x-kom hosting

Problemy z internetem CSGO

Patrykkk1
utworzono
utworzono

Witam! Jestem graczem gry cs:go po południu  odczuwam lagi jakby opóźnienia i kiedy klikam adad to czasem w jedna stronę pójdę dalej, a czasem krócej co wieczorem nie występuje.Też około 10% lossa w godzinach 21-22. Pisałem do nich mówią, że naprawienie to kwestia tygodnia gdzie czekam już drugi tydzień. Te problemy są od długiego czasu. Teraz moje pytanie jak sprawdzić co wpływa na te opóźnienie przy takim samym pingu i co to jest i jak to zlikwidować . Liczę na pomoc z góry dzięki ;d 

politolog
komentarz
komentarz

 

marcinas1993
komentarz
komentarz

skoro powiedzieli Ci, że to naprawią to znaczy, że to u nich.
+ jeśli coś takiego się dzieje w konkretnych godzinach to może znaczyć, że jest większy ruch sieciowy i stąd lagi.

np. jeśli w twoim domu ktoś jeszcze korzystałby z internetu i zaczął ściągać coś dużego to nagle byś miał lagi i mega wolnego neta.

może coś się im stało typu: poszedł im jeden z kabli z etherchannelu i teraz mają wąskie gardło.

Patrykkk1
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzisiaj grałem na tych serverach gdzie mam problemy o 5w nocy nie było wiekszych lagów. Testowałem też inne i nie ma takich problemów tylko z tymi co gram codziennie są problemy :/

 

Edytowane przez Patrykkk1
gavron7
komentarz
komentarz

Zrób  w końcu ankietę a nie czekasz na zgadywanki!

Patrykkk1
komentarz
komentarz

1.  Promax

2. Światłowód

3.  Router ISP

4. router dasan H660RM, Intel(R) Ethernet Connection (2) I219-V

5. kabel kat 5e

6. Raczej na kilku

 

ipconfig all.JPG

route print.JPG

trace.JPG

Patrykkk1
komentarz
komentarz
Dnia 2.07.2020 o 08:38, gavron7 napisał:

Zrób  w końcu ankietę a nie czekasz na zgadywanki!

Zrobiłem

gavron7
komentarz
komentarz

A tego traceroute zrób do csa w chwili braku problemy i w chwili problemu.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Ciężko jest mi określić kiedy jest problem, a kiedy nie go nie ma z takiego powodu iż w godzinach wieczornych kiedy jest największy ruch w sieci odczuwam największe lagi, a w godzinach późno wieczornych można powiedzieć, że gra jest grywalna lecz występują lekki przycięcia. Załączony ss jest z wieczora więc jest lepsza sytuacja niż z godzin wieczornych. Jeszcze załączę cmda z godzin popołudniowo/wieczornych gdzie jest największe lagi.

cmddd.JPG

Dodaje pingplotery widać na nich co chwila skaczący ping...

fgfdfdg.JPG

Przechwytywanie.JPG

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

I widać lagi które są poza tobą i poza isp... Nie zrobisz absolutnie nic.
Chociaż widać też pomiędzy serwerami ISP, więc na podstawie tych zrzutów (traceroute) możesz już próbować u ISP
Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez gavron7
Patrykkk1
komentarz
komentarz

Może tak opisze sprawę jaśniej wszystkie tracerouty robione do hosted-by.hiperz.com to są serwery z którymi łącze się praktycznie codziennie podczas długich sesji gry. Teraz myślę możliwe jest, że isp mógł mnie ograniczyć. Niedługo będę miał porównanie ponieważ kolega zakłada sobie taki sam internet. Ja sprawę do nich zgłosiłem  miesiąc temu sprawę ponoć zgłosili do inei, a oni sami napisali tydzień później o tym że badają sprawę i będą potrzebować około tygodnia gdzie piszę do nich 3 tyg później dostaje informację zwrotną jeszcze są przed pracą diagnostyczną. Jak mówię 10-15% lossa dzień w dzień około 20-22 i non stop skaczący ping. Oni sami się reklamują "szybkie, stabilne i niezawodne łącze" i "profesjonalne wsparcie techniczne" tak profesjonalne że samemu trzeba pisać bo oni nie potrafią odpisać gdzie na końcu maila piszą "Będziemy Pana informować o zmianach". Niestety z alternatywą jest ciężko bo zostało tylko LTE/radiówka/orange neostrada. Poczekam na rozwój sytuacji co mi powiedzą spróbuje się jakoś dogadać bo to jest niemożliwe że non stop ping skacze. Może pan mi coś doradzi co mam zrobić w takiej sytuacji. :/. Gram z kolegą z podlasia który mieszka na totalnym zadupiu z 5 domów na wieś ma internet radiowy który jest stabilniejszy od tego xD

gwddsdads.JPG

problems.TXT

Patrykkk1
komentarz
komentarz
Dnia 12.07.2020 o 09:15, gavron7 napisał:

I widać lagi które są poza tobą i poza isp... Nie zrobisz absolutnie nic.
Chociaż widać też pomiędzy serwerami ISP, więc na podstawie tych zrzutów (traceroute) możesz już próbować u ISP
Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
 

Co mogę z tym fantem zrobić problem im zgłosiłem...

gavron7
komentarz
komentarz

Ty - nic.

ISP - musi puścić inną trasą (5 minut roboty, chyba że nie mają innej trasy...)

  • Dziękuję 1
Patrykkk1
komentarz
komentarz

Mają 41 tysięcy klientów w całej Wielkopolsce 

Więc myślę, że mogą miec

Patrykkk1
komentarz
komentarz
Dnia 13.07.2020 o 17:55, gavron7 napisał:

Ty - nic.

ISP - musi puścić inną trasą (5 minut roboty, chyba że nie mają innej trasy...)

Dostałem taką odpowiedź

"Witam,

wykonaliśmy modernizacje Pana łącza i powinien Pan odczuć poprawę, bardzo proszę o informację zwrotną czy problem jest rozwiązany."

Ping skacze jak szalony grałem na tym serwerze nie da się grać, a gdzieś mam szanse na wygrywanie jakiś low tier turniejów z tym internetem ciężko.

Już nie wiem co mam do tych ludzi mówić i w jaki sposób może pan coś doradzi. Jeszcze dodam ze kiedyś z ip 89.163.144.17 miałem 18ms dziś to jest 32ms ciekawe

 

pingploter.JPG

problemy.TXT

gavron7
komentarz
komentarz

Jak widzisz na załączonym obrazku zrobili to co mówiłem czyli zmieniło trasę. Napisz im że teraz jest jeszcze gorzej i tyle. Zalacz oba screeny i już

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Wysłałem do nich wiadomość dodałem ss tu też go dodam i krótki opis "Jak pisałem na serwerach gdzie pakiety nie przechadzą przez serwery icpnet jest dużo płynniej wynika to z mojej obserwacji. Na hopach icpnet.pl sa skoki do 40ms". Dostałem odpowiedź "

Tylko proszę mieć na uwadze, że do Warszawy ping wynosi 11ms, kolejny hop Dusseldorf 24 ms - to nie są złe rezultaty." co mogę im odpowiedzieć 

Dnia 19.07.2020 o 01:20, gavron7 napisał:

Jak widzisz na załączonym obrazku zrobili to co mówiłem czyli zmieniło trasę. Napisz im że teraz jest jeszcze gorzej i tyle. Zalacz oba screeny i już

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka
 

 

test.PNG

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Problem nie rozwiązany ciągle problemy, ale kolega dzisiaj dostał też internet od nich z takim pakietem i sie okazaloz ze on nie ma takich skokow dam 2 ssy moj to z skokami i  kolegi bez

dsdsadsdsdsadasdasdasd.PNG

xdd.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

ja mam tak:

 

gavron@gavron-dell:~$ mtr -n --report 46.166.136.27
Start: 2020-07-29T22:08:53+0200
HOST: gavron-dell                 Loss%   Snt   Last   Avg  Best  Wrst StDev
  1.|-- 192.168.77.1               0.0%    10  109.5  12.5   1.2 109.5  34.1
  2.|-- 91.193.99.11               0.0%    10    4.8   4.8   2.6  13.4   3.2
  3.|-- 91.193.99.13               0.0%    10   95.4  12.6   2.3  95.4  29.1
  4.|-- 87.245.248.58              0.0%    10   49.0  11.8   6.2  49.0  13.1
  5.|-- 87.245.234.113             0.0%    10   26.1  30.5  26.1  51.7   7.9
  6.|-- 80.249.208.228             0.0%    10  166.0 114.1  41.9 166.0  44.4
  7.|-- 185.107.116.3              0.0%    10  354.0  91.4  41.4 354.0 107.8
  8.|-- 46.166.136.27              0.0%    10  127.7  50.0  40.7 127.7  27.3
gavron@gavron-dell:~$

 

też na radiu, 

sądząc po tym co pokazałeś to mają jakieś kijowe wyjście w tamtą stronę. Pokaż im ten screen i zapytaj czy mogą zmienić trasę

 

Patrykkk1
komentarz
komentarz

Znaczy ja i kolega swiatłowód mamy z tego samego isp, ten sam pakiet, on na 10 hope ma duzo lepsza stabilność  niż  Ja. Napisałem im w mailu dodając te 2 ss'y

 

gavron7
komentarz
komentarz

Sorry pomyliłem wątki.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.