x-kom hosting

"Rozgałęziacz" tudzież karta rozszerzeń m.2

Wookie42
utworzono
utworzono

Cześć,

Planuję kupic 3 dyski ssd ale płyty główne z 3 wejściami m.2 to znacznie wyższa półka cenowa. Zastanawiam się czy jest sens kupować płytę z dwoma wejściami m2 i dokupić jakiś rozgałęziacz aby móc podłączyć 3 karty ssd.

Jeśli ma to sens czy ktoś może mi polecieć jakiś dobry "rozgałęziacz"?

Z góry dziękuję za pomoc. 

mstr
komentarz
komentarz (edytowane)

Wydaję mi się że nie ma takiego czegoś jak rozgałęziacz. Jedno złącze M.2 obsłuży tylko jeden dysk, więc będziesz musiał kupić dwa dyski m.2 a trzeci musi być dyskiem SSD na sata. Chyba że kupisz płytę z trzema złączami M.2.

Edytowane przez SICKBOY
Wookie42
komentarz
komentarz
2 minuty temu, SICKBOY napisał:

Wydaję mi się że nie ma takiego czegoś jak rozgałęziacz. Jedno złącze M.2 obsłuży tylko jeden dysk, więc będziesz musiał kupić dwa dyski m.2 a trzeci musi być dyskiem SSD na sata. Chyba że kupisz płytę z trzema złączami M.2.

 

Dzięki za odpowiedź :) Znalazłem taką oto kartę rozszerzeń na cztery nośniki SSD. Nie spełniła by ona moich oczekiwań?
https://pclab.pl/news83060.html?fbclid=IwAR0wCbTZ0664kJkXggLXqd_Z-KUmetj4uTJK9YFzIpWfWnB4D4RqIKlSUTw

Ewentualnie jakie płyty główne z trzema wejściami m.2 są godne polecenia?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

mstr
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie pomyślałem o kartach rozszerzeń na PCIE. Zależy też jaką płytę główną będziesz kupować. Niestety nigdy nie obczajałem tego tematu i nie testowałem takiego rozwiązania, więc nie mogę ci więcej pomóc. 
EDIT: Co do płyty głównej to napisz pod jaki socket będzie płyta. 

Edytowane przez SICKBOY
  • 4 tygodnie później...
Wookie42
komentarz
komentarz

Jednak nie będę kupował "rozgałęziacza" ale dzięki za uwagę :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.