x-kom hosting

Negocjacje TLS

turborzeznik
utworzono
utworzono (edytowane)

cześć, jak w tytule, bardzo czesto i na wielu stronach mam taki problem ze strony sie poprostu nie otwieraja, a niektory bardzo powoli, bez wzgledu na to jakiej przegladarki bym uzyl, np. w lewym dolnym rogu w fire fox pisze caly czas, Negocjacje TLS. nie wiem od czego to zalezy. Mial ktos cos takiego? jak sie z tym uporac? np. nie laduje mi sie strona Microsoftu, chociaz na telefonie smiga bez problemu, na laptopie dziewczyny tez dziala bez problemu, oboje jestesmy podpieci do tej samej sieci. System orginalny, aktualny tak samo przegladarka, antywirus Avast, tez aktualny

Gość
komentarz
komentarz

wyłącz ipv6

 

turborzeznik
komentarz
komentarz

Nic nie daje, już próbowałem. Problem jest tylko na moim komputerze, na wszystkich przeglądarkach. Telefony przez wifi i laptop dziewczyny działają bez problemu...

 

Co ciekawe nie wszystkie strony tak mają np. to forum działa bez problemu, inne już nie, chociaż tutaj też przez ułamek sekundy widać napis negocjacje TLS ale strona ładuje się bez problemu, normalnie. Na innych zaś wisi z tym durnym napisem...

Gość
komentarz
komentarz

"Problem po stronie komputera klienta, zamykam zgłoszenie" :P

do sprawdzenia:

1. czas/data

2. proxy

3. dns

 

turborzeznik
komentarz
komentarz (edytowane)

Też wiem że problem gdzieś w moim systemie, teraz tak, co z tym proxy? Dnsy no raczej dobre, większość stron działa bez zarzutu. Gdy znajdę że jest jakieś proxy ustawione to je wyłączyć czy próbować używać jakiegoś innego?

 

Edit:

 

data, czas i strefa czasowa ustawiona na automatyczna, podmiana na DNS google`a nic nie dała... proxy w windowsie wylaczone (tez jakas tam automatyczna konfiguracja jest)

przeinstalowanie sterownikow, resetowanie sieci, routera nic nie pomaga... juz nie wiem nawet gdzie szukac przyczyny

przeinstalowanie sterownikow, resetowanie sieci, routera nic nie pomaga... juz nie wiem nawet gdzie szukac przyczyny

 

test SSL->>  https://www.howsmyssl.com/  daje wynik "propably okay" czyli tak jak powinno...

turborzeznik
komentarz
komentarz

Nie wiem czy nie ma też znaczenia tutaj karta sieciowa albo jej sterownik 

 

Killer E2500 gigabit na płycie msi z370 gaming m5

turborzeznik
komentarz
komentarz

Ok, problem załatwiony, więc podaję rozwiązanie. Otóż, do tej karty producent dał aż trzy apki, włącznie ze sterownikami (pobierane ze strony producenta płyty głównej). Niestety jedna z nich powodowała jakieś problemy. Pobrałem więc deinstalator oraz najnowszy sterownik ze strony producenta karty sieciowej (Rivet Networks), wykonałem wszystko wg. procedury czystej instalacji i działa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.