x-kom hosting

Jak zrobić VPS na ubuntu

Blac_u
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem, ponieważ ja oraz moi znajomi prowadzimy serwer RP na platformie FiveM (jest to modyfikacja do gta na której możesz robić własne serwery różnego rodzaju) i do prowadzenia takiego serwera jest potrzebny hosting oraz VPS. Chcemy postawić własny serwer, aby zaoszczędzić pieniądze ponieważ nasz hosting dużo kosztuje. Aby ułatwić pracę naszym developerom chcemy zrobić VPS, żeby mogli pracować w swoich domach (Developerzy używają mobaxterm filezilla winscp). Osoba u której będzie stała maszyna nie będzie musiała robić tego samemu ponieważ nie posiada odpowiedniej wiedzy na ten temat. Serwer chcemy postawić na maszynie z dwoma procesorami i 36gb ram a system będzie to Linux UBUNTU.

 

Z góry dzięki 

szubi8
komentarz
komentarz

Po 1. Musisz sie upewnic ze ktos bedzie mogl polaczyc sie z VPS'em przez twoje zewnetrzne IP, a do tego bedziesz musial miec zgode twojego dostawcy internetowego.

a) musisz miec stale IP

b) bedziesz musial ustawic NAT'y tak aby twoj router wiedzial gdzie kierowac polaczenia (do ktorego komputera).

c) nie bedziesz mogl ustawic DNS'a czyli tylko bedziesz mogl polaczyc sie po twoim zewnetrznym IP, czyli od razu nie masz mozliwosc czegos takiego jak load-balancing.

 

Teoretycznie moglbys to zrobic, ale jesli chcesz zrobic Virtual Private Server - musialbys sie znac na technologiach wirtualizacji itd, z czym jest mega duzo "zabawy".

Ogolem, jesli chcecie sie bawic w takie rzeczy, to bardziej polecam to robic od strony hostingowej, ze wzgl na to ze bedzie to poprostu latwiejsze i od razu rowniez macie domene - plus oni pewnie maja jakies zabezpieczenie etc.

 

  • 1 rok później...
CzesieK14
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam ma pytanie jak w vps zobaczyć gdzie został postawiony (na jakiej stronie )

czy da się ? jak tak to bardzo proszę (nawet zapłacę )

gavron7
komentarz
komentarz
Witam ma pytanie jak w vps zobaczyć gdzie został postawiony (na jakiej stronie )
czy da się ? jak tak to bardzo proszę (nawet zapłacę )
? Chyba odwrotnie?!
Strona na jakim vps/fizycznej maszynie
CzesieK14
komentarz
komentarz
32 minuty temu, gavron7 napisał:

? Chyba odwrotnie?!
Strona na jakim vps/fizycznej maszynie

no włąśnie mi chodzi mordo zeby z strony vps zobaczyć na jakiej stronie został on postawiony 

gavron7
komentarz
komentarz
no włąśnie mi chodzi mordo zeby z strony vps zobaczyć na jakiej stronie został on postawiony 
? Ale czy Ty rozumiesz że vps nie jest strona?! Nie jest nawet serwerem, nie ma żadnych adresów ani nic takiego?!

Co konkretnie chcesz osiągnąć? Bo naprawdę nie wiadomo z Twoich wypowiedzi...
CzesieK14
komentarz
komentarz

chodzi mi oto .... czy da się z poziomu vps (wiem co to jest) zeby zobaczyć na jakiej stronie został on postawiony 

wiesz oco chodzi ?

gavron7
komentarz
komentarz

Ale on nie stoi na stronie po raz milionowy Ci powtórzę!

A jeśli chodzi o adres konkretnej maszyny na którym stoi vps to na jakiej podstawie chcesz to zobaczyć?
Jedynie co wiesz to adres IP tego vpsa. (Wirtualki bo samego vps nie koniecznie)

To jest właśnie to co pisalem już wiele razy.... Żaden wirus nie jest w stanie z poziomu vps zawirusoeac kompa hosta. Ty tak samo nic nie wiesz nic o komputerze hosta i nie masz szans się dowiedzieć.

CzesieK14
komentarz
komentarz (edytowane)

ok

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.