x-kom hosting

Trzy propozycje

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

8 godzin temu, lukasin napisał:

1. Pre-defined topic fields

Już jest na forum, działa m.in. w dziale 'zestawy komputerowe'. W innych działach jaką byś dał propozycję do szablonu? Bo to jest generalnie dobra rzecz (o ile user korzysta z szablonu ;) ).

temat.png.778fa158a015d60b1dacbe92dfacc466.png

8 godzin temu, lukasin napisał:

2. Quizy

Tak, myślę, że to dobry pomysł. Myślałem o tym kiedyś ;) Kwestia tylko stworzenia quizów.

8 godzin temu, lukasin napisał:

3. Who viewed the topic

Też dobry pomysł. Kiedyś pamiętam, że notorycznie spoglądałem na "kto przegląda obecnie wątek", ale to była inna wersja skryptu i bardziej to było wyeksponowane.

lukasin
komentarz
komentarz

Co do punktu 1 - wydaje mi się, że lepiej by się przyjęły konkretne pole/pytania do wypełnienia zamiast aktualnego ogólnego opisu. Czyli przykładowo - pytamy użytkownika jaki posiada obecnie monitor (przydatne by określić czy posiada potrzebne wejścia i rozdzielczość), jakie konkretnie części chciałby zachować z obecnego komputera jeśli takowe posiada,  czy do koszyka z zestawem powinien być dodany system operacyjny, ile potrzebuje miejsca na swoje dane itp. Gdyby takie pytanie do uzupełnienia zadać jedno pod drugim to nieco by mogło ułatwić robotę.

Przykładowo w przypadku kart graficznych praktycznie stałym pytaniem jest o model zasilacza - może warto byłoby tam zrobić także wzór w którym zapytamy o model karty graficznej, posiadany/planowany model procesora oraz zasilacza. Przy zasilaczu można dać notkę, że trzeba otworzyć bok obudowy i sobie sprawdzić.

 

Propo 2 - myślę, że jak zrobicie różne kategorie w tym niezwiązane z tematyką forum (np. filmy, seriale, gry, może jakieś specjalistyczne) to chętni na zrobienie quizów się znajdą. W moim przypadku przyjęły się one znacznie lepiej niż się spodziewałem.

 

Zdaje sobie sprawę, że punkt 1 może być uznany trochę za zbędny - jeśli ktoś troszeczkę pomyśli przy pisaniu tematu to sam z siebie wrzuci komplet potrzebnych informacji. Niemniej być może takie rozwiązanie trochę pomoże i przyśpieszy pomoc mniej rozgarniętym użytkownikom.

  • 3 tygodnie później...
Pan Jabłko
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja co do punktu 2 mam pytanie to każdy użytkownik forum będzie mogł zrobić quiz

Czy będzie można np. Robić quizy kiedy ma się np. 5 reakcji. 

 

Oczywiście jeśli by to było ;)

lukasin
komentarz
komentarz

@Pan Jabłko aplikacja od quizów umożliwia ich tworzenie/rozwiązywanie od X postów. O reakcjach tam nic nie widziałem.

  • Dobra wypowiedź 1
Pan Jabłko
komentarz
komentarz

 @lukasin Dobry pomysł :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.