P (czytaj winzgrozy)....

 

W związku z powyższym nic nie jest takie jak napisałaś w poprzednim poście gdyż nie możesz przekopiować sobie plików z pliku ISO 'od tak sobie' bo windowsy nie wiedzą co to za plik.

 

Generalnie skoro masz już ISO na komputerze docelowym to wystarczy zainstalować jakiś emulator CD np. DAEMON TOOLS i przy pomocy tego programu zaemulować napęd CD wskazując ww plik jako nośnik.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.