x-kom hosting

Spam na poczcie e-mail.

PMM
utworzono
utworzono

Witam. Nigdy nie miałam problemów z pocztą. Ostatnio dostałam e-mail z tytułem: Cześć tu Agnieszka. Przypadkiem otworzyłam. Był to pusty email. I wtedy ruszyła lawina. Dostaje kilka e-maili dziennie. Zmienia się imię lub treść w tytule. 

Zmieniłam hasło do poczty.

Czy można coś z tym zrobić?

Czy to wirus?

Z góry dziękuję za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Nic. Boli Cię to w jakiś sposób że spam dostajesz? Hasło do poczty nie musisz zmieniać bo to i tak jest inaczej.

nie trzeba było swojego adresu mailowego podawać publicznie w internecie. ;)

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850M przy użyciu Tapatalka

Gawel
komentarz
komentarz

Po pierwsze takich wiadomości się nie otwiera tylko od razu kasuje. Po drugie zawsze warto mieć kilka adresów, jeden prywatny drugi do zakładania kont i innych dziwnych rzeczy.

Gość
komentarz
komentarz
22 minuty temu, Gawel napisał:

Po pierwsze takich wiadomości się nie otwiera tylko od razu kasuje. Po drugie zawsze warto mieć kilka adresów, jeden prywatny drugi do zakładania kont i innych dziwnych rzeczy.

 

No to zaraz powstanie 'g.w.o burza'...

W jaki sposób przy pomocy czy to aplikacji czy to strony WWW chcesz od razu usunąć daną wiadomość - to pierwsze pytanie, drugie to co rozumiesz przez pojęcie 'otworzyć' bo dla mnie otworzyć możesz załącznik a nie wiadomość. Wiadomość możesz wyświetlić, a w tym przypadku autor powiedział że otrzymał pustą wiadomość. Nie ma ŻADNEJ opcji aby wysyłając maila lub czytając/wyświetlając ją czymś się zarazić.

To co autor opisuje to typowe boty które zbierają maile z ogólnodostępnych miejsc w necie i wysyłają spamy na zebrane adresy. Nie wiadomo gdzie ma pocztę, ale serwery pocztowe (99%) są wyposażone w filtry antyspamowe itp w związku z czym wiadomości się uspokoją w ciągu najbliższego czasu o ile już się nie uspokoiły. Samemu też można nauczyć serwer odpowiedniego zachowania, wystarczy oznaczyć wiadomość jako SPAM a nie od razu wywalać do kosza.

 

Jedyna opcja skasowania tak jak sugerujesz to zalogwanie się telnetem na konto i usunięcie danej wiadomości (musisz znać jej numer coby za łatwo nie było). 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.