x-kom hosting

Pasta Termoprzewodząca na nowy Procesor z pastą fabryczną - Montaż Komputera w Morele

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
TaKt0
utworzono
utworzono

Witam zamówiłem ostatnio komputer z procesorem AMD Ryzen 5 1600 AF oraz GTX 1660 od Palit'a, nie wiedziałem i dodałem do konfiguracji (montaż komputera) pastę SilentumPC Pactum PT-1 4g oraz krótką notkę aby zaaplikować pastę, nie napisałem na co ani czy zdejmować obecną. Nie jestem specjalistą komputerowym i nie wiedziałem czy w ogóle jakaś jest fabrycznie - kolega napisał że jest.

Czytałem opinie że pasta ta świetnie działa z moim procesorem ale jednak nie wiem czy coś się nie stanie jeżeli bedą dwie pasty, zdejmą jedną? Czy może się stać coś złego typu uszkodzenie procesora czy stracę wtedy pieniądze? Chcę tylko powiedzieć że wydałem na cały zestaw 3 tysiące w Morele a wyrzucanie pieniędzy w błoto nie jest miłe... Czy jest możliwości taka że podałem za mało informacji i nie zaaplikują tej pasty? Nie mam podanego żadnego kontaktu żeby coś odwołać albo jestem zwyczajnie ślepy, w tej chwili napędziłem sobie stracha....

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Sławomir
komentarz
komentarz

"starą pastę" która jest oryginalnie nałożona na chłodzeniu, ścierają i nakładają tą wybraną przez ciebie.

Chyba że to są jakieś papudroki a nie normalny servis/sklep to wtedy nie wiadomo.

 

PS. skoro zamówiłeś 4g to powinieneś dostać otwartą tubkę z powrotem.

4g powinny starczyć na jakieś 8 aplikacji pasty

  • Super 1
TaKt0
komentarz
komentarz
4 minutes ago, Sławomir said:

"starą pastę" która jest oryginalnie nałożona na chłodzeniu, ścierają i nakładają tą wybraną przez ciebie.

Chyba że to są jakieś papudroki a nie normalny servis/sklep to wtedy nie wiadomo.

 

PS. skoro zamówiłeś 4g to powinieneś dostać otwartą tubkę z powrotem.

Jest to Morele więc mam nadzieję że mają tam ogarnięte osoby, boję się tylko tego że mogą nałożyć pasty na pasty i coś się stanie choć nie wiem nie znam się tak - może się coś stać?

Tak swoją drogą jeżeli ktoś by wiedział, czy pasta w AMD R5 1600 AF jest dobra?

Sławomir
komentarz
komentarz

Pasta, jak pasta. ja mam obecnie u siebie oryginalną jaka była na chłodzeniu( innej firmy, nie używam chłodzeń box) i działa.

 

Co do temperatur to raczej między tą od amd a pactum nie będzie dużej różnicy, przynajmniej będziesz mieć pewność że jest świeża

  • Super 1
TaKt0
komentarz
komentarz

O właśnie zauważyłem opcję "Zapytaj o zamówienie" czy powinienem coś napisać? Coś w stylu "Czy oryginalna pasta zostanie starta?" jest to zapytanie, nie "uwaga" czy jakiś rozkaz więc sam nie wiem.

Sławomir
komentarz
komentarz

Takie rzeczy jak ścieranie starej pasty robi sie automatycznie, nie musisz o to dopytywać.

Jednak, jak chcesz możesz im zadać takie pytanie.

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Dodanie pasty do koszyka z usługą złożenia komputera oznacza dobitnie że pasta producenta ma zostać usunięta a nałożona ta dokupiona, więc nie ma problemu nawet jak im o tym nie wspomnisz.

  • Dziękuję 1
TaKt0
komentarz
komentarz

Dobrze dziękuję za odpowiedź, a więc mam nadzieję że nie mam czym się martwić :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.